Воронезькі чиновники не оцінили пропозицію архсовета про відродження знищених оглядових майданчиків

Головна   контекст   13

Головна Головна   контекст контекст

13.03.2018, 13:37 13

Воронеж. 13.03.2018. ABIREG.RU - Управління головного архітектора (УГА) адміністрації Воронежа не зацікавилася ідеєю організації системи видових просторів в центрі, так як в місті вже ведеться робота по благоустрою в рамках проекту «Формування комфортного міського середовища», випливає з відповіді керівника УГА Людмили Подшивалова на звернення громадського архсовета.

Йдеться про проект, який в кінці грудня минулого року своїм колегам представив член архсовета Юрій Красиков. Він розробив концепцію відродження видових площадок в центрі Воронежа, так як на даний момент всі крапки огляду на водосховищі і лівобережжі «безповоротно втрачені» через точкової забудови і дикорослих дерев.

Наприклад, будинок за адресою: вул. Карла Маркса, 2 (недалеко від головного корпусу ВДУ), а також побудований готель в Петровському сквері повністю перекривають вид на водосховище. А де немає забудови, є дикорослі дерева. Юрій Красиков запропонував вирубати їх або зробити обрізку крон, щоб відкрити види на лівобережжі. Зробити це потрібно на площі Перемоги, Радянській площі і на бульварі вулиці Орджонікідзе. Також пан Красиков запропонував відродити сад Будівельників (вхід з проспекту Революції між будинками №№ 29-31в), який був популярним місцем відпочинку у городян в післявоєнні роки. Пан Красиков вважає, що потрібно облаштувати сад і зробити пішохідну еспланаду до площі Перемоги. Крім того, необхідно спроектувати і побудувати видові майданчики, облаштувати їх і розмістити оптичні засоби огляду.

Громадський архсовет підтримав пропозицію Юрія Красикова і направив на ім'я т.в.о. мера Вадима Кстеніна поводження з рекомендацією облаштувати видові простору і вирубати або обрізати крони дикорослих дерев «з метою розкриття естетичної привабливості візуальних просторів історичного міського центру».

У відповідь на звернення Людмила Подшивалова повідомила, що в рамках проекту з формування міського середовища «були визначені ділянки проектування, які представляють собою єдиний кільцевої пішохідний маршрут, що охоплює основні пам'ятки міста і зелені території». Шлях пройде від Радянської площі через вулиці Орджонікідзе, Кардашова, Карла Маркса, Адміралтейську площа до площі Дітей. Також, за словами пані Подшивалова, проектом передбачено створення видового балкона і нових майданчиків відпочинку на Орджонікідзе. Виходить, що деякі пункти проекту пана Красикова, такі як облагороджування Радянській площі або вулиці Орджонікідзе, збігаються з планом формування міського середовища.

Однак питання вирубки дерев на площі Перемоги та в сквері біля залізничної поліклініки на проспекті Революції, 1а-1б, мерія порекомендувала архсовету узгодити з управлінням екології.

Голова громадської ради Ольга Рудєва вважає, що відмовою відповідь мерії вважати не можна. «Деякими місцями вони і так займаються в рамках проекту. Нам залишили площу Перемоги, сад Будівельників і сквер біля залізничної поліклініки. Там відмінні видові майданчики, які потрібно тільки облаштувати. Ми звернемося в управління екології, нехай підстрижуть дерева. Можливо, громадська рада тепер буде діяти точково. А саме - обговорювати розвиток кожної оглядового майданчика як окремо взятій території. І тоді з конкретними пропозиціями ми будемо виходити в мерію », - резюмувала пані Рудєва.

Анастасія Кочкіна

(473) 212-02-88