X Міжнародний фестиваль Live in Blue Bay відбудеться з 7 по 9 вересня 2018 року в Коктебелі! 7 вересня 2018

  1. JAB гала-концерт в Маріїнському театрі СПБ. Патті Остін (США, вокал) 17.11.2018

Учасники: Антон Горбунов , Гія Дзагнідзе і Modern Blues Band , Андрій Кондаков , Сергій Манукян, джазовий вокаліст, піаніст

Ювілейний X Міжнародний фестиваль «Live in Blue Bay» відбудеться з 7 по 9 вересня в Коктебелі! Адреса проведення фестивалю: Росія, Республіка Крим, пгт.Коктебель, вул. Леніна, 120 (на території пансіонату «Блакитна Затока»). Відвідати цю подію можуть всі бажаючі - вхід на фестиваль ВІЛЬНИЙ!

З 7 по 9 вересня 2018, джазовий фестиваль «Live in Blue Bay» в десятий раз збере в Коктебелі зірок світової та вітчизняної джазової сцени, щоб відзначити свій ювілей! Цього року найяскравіша музична подія осені в Криму об'єднає не менше 100 кращих виконавців не тільки з Росії, а із зарубіжних країн, які брали участь у фестивалі за все десять років його існування. На глядачів чекає безліч сюрпризів від організаторів. Цього року гостей фестивалю чекає особлива музична програма на трьох сценах. На найбільшій з них, головній сцені фестивалю - «Дельфін», можна буде почути зірок світової величини. Душею фестивалю «Live in Blue Bay» щорічно стає майданчик під відкритим небом, на березі моря - «Бриз», де пробують себе молоді джазові музиканти.

На малій концертному майданчику в джаз-клубі «Богема», щодня будуть проводитися майстер-класи і творчі зустрічі з провідними музикантами фестивалю, а ввечері джем-cейшн за участю хедлайнерів, свого роду after-party заходу. Якщо вам не вистачило джазу протягом дня - Ласкаво просимо!

Фестиваль - це не тільки музика і концерти. У дні проведення свята гостям будуть представлені художні та фотовиставки, і багато іншого. «Live in Blue Bay» - це завжди дивовижні відкриття нових імен та сюрпризи.

Фестиваль «Live in Blue Bay» заснований в Коктебелі в 2009 році. У різні роки на його виступали такі зірки світового джазу як Олексій Козлов , Incognito, Mezzoforte , Олексій Кузнєцов , Ніно Катамадзе , Bireli Lagrene, Andreas Oberg, Сергій Манукян, Олексій Архиповський, Енвер Ізмайлов , Валерій Степанов , The Clients, Daniel Marques, Roy Young і багато, багато інших. Не пропустіть найочікуваніша музична подія оксамитового сезону 2018 в Криму - Міжнародний фестиваль джазу «Live in Blue Bay»!

Програма фестивалю "Live in Blue Bay 2018"

Сцена "Дельфін"

7 вересня

8 вересня

  • Yalta Jazz (Ялта)
  • Спеціальний гість з США і тріо Олексія Черемізова
  • South Bank (Ялта)

9 вересня

  • Marcus Bona trio (Москва)
  • Спеціальний гість з Італії
  • Андрій Кондаков Electric Project і спеціальний гість (Санкт-Петербург, США)
  • Сергій Манукян (Москва)

Сцена "Бриз"

7 вересня

  • Приморський бульвар (Євпаторія)
  • Paranormal jazz (Севастополь)

8 вересня

  • Rockin'Ham and Swingin 'Ham (Сімферополь)
  • Sparky Jam (Ялта)
  • Amach (Ялта)

9 вересня

  • Paranormal Jazz (Севастополь)
  • Mind rabbits (Севастополь)

* В програмі можливі зміни (і, звичайно, тільки на краще!)

_____________________________________

Як це було в 2016 році

Якщо ти приїхав в Коктебель на початку вересня, то не прогадав. Тепле море, спека вже спала. І джазовий фестиваль Live in Blue Bay - безкоштовний, з вільним входом.

Міжнародний джазовий фестиваль Live in Blue Bay в вересні 2016 року вже в восьмий раз радував шанувальників музики зустріччю з кращими представниками джазової сцени. Основною темою фестивалю цього року була обрана гітарна музика. За традицією в рамках фестивалю також проходили майстер-класи відомих музикантів і запальні jam-session в джаз-клубі «Богема».

Місце проведення свята музики незмінно і символічно - це пансіонат «Блакитна затока».

День перший

Відповідно до сформованої традиції, фестиваль Live in Blue Bay в Коктебелі відкривається з параду духового оркестру. Цей рік не став винятком. Музиканти стартували з території пансіонату «Блакитна затока» і пройшли по набережній. Чим нагадали, що музичне дійство починається буквально через годину.

І ось, на сцені Black Sea Big Band з Севастополя. Колективу близько року, але музиканти в ньому відомі - грають в оркестрі «Саксофони Севастополя», квінтеті Віктора Нікуліна, в оркестрі Чорноморського флоту і в інших колективах і проектах. Є серед них заслужені артисти Криму, а барабанщик Володимир Жиляєв - Заслужений артист Росії.

Біг-бенди завжди відкривають фестиваль у Коктебелі і це теж традиція. Почав Black Sea Big Band з джазової класики, але тільки коли зазвучав безсмертний «Караван» Хуана Тізол, по-справжньому розійшлися і публіка, і музиканти. Драйв адже теж треба зуміти зловити! Вельми прикрасила виступ вокалістка Юлія Разіна, недавно закінчила джазову академію у Варшаві.

Black Sea Big Band покинув сцену, а замість 17 артистів тепер на сцені один - гітарист, педагог, публіцист і продюсер Дмитро Малолєтов. Музикант, відомий як по роботі в групах «Маки», «Електроклуб», з Ігорем Ніколаєвим, Наташею Корольовою, Іриною Аллегрової, так і багатою сольною кар'єрою. На фестивалі Live in Blue Bay Дмитро презентував сольну програму.

Віртуозний теппінг, вояжі від джазу до року і назад, мелодика і багатоплановість власних творів, хороша розмовна мова і контакт з публікою - так можна охарактеризувати виступ гітариста. Малолєтов не забув виконати композиції на тему його улюблених «Бітлз», а також продемонстрував прийом «спів птахів», якому його навчив не хто-небудь, а сам сер Пол Маккартні. Для цього знадобилася звичайна металева ложка, яку Дмитро потім викинув у натовп: на сувеніри або до столу. Жарт, звичайно.

Темпову боса-нову продемонструвало тріо Даніеля Маркеса з Бразилії. Спадкоємці Карлоса Жобіма і Тіто Пуенте привнесли жаркий бразильський колорит в атмосферу фестивалю. Спочатку були страшні неполадки зі звуком, але якийсь же концерт обходиться без цього? Тому половину виступу бразильців глядачі відверто нудьгували. Втім, до цього часу не на жарт розійшовся перкусіоніст і зумів розворушити тих, хто вже почав засинати стоячи. Дивно, що тріо, яке яскраво звучало в камерній атмосфері арт-клубу «Богема», як-то загубилося на великій відкритій сцені.

Завершувала перший фестивальний день група «Піжони» (Москва). Їх стиль я б охарактеризував як «босяцький джаз». Ну хіба можна не танцювати під таку музику? Що публіка і робила, в занедбаної нічний прохолоді розганяючи по жилах кров. Це було легко робити під суміш з джазу, рок-н-ролу і бугі-вугі, а також розпеченого джамп-н-джайву і латини.

Харизматичні і вельми сценічні хлопці запалювали не по-дитячому. Чи не «піжони», а справжні «хулігани». Їх сильно виручив севастопольський трубач Олександр Іллєнко, оскільки штатний трубач не встиг до початку виступу. Музикант з Севастополя заслужив похвалу керівника бенду Олега «Містера Твістера» Усманова за те, що зумів без підготовки і репетицій відразу включитися і відіграти так, що ніхто не помітив «чужого» на сцені.

Розпалена коктебельська публіка довго не відпускала музикантів і їх концерт закінчився далеко за північ, як і перший фестивальний день.

День чумового джазу

І блюзу. Так-так, у другий день на Live in Blue Bay був і класичний блюз, що називається, «від Чака Беррі та Мадді Уотерса». Але, про все по порядку.

До цієї суботи я сумнівався, чи є у кримського джазу майбутнє. Старе покоління ставало все більш старими, а подавала надії молодь кудись безслідно зникала на переході з дебютантів в професіонали. Але, що виступили на фестивалі молоді музиканти з Ялти і Севастополя, вселили в мене надію і оптимізм.

Першими на сцену вийшла севастопольська команда Touch The Wind. Ці хлопці з перших секунд зуміли завести натовп з сотень глядачів. Свій стиль севастопольці називають Hard Brass - Термін не загальноприйнятий, але цілком зрозумілий. Brass позначає мідні інструменти, ну а hard - важкий. Саме так воно і було - мідно і круто. Джазовий гімн Севастополя (власного твору), шалений драйв, спілкування з глядачами як під час виконання композицій, так і в перервах між ними. Публіка шаленіла.

Зрозуміло, хлопцям треба ще багато чому вчитися, але у них є головне: енергія джазу - свінг

Запальних севастопольців змінили постійні учасники фестивалю - група Yalta. Це колишня Yalta Jam, але, як завжди в світі мистецтва, авторські права на назву і таке інше. Колектив існує з 2004 року і на тернистому музичному шляху зумів зберегти власний стиль. Високу планку ставить легендарний кримський гітарист, заслужений артист Криму, майстер двурукого теппінга Віталій Макукін. Від нього не відстають барабанщик Віталій Борисенко (теж заслужений артист Криму), басист Макс Пінчук і клавішниці Світлана Виноградова.

Перцю і родзинок музиці «Ялти» додала саксофонистка з Санкт-Петербурга ...

Група показувала яскравий імпровізаційний джаз, а коли Макукін врубав свій теппінг, глядачі просто вили від захвату.

Після запеклого ялтинського джазу, своє бачення його розвитку в курортній перлині Криму представили молоді рекрути джазового мистецтва з колективу South Band. Музиканти зібралися разом лише в 2013 році, але вже є «групою в резиденції» або «домашньої групою» одного з популярних ялтинських клубів. Що вже само по собі - визнання певного рівня майстерності.

Грали яскравий фанк з елементами хіп-хопу, чому сприяв джазовий ді-джей. «Божевільний« кач »і енергія», - поділився враженнями про цей виступ один з глядачів. Про себе додам: а ще спілкування з публікою, вражаюча фотогенічність і характерність всіх учасників бенду і відмінне володіння вокалом солістки колективу.

Завершував «чумний день» ростовський Mr King Bee. Це старий добрий блюз з новим звучанням. Назва групи, можливо, з натяком на великого блюзмена Бі Бі Кінга. Втім, є персонаж з таким же ім'ям в одній комп'ютерній грі. І у групи Doors є пісня «I'm A King Bee».

Лідер групи Мехак Торосян володіє традиційним рок-н-рольним вокалом. Він грає на раритетному, дивлячому як комод на сцені, органі Hammond B-3. Цю модель любили такі віртуози, як джазмени Давид Голощокін, Джиммі Сміт, доктор Лонні Сміт, Ларрі Кінг, а також рок-музиканти Рік Райт (Pink Floyd), Джон Лорд (Deep Purple), Алан Прайс (The Animals), Рей Манзарек ( The Doors), Кіт Емерсон (Emerson, Lake and Palmer), Кен Хенслі (Uriah Heep) та інші. Загалом, не інструмент, а легенда. Мені особисто вперше його довелося вживу побачити.

А ще фронтмен Mr King Bee - непоганий харпер (грає на губній гармошці). Басістка групи Яна Торосян своєю енергійністю навіяла спогади про Сюзі Кватро. В цілому, музиканти Mr King Bee - стильні хлопці і майстерно спілкуються з публікою. Загалом, другий джазовий день підняв на вуха весь Коктебель. Глядачі були в захваті.

На сцені метри джазу

У третій день на розігріві у хедлайнерів була група ICBand з Ставрополя. Було якось скучненько, слабенько. Хіба що на великій сцені потренувалися. На щастя метри джазу в розігріві не потребують, та й не було оного.

І ось, на сцені легенда радянського і російського джазу, народний артист Росії Олексій Кузнєцов - в складі челябінської групи «Гітарні форуми». Стиль маестро абсолютно пізнаваний. Хто не чув мелодії з «Сімнадцяти миттєвостей весни», «Міміно», «Жорстокого романсу», де звучить його гітара? Свінг, блюз, боса-нова всього цього в достатку в творчості Кузнєцова, аранжувальника і композитора.

Як пишуть в академічному джазовому словнику, «віртуозна техніка Кузнєцова робить його гітару еквівалентом фортепіано, але в той же час дозволяє витягти з гітари такі тембри і звукові комбінації, які недоступні при грі на роялі». У чому і могли переконатися громадяни, які прийшли на звуки музики до сцени в «Блакитній затоці».

Але віртуозністю вражав не тільки маестро. Він, швидше за намагався залишатися на другому плані, лише іноді вставляючи фірмові іскрометні соло і переливи акордів. Кузнецов в будь-яку п'єсу вміє вставити якусь родзинку. Нітрохи не поступався йому челябінський гітарист Валерій Сундар, повністю віддаючись імпровізації.

Досить численний Челябінську-московський бенд на сцені змінило тріо Валерія Степанова , з Москви. В їхньому виступі змішалися фанк, рок, нью-ейдж і ще незрозуміло що. Повний фьюжн і космос, одним словом, що особливо подобалося глядачам. Те, як Валерій повністю віддається музиці, треба не тільки чути, але й бачити. Дуже експресивна манера гри, буквально на межі можливостей. Справжній джаз.

На мою думку, Валерій Степанов - дивно правдивий музикант. Він не стільки виступає на сцені, скільки приносить з собою музику, живе в ній і занурює в цю атмосферу всіх присутніх. Що і сталося в Коктебелі. Коли концерт тріо закінчився, люди ще деякий час були як заворожені. Як розповідав один знайомий, його «тільки на наступний день відпустило». Сила мистецтва, одним словом.

А завершував третій день і сам фестиваль клавішник і вокаліст Сергій Манукян. Його шалено любить публіка. Любить за простоту і відкритість, за незвичайну доброту і манеру співу. І ще незрозуміло за що. Одна знайома сказала якось, побачивши Манукяна: «Дивися, який Дені де Віто!». Дуже гарне порівняння, тільки Сергій, безумовно, не комік, хоча і посміхається на сцені постійно. А ще він дуже дотепний і, звичайно ж, неординарний. Його неможливо сплутати ні з ким.

Творчість Манукяна складно розкласти по поличках, але одне тільки співпраця з Френк Заппа або робота на студії Warner Вrothers чого варті. А у багатьох чи російських джазових виконавців є сайт, створений їх фанатами? Ото ж бо ж ...

Його виступ - це особлива магія і причетність, власний стиль і високий професіоналізм. Любов до музики - ось що відчували люди біля сцени «Дельфін» в пансіонаті «Блакитна затока» і не хотіли відпускати Сергія Манукяна. А він і сам не хотів йти, обдаровуючи слухачів все новими і новими композиціями. Аж до салюту, яким за традицією закривається фестиваль Live in Blue Bay в Коктебелі.

Учасники про фестиваль і не тільки

Протягом фестивальних днів і навіть після них мені вдалося поговорити з деякими з учасників музичного дійства. Вийшли такі ось бліц-інтерв'ю.

Костянтин Зелінський, президент фестивалю:

Роман Черненко: Все вже давно помітили, що на Live In Blue Bay багато молодих виконавців. Чому ви це робите?

К.З .: Тому що молоді виконавці - це те, що буде в джазовій музиці завтра, післязавтра. Молодим музикантам потрібно знаходити майданчик для вираження своїх можливостей і талантів. Якщо орієнтуватися тільки на метрів, то руху вперед не буде. Будь-яка успішна музична кар'єра починається з можливості. Між іншим, фестиваль Live in Blue Bay вже зарекомендував себе як прекрасна стартова площадка для виконавців-початківців. Є прецеденти, що початківці на нашій сцені 8 років тому музиканти стали затребувані і вже мають авторитет в музичному світі.

Р.Ч .: Фестиваль некомерційний, що в наш час рідкість. У чому його ідея, в такому випадку?

К.З .: Ідея фестивалю у розвитку джазової музики. Сьогодні, крім підтримки і просування джазової музики, необхідна також і підготовка аудиторії, слухачів. Люди, які хоч раз побували на джазовому фестивалі, починають всерйоз цікавитися цим напрямком в музиці, стають постійними слухачами джазу. Ми хочемо, щоб спільнота любителів джазової музики розросталося. Крім того, ми підтримуємо авторитет Коктебеля, як однієї зі столиць джазового руху. Безумовно, і комерційні, і некомерційні фестивалі можуть прекрасно співіснувати, як, наприклад, всім відомі фестивалі в Монтре (комерційний) і Лугано (некомерційний) в Швейцарії.

Р.Ч .: З якими складнощами зазвичай стикається оргкомітет при формуванні програми фестивалю, виборі артистів, узгодження концертних графіків, логістиці?

К.З .: Оргкомітет стикається, перш за все, з фінансовими труднощами. З огляду на, що географія учасників фестивалю дуже велика, часто ми не можемо забезпечити проїзд всім, кому хотілося б. Тому ми дуже хотіли б обзавестися спонсором перевізником, що широко поширене у світовій практиці. Але, на жаль, таким ми поки не обзавелися.

Сергій Манукян, вокаліст, клавішник (Москва):

Р.Ч .: Ви співзасновник фестивалю. Як так вийшло?

С.М .: Я вважаю цей фестиваль «як за свій», він вже давно для мене став рідним і я вдячний Богу, що ми зустрілися з Костянтином Івановичем Зелінським, який має абсолютно чіткі і зрозумілі бажання, і робить для людей цікаве і некомерційне захід. Я дуже солідарний з цим, тому що все за гроші не можна. Люди прийшли порадіти, музиканти прийшли порадіти, абсолютно безкорисливо. І ось в цьому велика людська перемога над усім меркантильним, чого так багато останнім часом взагалі. Це дуже велика справа і цю концепцію я буду підтримувати завжди.

Р.Ч .: На Live in Blue Bay багато молодих, іноді зовсім зелених виконавців. Як Ви до цього ставитеся?

С.М.: Вони, может буті, немного губляться на Великій сцені, но цею досвід для них найнеобхіднішій, колосальний. ВІН дает Їм можлівість потім впевнена віступаті. Взагалі молоді треба давати можлівість концертуваті. Для них необходимо делать концертні майданчики, а не просто щоб в клубі десь там Граля. Особливо в клубах, ресторанах - де їдять, слухаючи музику. Для музикантів це згубно, вони вже не грають потім з такою подачею. Саме тому потрібні відкриті майданчики, на кшталт «Блакитного Затоки».

Віктор Нікулін, саксофоніст, учасник Black Sea Big Band (Севастополь):

Р.Ч .: Великий колектив - біг-бенд - крутіше в джазі немає. Але і проблем на порядок вище. З якими стикається ваш колектив?

В.Н .: Крутіше Big Band - тільки два Big Bands. Дійсно, великий джазовий оркестр - це круто, це, як в симфонії великий симфонічний оркестр, вершина музичного напрямку. Big Band, як єдиний потужний музичний організм, за допомогою якого умілими руками можна осягнути найширший спектр джазової музики. Big Band на сцені - це завжди найтепліший прийом від глядача і багато позитиву від музикантів. Наш Black Sea Big Band, також не виняток. Коли створювалися наші музичні колективи, будь то мій квінтет, «Саксофони Севастополя» або нинішній оркестр, ми найменше замислювалися про майбутні проблеми, адже нами рухали творчі пориви і непереборне бажання створити і показати. А взагалі, незручності швидко пропадають, коли ми вирішуємо всі питання спільно, колективно.

Хоч мені це страшенно не подобається, але на жаль, деякі організаційні питання вирішую я, я б займався тільки музикою ... Звичайно, нам належить ще багато роботи над помилками, над збалансованим звучанням груп, підвищення індивідуальної майстерності, але суть в тому, що це не труднощі, а звичайна робота музикантів, то, чого вони присвятили своє життя.

Про проблеми, які я замінив на слово незручності, скажу коротко. Їх небагато і, швидше за все, вони дуже схожі з труднощами для більшості великих колективів. Це, по-перше репбаза. Те що нам її надав пансіонат «Севастополь», вже величезне спасибі, але її габарити для оркестру занадто малі, хотілося б її розширити і поставити туди класний звук і стаціонарні муз. інструменти. І ще, всі музиканти оркестру є учасниками інших професійних колективів, у зв'язку з цим випливає ще одна незручна штуковина, це зібрати всіх в один час, в одному місці. Можливо, ці незручності зважилися б в позитивну сторону, знайдися у оркестру спонсор або севастопольське управління культури було б зацікавлене в наявності такого оркестру ... Але і відсутність такої підтримки нас не зупинить, бо у нас включена кнопочка невгамовного ентузіазму і пристрасті до джазової музики ...

Р.Ч .: Ви постійний учасник фестивалю Live in Blue Bay. Чим він Вам подобається?

В.Н .: Коктебель взагалі просочений чимось незвичайним, високим і вільним, я вважаю, тому джазова музика і оселилася в цьому творчому куточку Криму. Цього року Live In Blue Bay стартував уже восьмий раз. За всі ці роки фестиваль пропустив через себе неосяжне кількість професійних, іменитих, молодих і початківців музикантів. За три дні (а бувало й чотири) фесту музиканти діляться своїми секретами один з одним, дарують глядачам свою творчість, глядачі відповідають взаємністю, дарують свої оплески і визнання. У ці дні джазове співтовариство, до збільшення якого прагне оргкомітет Live in Blue Bay, досягає свого піку. У Коктебелі всі умови для джаз-движу присутні, з = за цього туди їде велика кількість народу, і мені це до душі, тому я там вже у восьмий раз, сподіваюся буду і дев'ятий.

Олексій Кузнєцов , Гітарист, Народний артист Росії (Москва):

Р.Ч .: Чи часто Ви виступаєте на подібних некомерційних заходах?

А.К .: Так, при можливості намагаюся виступати, якщо запрошують. Комерціалізація мистецтва віддаляє його від народу, а фестивалі, подібні Live in Blue Bay, сприяють популяризації джазу. Їх не так багато на пострадянському просторі, але вони потрібні як повітря. Адже на платні заходи йдуть, в основному, любителі джазу, а на фестивалі з вільним входом приходять зовсім інші люди, не обізнані з цією музикою. І хтось із них обов'язково долучається потім до джазу, стає його шанувальником.

Р.Ч .: Ви читаєте лекції, проводите майстер-класи. Чи багато молоді присутній на них?

А.К .: Безумовно, приходять. І дуже жваво цікавляться технікою виконання, намагаються вникнути в усі тонкощі. Залученню молоді також дуже сприяють, наприклад, фестиваль «Гітарні форуми», який проходить в моєму рідному Челябінську. Валерій Сундара цим займається, дуже яскравий гітарист, імпровізатор. Я в цьому проекті з задоволенням беру участь. Там дуже багато молоді, талановитої, яскравою. На Live in Blue Bay ви побачите і почуєте групу «Гітарні форуми», в якій я беру участь.

Андрій Андроник (Dj & MC Scream), група South Band (Ялта):

Р.Ч .: Група досить молода, але вже стала "домашньої" в клубі. Як вам це удалось? Чи часто виступаєте там?

Андрій Андронников: Фактично, однойменне South Cafe - це місце де втілилися наші музичні мрії. Я працюю там арт-директором з самого відкриття. Ми зробили затишне кафе для ялтинців, де пропонуємо цікавий музичний контент і виступи оригінальних артистів. Створення штатного бенду було просто необхідно, адже щосуботи у нас "Живий Звук". Ще задовго до відкриття кафе, ми збиралися в групи під різними назвами, грали, проводили репетиції, виступали. Три роки тому сформувався музичний кістяк, який поповнювався, відточували часом. У кафе ми граємо з періодичністю раз на місяць.

Р.Ч .: Враження від фестивалю?

А.А .: Отримали величезну порцію натхнення! Незабутній уік-енд, де переплітаються відпочинок на морі, музика та спілкування з талановитими людьми, нічні посиденьки і джем-сейшени - все це відкладеться в пам'яті як фінальний акорд минає літнього сезону.

Р.Ч .: Чи були на майстер-класах? Подчерпнул чи щось корисне? Що саме?

А.А .: Відвідали майстер-клас ялтинця Віталія Макукіна. Я особисто був вражений його майстерністю та харизмою в грі на гітарі. Він по ній стукав, створюючи звуки перкусії, грав тепінгом на грифі, дивував китайськими мотивами і ремейками ... Ми регулярно запрошуємо джаз бенд "Ялта" грати в кафе, але я уявити не міг, що у нас в місті є такий талановитий музикант! Взагалі, весь фестиваль був для нас як програма майстер-класів. Кожен виступ чомусь учить, щось відкриває. Навіть наш виступ в такому висококласному лайн-апі було своєрідним уроком. Деталей, ідей, незвичайних мелодій і гармоній, за весь Blue Bay було так багато, що зараз ноги самі ведуть в студію, полювання репетирувати і творити щось нове, використовуючи отриманий досвід!

Іван Волобуєв, барабанщик, керівник групи Touch The Wind (Севастополь):

Р.Ч .: Сучасна молодь не дуже-то слухає джаз. Як Ви і ваші колеги вибрали цей вид музичного мистецтва, причому таке рідкісне напрямок?

Іван Волобуєв: Напрямок дійсно непопулярне серед молоді і досить рідкісне. Суть в тому, що, вперше зіткнувшись з цією музикою, зазвичай люди взагалі не розуміють, що відбувається і джаз здається просто набором звуків (я сам кілька разів пробував слухати, але не подобалося). Але після я потрапив в духовий оркестр, з якого і виросли всі наші учасники групи. Почувши вперше в живу біг-бенд, складно було не полюбити цю музику! Потім з часом вже, граючи в колективі починаєш розуміти, що до чого: де тема, де імпровізація і подобається все більше і більше. На жаль, в Криму з джазом (особливо з духовими оркестрами) дуже складно. А оркестр, в якому ми вчилися був лише навчальним, так і до всього іншого, розсипався по ряду причин. Тому я завжди мріяв про те, щоб грати в цьому біг-бенді, але так як їх не було, довелося почати створювати свій духовий оркестр, нехай і не великий. Дивно те, що навіть самі джазмени і музиканти в нашому регіоні чомусь забули, що є таке прекрасне напрямок як оркестровий (духовий) джаз! Тому, коли наш колектив почав давати концерти, багато надихнулися цим і поступово ми почали популяризувати усіма силами духову музику, джаз, класичну культуру вуличних духових оркестрів на прикладі Нового Орлеана.

Р.Ч .: У вашій групі є сліпий музикант. Можна кілька слів про нього.

І.В .: Так, у нас є сліпий музикант - Вадим Кувалін. Коли ми думали про те, щоб брати його в колектив, звичайно боялися, що буде дуже багато проблем з цим: як він буде їздити на репетиції, як буде вчити ноти і т.п. Але, так як духовиків у нас в місті катастрофічно мало, то вибирати не доводилося. Уже з перших днів його присутності в нашому колективі я зрозумів, що будь-яка людина з обмеженими можливостями найбільше хотів би бути звичайним, таким же як і всі і щоб до нього ставилися також. Тому ми вели себе з ним точно так же, як якщо б він міг бачити і, як мені здається, він почав себе відчувати себе в «своїй тарілці». З тих пір особливих проблем не виникало ніколи. Єдине, що звичайно доводиться працювати з деякими обмеженнями. Наприклад, пояснювати в студії де мікрофон і куди саме потрібно грати. Зараз, звичайно, основним завданням для нас є пояснення хореографічних моментів поведінки на сцені. Це досить важко, але здійснимо, тому ми працюємо і рухаємося вперед. До речі, про Вадика є документальний фільм, який зняв наш тубіст Дмитро Швабенланд. Рекомендую до перегляду, тому що такі історії повинні надихати здорових людей долати труднощі!

Р.Ч .: Як виявилося, у вашої групи досить багато шанувальників. Чим, на Ваш погляд, їх приваблює ваша музика?

І.В .: Так, дійсно, на всіх концертах з самого початку ми мали до себе всіх слухачів. По-перше, мені здається, їх приваблює новизна і незвичність. Тому що в нашій країні, як я вже говорив, духова музика досить слабо розвинена і мало відома в широких колах. Для більшості людей духові інструменти і культура асоціюється тільки з військовими оркестрами і військовими маршами. Тому вони приходять в захват, коли чують сучасну музику у виконанні духових. По-друге, я думаю, що тут важливо те, як ми подаємо свій матеріал. Для нас дуже важливим є все, починаючи від виконання і закінчуючи зовнішнім виглядом, рухами. Ми намагаємося зробити з кожного концерту ціле шоу! А також усіма силами намагаємося залучити слухачів до процесу. Тому наші концерти ми називаємо вечірками, і вважаємо, що і глядач, і виконавець - це єдине ціле! Я думаю, що сучасній людині недостатньо просто слухати концерт в стороні, йому хочеться стати частиною його, частиною шоу або подання і якщо це вдається, то він отримає максимальне задоволення і багато емоцій. І по-третє, ми намагаємося робити максимально сучасний музичний матеріал. Ми вільно заважаємо будь-які стилі і напрямки з однією лише метою, щоб якомога потужніший прокачати зал і слухача. Тому наш стиль досить важкий, ми навіть виділяємо його в окреме свій напрямок - Hard Brass.

І на Закінчення

Хотілося мені поговорити ще з багатьма учасниками фестивалю, але хтось із них приїхав в Коктебель лише на свій виступ, а хтось і не проти був відпочити під жарким південним сонцем на березі теплого моря.

Гостинний курортне селище давно вже перетворився на джазову столицю Криму, а сам фестиваль Live in Blue Bay якнайкраще характеризує його девіз - «Щастя в кожному звуці!». І я в цьому вкотре переконався.

Роман Черненко, керівник проекту sevjazz.info, любитель джазу, блогер

JAB гала-концерт в Маріїнському театрі СПБ. Патті Остін (США, вокал) 17.11.2018

«The Thrill Is Gone»: Гія Дзагнідзе (вокал, гітара) і Олександр Гуреєв (саксофон)

Спочатку були страшні неполадки зі звуком, але якийсь же концерт обходиться без цього?
Ну хіба можна не танцювати під таку музику?
Хто не чув мелодії з «Сімнадцяти миттєвостей весни», «Міміно», «Жорстокого романсу», де звучить його гітара?
А у багатьох чи російських джазових виконавців є сайт, створений їх фанатами?
Чому ви це робите?
У чому його ідея, в такому випадку?
З якими складнощами зазвичай стикається оргкомітет при формуванні програми фестивалю, виборі артистів, узгодження концертних графіків, логістиці?
Як так вийшло?
Як Ви до цього ставитеся?
З якими стикається ваш колектив?