Вокзали, мости і музеї: куди відправитися в «Ніч мистецтв»

  1. Театральні постановки на вокзалах
  2. Музика на мостах
  3. Лекторій і блошиний ринок в Музеї Москви
  4. Угорська електроніка і американський абстракціонізм в «Мультимедіа-арт-музеї»
  5. Жива музика в Будинку-музеї Марини Цвєтаєвої

У суботу, 4 листопада, в Москві пройде акція «Ніч мистецтв» . Про те, на яке з 400 заходів варто відправитися за яскравими враженнями меломанам, театралам і любителям антикваріату, - в добірці mоs.ru.

Театральні постановки на вокзалах

На трьох московських вокзалах пройде прем'єра вистави «Чорне пальто» за однойменним оповіданням Людмили Петрушевської. Син письменниці - художник і режисер Федір Павлов-Андрійович разом з хореографом і художницею Діною Хусейн перетворили розповідь про загубилася дівчині, яка вирушила в містичне подорож, в сорокахвилинне дійство на кордоні постдраматіческого театру, хеппенінгі, балету і народної творчості.

У драмтанце - так позначають жанр вистави його творці - задіяні п'ять вуличних танцюристів з різних куточків Росії, акторів, які говорять кожен на своєму діалекті. Місце, де будуть танцювати і розповідати «Чорне пальто», стане додатковим дійовою особою: на вокзалах зустрічаються і прощаються люди з різних міст.

Побачити «Чорне пальто» можна на Київському вокзалі о 17:00, Казанському - о 19:00 і Ярославському - о 21:00. Вхід вільний, без реєстрації. Вікове обмеження - 6 +.

Після показів чотири вокзали наповнить сучасна музика. На Київському зробить висадку петербурзький IDM-проект Oligarkh, що з'єднує духовні співи і передзвін з інструментальним хіп-хопом і семплами з пісень Федора Шаляпіна. Початок о 19:00.

Композитор і піаніст Кирило Ріхтер - мабуть, єдиний молодий вітчизняний неокласик, чиє ім'я відоме в широких колах, - виступить на Казанському вокзалі. Сумно-прекрасна музика юного генія, який закінчив музичну школу за рік і самостійно освоїв композицію, є в плей-листі багатьох російських меломанів. Ріхтер пише музику до авторського кіно і регулярно виступає з такими музикантами, як Стів Райх, Hauschka і Петро Айду. Початок о 20:00.

Скрипаль, пропагандист сучасної музики і художній керівник фестивалю «Повернення» Роман Мінц виступить на Ярославському вокзалі. Разом з піаністкою Ксенією Башмет і віолончелістом Євгеном Румянцевим він виконає твори Шостаковича і Шнітке. Початок концерту о 20:00.

На Павелецькому вокзалі камерний оркестр Таруси під керівництвом Івана Великанова виконає спеціальну програму «Гості Москви», складену з творів композиторів, коли-небудь приїжджали в столицю, - Франца Шуберта, Ференца Ліста, Роберта Шумана та інших. Початок о 20:00.

Вхід на всі концерти вільний, реєстрація не потрібна. Вікове обмеження - 0 +.

Вікове обмеження - 0 +

Музика на мостах

На двох московських мостах буде звучати world music. Московський ансамбль «Намгар», виконуючий традиційну музику Сибіру, ​​Бурятії і Монголії, виступить на Андріївському мосту. Протяжні пісні, гіпнотичний звучання народних інструментів і фантастичний образ вокалістки Намгар Лхасарановой - піти з концерту байдужими немає шансів навіть у тих, хто не захоплюється етнічною музикою.

На мосту Богдана Хмельницького виступить московська група «Ойме», що з'єднує в своїй творчості традиційного співу фінно-угорських народів ерзя і мокша і гру на автентичних інструментах з жорсткими електронними бітами. Чотири учасниці «Ойме» (в перекладі з ерзянської мови назва групи означає «душа») займаються відновленням не тільки традиційних фінно-угорських пісень, плачів і запевок, але і ритуалів, обрядів, костюмів та музичних інструментів. Їх творчість відома не тільки в Росії: в 2016 році група «Ойме» взяла участь у записі альбому легендарної французької етногрупи Deep Forest.

початок обох концертів о 18:00. Вхід вільний, реєстрація не потрібна. Вікове обмеження - 12+.

Лекторій і блошиний ринок в Музеї Москви

Музей Москви стане головним майданчиком освітньої програми «Ночі мистецтв». Тут можна буде почути лекції про декілька діячів культури, пов'язаних зі столицею.

О 13:30 про Геннадія Шпалікова, який написав сценарії до культових оттепельних фільмів «Я крокую по Москві» і «Застава Ілліча», розповість кінокритик Микита Карцев. Для відвідування потрібна реєстрація .

О 14:30 про композитора Дмитра Шостаковича, що переїхала до столиці в роки війни після написання легендарної Ленінградської симфонії, відвідувачі дізнаються від драматурга «Гоголь-центру» Валерій Печейкін. Вхід вільний за реєстрації .

О 18:00 про письменника Віктора Драгунського розповість його син Денис - письменник, журналіст і драматург, який став свого часу прототипом головного героя «Денискина оповідань». зареєструватися можна тут .

О 17:00 про ще одну ключову фігуру періоду московської відлиги - письменника Василя Аксьонова поговорить літературний критик Ганна Наринская. Вхід безкоштовний за попередньою реєстрації .

О 19:00 про творця супрематизму Казимира Малевича, що не надійшов до свого часу в Московське художнє училище, поговорить з гостями співкуратор Центру авангарду Єврейського музею і центру толерантності Олександр Кремер. потрібна реєстрація .

Крім лекцій, в музеї пройдуть дискусії. Місце Москви в долях сучасних російських художників, а також те, як походження впливає на творчість, обговорять куратор музею «Гараж» Сніжана Кр'стева, художник і куратор Ігор Поносов і художник Хаїм Сокіл. Дискусія розпочнеться о 15:30, для відвідування потрібна реєстрація .

О 20:00 почнеться розмова про московської моді. Як з'явилася мода на мінімалізм і з чого складається сучасний міський стиль, будуть з'ясовувати дизайнер Кирило Гасилин, викладач Британської вищої школи дизайну Олена Ареф'єва і байєр Денис Ерхов. Для участі у заході потрібно зареєструватися .

Блошиний ринок , Приурочений до 100-річчя революції, розгорнеться у дворі Музею Москви 4 і 5 листопада. Тут можна буде не тільки купити антикваріат (товари представлять понад 200 продавців), а й відвідати експозицію старовинних фотографій, виставку історичного костюма Олександра Петлюри і Тетяни Макєєвої, поетичний вечір, на якому актори московських театрів прочитають вірші про революцію.

З повним розкладом подій «Ночі мистецтв» в Музеї Москви можна ознайомитися на його сайті .

З повним розкладом подій «Ночі мистецтв» в Музеї Москви можна ознайомитися на його   сайті

Угорська електроніка і американський абстракціонізм в «Мультимедіа-арт-музеї»

У «Мультимедіа-арт-музеї» 3 листопада відкрилася персональна виставка американського абстракціоніста Шона Скаллі, чиї роботи зберігаються в зібраннях таких музеїв, як нью-йоркські МоМА і Музей Соломона Гуггенхейма, лондонська галерея Тейт. виставка «Обличчям на Схід» - масштабна ретроспектива Скаллі, що складається з його робіт з 1960-х років до сьогоднішнього дня, що дозволяє простежити, як змінювалася творча манера художника і як на неї впливали події його життя.

У «Ніч мистецтв» з 18:00 до 23:30 музей буде відкритий для вільного відвідування. Крім виставки Шона Скаллі, варто відвідати виставку Костянтина Бранкузі, Маріо Джакомеллі і Анрі Картьє-Брессона. А в просторі проекту «Угорський авангард. 1918-1939 »з 21:00 до 22:30 пройде концерт угорської електронної групи Lynd.

1918-1939 »з 21:00 до 22:30 пройде   концерт   угорської електронної групи Lynd

Жива музика в Будинку-музеї Марини Цвєтаєвої

Тих, хто любить живу музику і не любить чітких планів, чекають в Будинку-музеї Марини Цвєтаєвої . У залі «Кафе поетів» зберуться випускники факультету історичного та сучасного виконавського мистецтва Московської консерваторії і запрошені музиканти. Протягом п'яти годин, з 15:00 до 20:00, вони виконуватимуть музику.

Яку? Яку побажають - у відсутності програми і полягає краса цього вечора: музиканти будуть літати від епохи до епохи і від стилю до стилю. Відомі тільки приблизні історичні рамки: на джемі прозвучить як музика ХХ століття, так і твори барокових композиторів. І трохи подробиць: в розпорядженні учасників концерту виявляться романтичний Тафель-клавір Huni et Hubert 1854 року, верджінальний клавесин Zuckermann і рояль Bechstein 1920-х років.

Вхід вільний. Подробиці за телефоном: +7 (495) 695-35-43 .

Подробиці за телефоном:   +7 (495) 695-35-43

Яку?