З чого складається прохідний бал при вступі до ВНЗ

  1. Що таке прохідний бал
  2. Як формується прохідний бал
  3. Які зусилля потрібно докласти для зарахування до ВНЗ

Конкурсний бал встановлює навчальний заклад (конкретний інститут) для кожного абітурієнта Конкурсний бал встановлює навчальний заклад (конкретний інститут) для кожного абітурієнта. Він являє собою максимальне число балів, які зміг отримати абітурієнт. Не плутати з прохідним!

За сучасних умов вступу до ВНЗ конкурсний бал складають:

  1. Сумарний бал сертифікатів ЗНО з трьох предметів.
  2. Якщо дана спеціальність вимагає проведення творчого конкурсу, то додаються бали за нього. Наприклад, художні, музичні професії та інше.
  3. Бал атестата.
  4. Додаткові бали (за участь в олімпіадах, міжнародних конкурсах).

До всіх складових, які впливають на формування конкурсного бала, застосовується ваговий коефіцієнт. Потрібно пошукати правила прийому в бажаний ВНЗ, переглянути його офіційний сайт, щоб знати всі нюанси.

Що таке прохідний бал

Це той мінімум, який необхідний вступнику, щоб отримати місце в бажаному навчальному закладі. Він формується під час вступної кампанії і стає відомим після отримання результатів. Абітурієнт з вищою прохідним балом має можливість знайти більш престижну спеціальність, обігнавши в рейтингу конкурентів.

Читайте також: Скільки балів потрібно набирати по ОГЕ з математики

«Найсильніші» ВНЗ країни (наприклад, МГУ) можуть встановити прохідний бал вище, щоб зайвий раз не обробляти безліч заявок від вступників, які за своїм рівнем знань не відповідають специфіці даного навчального закладу. Якщо трапилася така неприємність, що ви не дісталися до поставленої мети, потрібно добре обдумати подальші дії - або подавайте документи до ВНЗ простіше, або готуйтеся ще рік, щоб стати ближче до своєї мрії.

При здачі ЄДІ один предмет має найбільше значення, його називають профільним. Здати даний тест є дуже важливим завданням, тому що при надходженні його результати відіграють велику роль. Йому присвоюється найвищий коефіцієнт.

Як формується прохідний бал

На його встановлення впливають багато факторів, такі як:

  • кількість бажаючих навчатися на дану спеціальність;
  • сума балів по потрібним для надходження ЄДІ (як правило, з трьох предметів);
  • число вступників, які занесли оригінали документів (у них більше шансів в надходженні, ніж у людей, які подали копії);
  • як багато пільговиків подає заявки на цю спеціальність.

Компоненти, що формують прохідний бал, описані відповідно до їх важливості (зверху вниз).

Наприклад, рейтинг показує, що ви займаєте п'яту позицію. Тоді шанси на вступ практично 100%. Але таке буває рідко, це стосується особистостей, які відмінно здали ЄДІ і до того ж зайняли призове місце на олімпіаді. Що робити, якщо ви займаєте середню позицію або до числа бюджетних місць не вистачає кілька сходинок? Не варто впадати у відчай. Якщо подивитися дані про інших абітурієнтів, можна побачити, що багато подали копії в цей ВУЗ, а оригінали зараз знаходяться в іншому місці. Тоді ваші шанси на вступ збільшуються.

Прохідний бал конкретного року на потрібну спеціальність можна дізнатися тільки в день зарахування. Під ним мається на увазі загальна кількість зароблених балів, що знаходиться на нижній межі списку зарахованих на цей напрям підготовки.

Є ще така категорія абітурієнтів, як «цільовики», для них надається окремий конкурс. Деякі пільговики можуть бути зараховані поза конкурсом за результатами вступних іспитів або співбесіди.

Які зусилля потрібно докласти для зарахування до ВНЗ

Спочатку варто визначитися якщо не з конкретною спеціальністю, то хоча б з напрямком майбутньої навчання. Далі необхідно дізнатися, які предмети туди здаються, чи є творчий конкурс. Ще потрібно пам'ятати, що надходження - це половина успіху. Вибираючи спеціальність за престижністю або оплаті праці, не можна стати успішним.

Якщо вам легко даються гуманітарні науки, а математика заставляється плакати, навчання на програміста може довести до нервового зриву. Звичайно, завзятість і труд всіх перетруть, але потрібно навчитися реально оцінювати свої шанси. Знаючи, що предмет дається важко, бажано почати його посилене вивчення за рік або навіть раніше, і, можливо, прокинеться прихований талант.

Читайте також: Прохідні бали на бюджет в СПбГАСУ

Не можна цілком орієнтуватися на прохідні результати минулих років. Корисно дізнатися все про минулих вступних компаніях, але число абітурієнтів і бюджетних місць постійно варіюється. Краще намагатися добре здати ЄДІ. Починати готуватися потрібно не за місяць до вступу. Той, хто уважний на уроках і хоча б за рік до здачі став займатися додатково, має великі шанси на успіх. Навчання в школі, а пізніше у ВНЗ, виховує в людині посидючість і відповідальність, що є незамінним в дорослому житті.

Що робити, якщо ви займаєте середню позицію або до числа бюджетних місць не вистачає кілька сходинок?