Вологодський край

Давно хотів побувати в Вологді, але якось все не виходило. Спробую в одному оповіданні оцінити поїздку в цілому. Для переміщення використовував громадський транспорт, але якщо хто збереться в Вологду на машині, це буде набагато легше. А заодно раджу обов'язково згорнути в Кукобою (30 км. Від траси). Давно хотів побувати в Вологді, але якось все не виходило

Отже, що можна подивитися в Вологодської області за 3 дні: 3 прогулянки по Вологді, Спасо-Прилуцький монастир, Садиба Брянчаніновим в Покровському, Музей дерев'яного зодчества в Семёнково, Національний Києво-Печерський монастир, Ферапонтово, Гориці.

Далі докладніше.

Поїзд 042В Москва - Воркута прибуває до Вологди о пів на шосту ранку. До заселення близько 8 годин, та й таке ранній ранок дозволяє подивитися центр при мінімальному скупченні народу. Перша прогулянка по історичному центру займає ~ 3 години (~ 8 км.)

Повністю прогулянка в фотоальбомах і, кілька фотографій з них.

Вологодський кремль

Пам'ятник поету К. Н. Батюшкова

Лавка «Посидимо-поокаем»

Будинок Засецкой (будинок Засецкого)

Далі сніданок. Раджу мережу народних ресторанів О'Город. Великий вибір, гарна якість. Цінник на двох менше 500 р. (Перше, друге, салат, сік або чай).

Після сніданку є ще 4 години до заселення. Прямуємо в Семёнково. Автобус 37 (Вокзал - Молочне), інтервал кожні 12 хвилин. Сама поїздка займає трохи менше півгодини.

Георгіївський храм (кін. XVII-поч. XVIII ст.)

Вітряк А.П. Дурова

Будинок В.Н. Копилова (1881 р)

Будинок А.І. Уланова (кін. XIX-поч. XX ст.)

Інтер'єр будинку Е.Д. Слободін

Більше фотографій у фотоальбомі

Далі заселення в Апартаменти (Герцена 31) . Брав виходячи з географії і не пошкодував, все в пішої доступності - що від Кремля, що від Вокзалу. У будинку Магніт, навпаки О'Город, під вікном зупинка громадського транспорту, в самих апартаментів є абсолютно все, що потрібно.

Після відпочинку та обіду ще одна прогулянка ~ 2 години (~ 6 км) по іншому березі Вологди. До речі, по місту часто легше пересуватися на таксі (чеки від 70-100 рублів).

Вологодський кремль

Будинок Соковікова (II пол. XIX ст.) Радянський просп., 20. Будинок Соковікова побудований в середині XIX століття, в 1830-1840-х роках, протоієреєм Петром Васильська. Тут в орендованій квартирі кілька років жив поет Костянтин Батюшков. У 1847 році будинок придбав купець Іван Соковиков, який відкрив на першому поверсі магазин. Це дерев'яний двоповерховий особняк з антресолями. Будинок Соковікова є значного розміру прямокутний обсяг, покритий залізної вальмовой покрівлею з характерним для вологодських дерев'яних будинків карнизом сильного виносу. Всі фасади обшиті тесом. Парадний вхід знаходиться з боку двору. Ця споруда 1830-х., Типова для класицизму. На головному фасаді будівлі можна побачити ризаліт, прикрашений в другому поверсі чотириколонним портиком, і венеціанське вікно з хитромудрим різьбленим орнаментом. Карниз прикрашений виступами-дентікуламі по всьому периметру будівлі. Після свого першого власника будинок довгий час переходив з рук в руки. Тут був і музей історії молодіжного руху, і перший з'їзд вологодського комсомолу. Зараз тут розташовується Вологодська обласна дитяча бібліотека.

Церква Стрітення (Стрітенська церква, повна назва Церква Стрітення Господнього, що на Набережній). Побудований в 1731-1735 роках, і переніс пізню перебудову (дзвіниця, ганок) в 1830 році. Знаходиться в історичному районі Заріччя (наб. 6-ї Армії, 85). Є пам'ятником архітектури федерального значення. З напису, що збереглася на дерев'яному напрестольному хресті, слід, що церква (дерев'яна) вже існувала в 1656 році. Тепла церква була освячена в 1735 році, холодна - в 1837 році. Дзвіниця і ганок зазнали значної перебудови в 1830-1860 роках. Ікона «Зняття з хреста» XVI століття з цієї церкви зараз знаходиться в Державній Третьяковській галереї.

Всі фото з прогулянки в альбомі

Наступного дня з ранку поїздка в Спасо-Прилуцький монастир. Туди легко можна дістатися на автобусі 28 і маршрутці 14. Але я вибрав екзотичний спосіб. Пішки до Прилук з села Слобода. Відстань по прямій між ними смішне - 1 км., Але є кілька, АЛЕ!
Перше - річка Вологда. Друге - єдиний спосіб її перетнути, це 2 залізничні мости, по яких один за іншим йшли вантажні поїзди, третє - дістатися до самих мостів.
Спасибі місцевому жителю, який підказав як знайти стежку до ЖД шляхах. Я топтався від неї в парі метрів, її видно навіть на супутникових знімках, але у високій траві так і не знайшов її сам. Далі до мостів довелося йти по вузьких високим насипах, періодично сповзаючи вниз, пропускаючи поїзди. Так як в принципі ці мости не призначені для піших прогулянок. Хоча стежка натоптаних, але вона вела ні до потрібного мені мосту.
Мені потрібен був найближчий до монастиря, і як на зло, через нього йшли всі поїзди. Ну і сам міст в далеко не найкращому стані. Деякі бетонні плити обвалилися і на їх місцях просто лежать дошки. Відразу згадав підвісний міст в Сочі. Там теж крізь нього все видно.

Спасо-Прилуцький монастир (вид зі Слободи)

Спасо-Прилуцький монастир

Виходить, що весь екстрим тільки заради цих фотографій. Решта можна і без адреналіну зробити.

Спаський собор з дзвіницею

Введенська церква з трапезної

Успенська церква

Вид з Водяний вежі

Повертаємося до Вологди на маршрутці (менше 15 хвилин) і здійснюємо ще одну прогулянку по місту ~ 2 години (~ 6 км).

Кілька фотографій з альбому

Будинок статського радника Олександра Миколайовича Левашова

Зенітне знаряддя КС-12

Колишній готель Ермітаж

Будинок Уряду Вологодської області

Спа-готель і ресторан «ARIA»

Залізничний вокзал Вологди

Арт-об'єкт «Я люблю Вологду»

Решта тут:

Залишається ще половина дня, але ноги трохи втомилися за пару днів, тому вирушаємо в невелику поїздку в Покровське в 30 км від Вологди. Громадським транспортом потрапити туди нереально. 2 автобуса в тиждень - в суботу вранці і в неділю ввечері. Тому вирішив на таксі. Яндекс показував ~ 400-500 р. Одна проблема: можна було виїхати туди, але як дістатися назад? Просто таксі туди викликати неможливо. Було вирішено поговорити з водієм таксі, щоб йому не їхати назад даремно, почекати там, поки я буду на екскурсії. Тим більше за зворотну поїздку не потрібно платити відсоток агрегатору. У підсумку вийшло 800 рублів (якщо 2-3 людини, то ціна поїздки порівнянна з автобусом). На огляд будинку та парку години достатньо.

Третій день цілком пішов на поїздку в Кирилівський район. Кирилов + Ферапонтово + Гориці. Варіантів дістатися кілька:

1. Громадський транспорт. Є кілька автобусів Вологда-Кирилов. Вологда - Ліпін Бор - Витегра. Тільки надто суперечлива інформація на різних сайтах. І незрозуміло як добиратися між Ферапонтово і Кириловим. У цей вечір поїзд, тому варіант занадто ризиковими і не підійшов.

2. Автобусна екскурсія. Напевно самий практичний варіант. Скрізь привезуть, все розкажуть. Ціна від 2.3 - 2.5 т.р. з людини. Але я звернувся занадто пізно і місць вже не було.

3. Таксі. Під час поїздки в Покровське напередодні залишив контакт водія. А так як дуже хотілося потрапити в ці місця, і іншого варіанту не залишалося, подзвонив увечері і запропонував таку поїздку. Поїздка обійшлася з людини на рівні автобусної екскурсії. Тільки ще і самі вирішували де і скільки перебувати, не потрібно чекати збору групи, та й сама дорога швидше автобуса, тому на об'єкти можна витратити більше часу.

Від Вологди до Кирилова 130 км. Перша зупинка Національний Києво-Печерський монастир.

Весь альбом.

Далі в (7 км)

Гора Маура.

Стежка на гору Маура

Поклінний хрест і Слідовий камінь на горі Маура

Горицкий монастир на березі річки Шексна.

Панорама монастиря

Далі 30 км. до.

озеро Ферапонтовского

Ферапонтів монастир з фресками Діонісія.

Ансамбль храмів Ферапонтова монастиря

Фрески Діонісія XVI століття

Повертаємося до Вологди в районі 18 годин. Краще з невеликим запасом, ніж спізнитися на потяг. Хіба мало що в дорозі може статися. Заодно на вечерю перед поїздом час залишається. Поїзд 209 М Лабитнангі - Москва в 8 вечора, є ще один 117Я Архангельськ - Москва через півтори години після нього. Інші або занадто рано, або занадто пізно.

Бюджет на двох (~ 20 т.р): 6 т.р. поїзд, 4 т.р. проживання, 6 т.р. (Екскурсії / таксі), 3 т.р. харчування.

Одна проблема: можна було виїхати туди, але як дістатися назад?