Вступні іспити до вузу

серед вступних іспитів , На основі яких ведеться прийом абітурієнтів в вищі навчальні заклади , Прийнято розрізняти: Єдиний державний екзамен ; вступні іспити, форма яких визначається вищим навчальним закладом самостійно; додаткові вступні випробування творчої і (або) за професійним спрямуванням.

Єдиний державний іспит (ЄДІ)

Основна форма проведення державної підсумкової атестації в навчальних закладах середньої (повної) загальної освіти РФ, результати якої враховуються вузами в якості вступних випробувань з відповідних загальноосвітніх предметів.

Вступні іспити, форма яких визначається вищим навчальним закладом самостійно Вступні іспити, форма яких визначається вищим навчальним закладом самостійно

Це вид іспитів, які поширюються для абітурієнтів, які закінчили 11-й клас до 1 січня 2009 року; для вступників на програми бакалаврату або програми підготовки фахівця відповідного профілю з середньою професійною освітою, для абітурієнтів іноземних держав; для абітурієнтів з кваліфікацією «дипломований спеціаліст», що надходять на програму магістратури; для абітурієнтів з вищою професійною освітою, що надходять на програми бакалаврату, програми підготовки спеціаліста або програми магістратури і т.д.

Додаткові вступні випробування творчої і (або) за професійним спрямуванням

Це випробування, що проводить для абітурієнтів при прийомі на спеціальності Вимоги щодо присутності творчих, фізичних або психологічних якостей.

Додаткові вступні випробування профільної спрямованості проводяться у формі усного або письмового іспитів, співбесіди, тестування або шляхом їх поєднання Додаткові вступні випробування профільної спрямованості проводяться у формі усного або письмового іспитів, співбесіди, тестування або шляхом їх поєднання. Програми додаткових вступних випробувань профільної спрямованості із загальноосвітніх предметів формуються вузами на основі федерального державного освітнього стандарту середньої (повної) загальної освіти.

Додаткові вступні випробування творчої спрямованості проводяться в письмовій або усній формі, формі прослуховування, перегляду, співбесіди або інший, яка визначається щорічними правилами прийому вищого навчального закладу. Процедура співбесіди оформляється протоколом, в якому фіксуються питання, задані абітурієнту та короткий коментар щодо відповідей екзаменаторів.

Відповідно до правил прийому до вищих навчальних закладів, що діють в 2011 році, вищі навчальні заклади при прийомі абітурієнтів на перший курс мають право встановлювати не менше трьох вступних іспитів. З Переліком вступних випробувань можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки РФ, а також на порталі www.moeobrazovanie.ru .

При проведенні додаткового вступного випробування вуз встановлює два іспити з Переліку вступних випробувань (в обов'язковому порядку - іспит з російської мови і з профільного загальноосвітнього предмета). Додатковий вступний іспит профільної спрямованості встановлюється вищим навчальним закладом на відповідну спеціальність з профільного загальноосвітнього предмета, визначеного Переліком вступних випробувань.

Додаткові вступні випробування проводяться у міру формування екзаменаційних груп з числа абітурієнтів, які подали необхідні документи, в кілька етапів, але не раніше початку прийому документів. Крім того, вони можуть проводитися паралельно зі здачею Єдиного державного іспиту в додаткові терміни його проведення.

УВАГА!

Всі вступні випробування, що проводяться вузом самостійно при прийомі на перший курс, включаючи додаткові вступні випробування, завершуються не пізніше 25 липня (за винятком прийому за заочною формою навчання ).
  • Результати всіх вступних випробувань, в тому числі додаткових, оцінюються за стобальною шкалою.
  • результати переможців і призерів заключного етапу Всеукраїнської олімпіади школярів, членів збірних команд РФ, які брали участь в міжнародних олімпіадах із загальноосвітніх предметів, визнаються вузами як найвищі результати вступних випробувань ( «100» балів) за цими загальноосвітніх предметів при прийомі на спеціальності, що не відповідають профілю олімпіади.
  • Випускні іспити на підготовчих відділеннях, курсах (школах) при вузах забороняється зараховувати в якості вступних і додаткових вступних випробувань.
  • При прийомі абітурієнтів для навчання за програмами магістратури перелік, програми та форму проведення вступних випробувань вуз встановлює самостійно.
  • При прийомі абітурієнтів на другий і наступні курси, в тому числі осіб, які мають вищу професійну освіту, перелік, програми та форму проведення атестаційних випробувань вуз встановлює самостійно.
  • Для вступників на бюджетні місця (за загальним конкурсом, за цільовим прийомом, що мають право на позаконкурсний прийом), а також на місця за договорами з оплатою вартості навчання на певну спеціальність і на відповідний курс встановлюються однакові вступні випробування.
  • За участю абітурієнта в конкурсі на підставі результатів ЄДІ він не допускається до складання вступних випробувань, що проводяться вузом самостійно.
  • Результати вступних іспитів при прийомі на очну форму навчання визнаються вузами в якості результатів вступних випробувань на інші форми отримання освіти і (або) умови навчання.

джерело: www.moeobrazovanie.ru