Воен. ін-т ін. мов СА

  1. на тексти А. Андрєєвої
  2. локальні
  3. зовнішні
  4. по Військовому інституту іноземних мов Радянської Армії
  5. В оспомінанія випускників:
  6. :
  7. Local
  8. External
  9. on Military institute of foreign languages ​​of the Soviet Army
Андріївська енциклопедія Як і англ. Military institute of foreign languages ​​of the Soviet Army

- вища мовне військово-навчальний заклад в Москві, перший в Червоній Армії самостійний вуз, історія якого настільки багата і цікава, що на її прикладі можна чітко простежити становлення і розвиток радянської та російської військової школи.

З оздание інституту почалося з відкриття військового факультету при 2-му Московському державному педагогічному інституті іноземних мов (західні мови) відповідно до постанови Ради Народних Комісарів СРСР від 1 лютого 1940 р Саме цей день в 1944 р був закріплений наказом міністра Збройних Сил СРСР як дата утворення Військового інституту іноземних мов. Офіційне найменування інституту - Військовий інститут іноземних мов Червоної Армії (ВІІЯКА) - ухвалене 12 квітня 1942 р в цьому ж році до нього був приєднаний Військовий факультет при Московському інституті сходознавства, відкритий в липні 1940.

У своїх спогадах перші місяці існування інституту його перший начальник генерал-майор М.М. Біязі описує так: «Перед нами стояла невідкладне завдання - створити перший в Червоній Армії самостійний мовний вуз ... Отримавши призначення на посаду ... я поставив питання про негайну реорганізацію педагогічного факультету, на якому вивчалися тільки три мови: французька, англійська та німецька . Для війни ... арміям потрібно велику кількість військових перекладачів і знання великої кількості іноземних мов ».

Уже в листопаді 1940 військовий факультет західних мов зробив перший випуск групи слухачів - 38 осіб.

Діяльність ВІІЯКА в роки війни вражає. З початку війни і до середини 1944 на фронт було направлено понад 2500 військових перекладачів, а всього за час Великої Вітчизняної війни інститут дав Збройним Силам близько 4500 кваліфікованих перекладачів і офіцерів-політпрацівників зі знанням іноземних мов.

З 1946 носив назву Військовий інститут іноземних мов Радянської Армії (ВІІЯ СА). У 1948 інститут перейшов на 5-річний термін навчання, було введено обов'язкове вивчення двох мов, рівень оволодіння якими перевірявся на державних іспитах. У 1956 був розформований. 1 вересня 1958 був створений Військовий факультет іноземних мов (при ВДА). У червні тисяча дев'ятсот шістьдесят-три відроджений колишній інститут під назвою Військовий інститут іноземних мов.

У 1966 в інституті був сформований факультет Головного політичного управління СА і ВМФ з 5-річним терміном навчання для підготовки офіцерів-політпрацівників, а 1 серпня 1974 склад інституту був включений Військово-юридичний факультет Військово-політичної академії імені В.І. Леніна, що існував з 19 травня 1956. Відповідно до наказу міністра оборони СРСР Військовий інститут іноземних мов був переведений на нову штатно-організаційну структуру з перейменуванням до Військового інституту Міністерства оборони СРСР.

31 січня 1980 за великі заслуги в підготовці кадрів Військовий інститут був нагороджений орденом Червоного Прапора, а 11 лютого 1980 наказом міністра оборони перейменований в Військовий Червонопрапорний інститут МО СРСР.

30 листопада 1992 році він був реорганізований і отримав назву Військова академія економіки, фінансів і права, без власне філологічної складової. 20 липня 1994 ця академія була об'єднана з Гуманітарної академією Збройних Сил (створеної в січні 1992) і філією Військового фінансово-економічного університету (створеним в лютому 1999). Ця нова структура стала називатися Військовий університет Міністерства оборони Російської Федерації (ВУМО). В її складі є Факультет іноземних мов і зарубіжної військової інформації. В університеті вивчається 22 іноземні мови. Адреси університету: Москва, вул. Велика Садова, д. 14, вул. Волочаївська, д. 3.

Коломнін, Сергій, полковник. «Перший в Червоній Армії мовної ВНЗ ...» // Історія Військового інституту іноземних мов. - http://www.clubvi.ru/history/history01.shtml

Хронологія історії Військового університету .

на тексти А. Андрєєвої

Ісаак Маркович Вольфін. Працював в Швеції з Коллонтай, яку високо цінував. З самого початку війни писав у Союз заяви з проханням відкликати його з Швеції і відправити на фронт. У 1943 році цих прохань почули, його викликали, і якийсь час він служив в морських частинах. Пізніше викладав шведський в Військовому інституті іноземних мов Радянської Армії. Ну а в 1946 році його заарештували (ПНК: 225) .

локальні

.

зовнішні

Військовий університет Міністерства оборони Російської Федерації

по Військовому інституту іноземних мов Радянської Армії

З айти:

Військовий університет Міністерства оборони. - htm?id=8676@morfOrgEduc> http://ens.mil.ru/education/higher/academy/more.htm?id=8676@morfOrgEduc # Офіційна сторінка на сайті Міноборони.

Військовий університет Міністерства оборони. - http://vumo.su/ # Неофіційний сайт Університету. На ньому є сторінки:

Військовий Інститут: Наші. - http://vumo.ru/our/59-voennyj-institut.html

Формування школи військових перекладачів .

Клуб ВІІЯ. - http://www.clubvi.narod.ru/

Клуб товаришів Військового інституту іноземних мов Червоної Армії. - http://www.clubvi.ru/

Клуб товаришів ВІІЯ КА. - http://noviyvek.org/projects/clubvi.html # Клуб створений в 1999. Об'єднує більше 10.000. випускників.

Сайт випускників ВІІЯ. - http://vpa.su/sajt-vypusknikov-viiya.html

Гуменюк, Олег (advertos); Мякішев, Юрій (fadei07). Персональний сайт ВІІЯ. - http://advertos.narod.ru/

В оспомінанія випускників:

Скрипніков, Юрій. ВІІЯ. - http://world.lib.ru/s/skripnikow_j_j/opus24.shtml

:

.

.

Москва Навчальні заклади

Andreev encyclopædia
In Russian Військовий інститут іноземних мов Радянської Армії .

is

__

to A. Andreeva's texts

quoting.

Local

.

External

__

on Military institute of foreign languages ​​of the Soviet Army

:
(All in Russian):
:

.

.

Moscow Educational institutions
Веб-сторінка створена М.Н. Бєлгородським 31 травня 2014 р
і останній раз оновлена ​​7 червня 2014 р
This web-page was created by MN Belgorodsky on May 31, 2014
and last updated on June 7, 2014.Htm?