Володимир ДАНИЛЕЦЬ і Володимир МОЙСЕЄНКО: «Ми не хочемо їхати з Мозиря»

Знаменитих «кроликів» Володимира Данильця і Володимира Мойсеєнка поодинці уявити вже важко. Навіть в гримерці в Палаці культури ВАТ «Мозирський НПЗ» вони розмістилися разом. А що вони витворяли на сцені, так це треба було бачити! Дві години нестримного сміху продовжили життя кільком сотням мозирян не на один день. Що дивно, але і в житті народні артисти України Володимир Данилець та Володимир Моїсеєнко - веселі і товариські люди. Відразу після концерту вони погодилися відповісти на питання нашої газети. Знаменитих «кроликів» Володимира Данильця і Володимира Мойсеєнка поодинці уявити вже важко

Знамениті «кролики» - Володимир Данилець і Володимир Моїсеєнко - і організатор концерту Володимир Ян.

- Які враження від концерту і від Мозирської публіки?

Володимир Данилець: «В Мозирі приголомшлива публіка. Про це ми знали вже давно. Адже років десять тому ми вже виступали у вас. Тому враження тільки найкращі. І це не тому, що ми знаходимося в Білорусі. Просто у вас люди добрі, відкриті, чуйні. Вони залишилися незмінними з часом, як це сталося з тими ж жителями Москви або Києва. Плюс до всього ми помітили, що у білорусів по-іншому сяють очі. Це відразу видно. І це чудово! А якщо врахувати чистоту та охайність вулиць, проспектів, полів, то у мене таке відчуття, немов я повернувся назад, в СРСР, в 1985 рік. А яка культура водіння у білоруських водіїв! Приємно не тільки виступати, але і їздити по вашим рівних дорогах ».

Володимир Моїсеєнко: «Я можу додати, що в Білорусі публіка більш театральна. У Жванецького є така фраза: «Публіка хороша, тільки паузи треба довше робити». Так ось, тут не треба робити паузи. Білоруський глядач все схоплює на льоту, тим самим підвищуючи реактивність самого концерту. В такому випадку ми працюємо в нормальному для нас темпі, і концерт пролітає, як одна хвилина ».

- Цікаво, як ви терпите один одного стільки часу? Невже Ви так схожі?

В.М .: «Ми повністю різні люди (посміхається). Так, в це важко повірити, враховуючи той факт, скільки років вже разом. За всіма гороскопам ми абсолютно несумісні люди і не можемо більше хвилини перебувати разом. Тому як за знаками зодіаку я - Риба, Володя - Діва, я народився в рік Кота, а він - Щур. Як бачите, катастрофа цілковита. Але, мабуть, тому ми вже 35 років разом і ні разу не сварилися ».

- Але, коли йде процес підбору матеріалу для майбутнього номера, за ким останнє слово?

В.Д .: «У нас є третя особа. Взагалі, ми позиціонуємо себе як пара, але у нас є третя людина, з яким ми радимося і який допомагає нам з вибором матеріалу. Цій людині ми безмежно вдячні за все, що він зробив і продовжує для нас робити. Це Євген Вікторович Перебинос - наш незмінний режисер, тато, мама, дідусь, бабуся, дядько і тітка. Наш «цемент» в дуеті. До речі, його мама народилася в Білорусі. Та й наш постійний автор Володимир Перцов живе в Несвіжі. З вашою країною у нас багато спільного ».

В.М .: «Всі матеріали, які приходять на нашу адресу, спершу проходять через професійний погляд Євгена Вікторовича, після чого він запрошує нас і читає їх. В ході обговорення ми приходимо до єдиної думки без всяких суперечок і скандалів ».

- Чи важко сьогодні талановитому артисту заявити про себе?

В.М .: «Безумовно. Сьогодні багато талановитих хлопців, але не всі вони знаходять застосування своїм природним дару. Ми починали за радянських часів, коли нас зобов'язані були працевлаштувати, забезпечити репертуаром. Зараз кожен самостійно повинен пробиватися на сцену. Виходить замкнуте коло. Для того щоб зробити хороший номер, спершу необхідно заплатити автору, режисерові, а грошей на це немає, так як немає репертуару. Та й затребуваність в артистів розмовного жанру сьогодні досить низька ».

- Ви постійно на гастролях, в поїздках. А коли ви останній раз відпочивали на морі?

В.М .: «Ви з нас вже роботів зробили (сміється). Ми, як і всі нормальні люди, знаходимо час на відпочинок. Та й у кожного адже сім'ї є, які б не пробачили нам постійну розлуку. Буквально в серпні добре відпочив на березі Чорного моря в Криму. У нас так заведено, що ми відпочиваємо не менше двох тижнів взимку і стільки ж влітку. Адже треба і один по одному трохи скучити (посміхається) ».

- Я знаю, що свій дует ви називаєте «Маленький гумористичний театр». А що ви маєте на увазі під словом «театр»?

В.Д .: «В прямому сенсі цього слова. Тільки тут ми робимо удвох те, що не робить жодна театральна трупа. У нашому репертуарі понад 100 номерів. А якщо врахувати, що сольний концерт складається з 7-8 номерів, то можете порахувати, скільки різних програм вийде. І є номери, в яких ми граємо по кілька персонажів. За весь концерт виходить 10, а то і 12 ролей. Свого роду маленький театр ».

- Яка роль вам ближче до душі? Від якої ролі ви по-справжньому кайфуете?

В.Д .: «Таких ролей багато. А коли вона у тебе виходить, то відчуваєш колосальне задоволення. І з кожним разом намагаєшся привнести щось нове. Безсумнівно, перша програма «Кролики» для нас незабутня. Дуже люблю «Індійське кіно», «Галина Карпівна», «Трактор» та інші ».

В.М .: «Номери, в яких ми не кайфуем, довго не затримуються. Вони відмирають самі. Ось і сьогодні в Мозирі ми показали одні з найулюбленіших номерів. Тут були як перевірені часом, так і нові номери. Приємно, що всі номери мозирський глядач прийняв на «ура»! »

- Ви часто імпровізіруете по ходу концерту?

В.М .: «Постійно. І сьогодні теж не обійшлося без імпровізації. Справа в тому, що якщо не імпровізувати в нашому жанрі, то номери костенеют і стають не цікавими для глядача. Тому кожен раз, коли ми виходимо на сцену, ми проживаємо той чи інший номер по-новому. Причому в нашій справі важливо і не переборщити, і не недосказати. Головне, щоб людям було смішно ».

В.Д .: «Один давній шанувальник нашої творчості якось підійшов до нас і сказав:« Я три рази був на ваших концертах і кожну програму дивився, як в перший раз ».

- Чим збираєтеся здивувати глядачів в найближчому майбутньому?

В.Д .: «Зовсім скоро у нас планується поїздка в Ізраїль з новою програмою. Потім двотижневий тур по містах Німеччини. Щовесни ми зустрічаємо в Мінську з новою сольною програмою. Ось і в наступному році на початку березня ми приїдемо з цікавими номерами. Крім того, серйозно готуємося до сольного концерту в Києві в найбільшому залі - в Палаці «Україна». До слова, в українській столиці ми не давали концертів протягом 14 років. Планів дуже багато. Ми весь час в роботі ».

- Чи не втомилися від неї?

В.Д .: «Ні. Є бажання і сили працювати. Нам ще є що показати глядачеві. Розуміємо, що ще нічого видатного не зробили і не домоглися. Ми ще в дорозі до мети. Адже наша акторська робота не має кордонів. Здавалося, ось досягнута планка, але тут же з'являється нова висота, до якої неодмінно треба прагнути. Весь час треба дертися вище і вище ».

В.М .: «Коли ми ще тільки починали творчу діяльність, наш режисер Євген Вікторович навів нам цікавий приклад. Раніше, як відомо, для відкачування води з шахти використовували осла, який тягнув за собою відра. Так ось, йому перед очима прикріплювали морквину. Він постійно тягнувся за нею, при цьому виконуючи всю необхідну роботу. Ось і Євген Вікторович нам сказав: «У вас завжди перед очима повинна бути морквина, яку ви не досягнете, але будете до неї завжди прагнути».

- Що скажете всім своїм Мозирським шанувальникам?

В.Д .: «Ми раді, що приїхали в Мозир. Хотілося б частіше бувати у вас. Чистий, ціла глядач. Доглянутий зал, ремонт. Навіть не хочеться їхати ».

В.М .: «Тут дивовижні люди. Таке задоволення дивитися в їх палаючі, дитячі очі. Спершу вони були скуті. Але коли розкріпачилися, я помітив їх дитячий погляд. Тому хочу побажати завжди залишатися такими і не втрачати цей погляд. Повірте, для будь-якого артиста це дорогого коштує ».

В.Д .: «Коли зал в кінці концерту встав і стоячи аплодував, захотілося ще щось показати. Але ми дали по гальмах. Навіщо відразу викладати всі козирі? Нехай що-небудь залишиться на потім. Адже ми з Мозирем не прощаємось, а кажемо «до побачення». Скоро обов'язково побачимось! »

Сергій БОРОВИК
фото автора

Які враження від концерту і від Мозирської публіки?
Цікаво, як ви терпите один одного стільки часу?
Невже Ви так схожі?
Але, коли йде процес підбору матеріалу для майбутнього номера, за ким останнє слово?
Чи важко сьогодні талановитому артисту заявити про себе?
А коли ви останній раз відпочивали на морі?
А що ви маєте на увазі під словом «театр»?
Яка роль вам ближче до душі?
Від якої ролі ви по-справжньому кайфуете?
Чим збираєтеся здивувати глядачів в найближчому майбутньому?