За антикорупційного суду Венеціанська комісія дала висновки

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. Орфографічна помилка в тексті:

11 жовтня 2017, 13:13 Переглядів: 11 жовтня 2017, 13:13 Переглядів:   Фото: ombudsman

Фото: ombudsman.gov.ua.

Призначення суддів антикорупційного суду в Україні не повинно суперечити Конституції. Про це йдеться у висновках Венеціанської комісії, передає " Інтерфакс-Україна ".

Комісія привітала недавню заяву президента України Петра Порошенка про створення в країні антикорупційного суду, в який повинні потрапити через конкурс судді з бездоганною репутацією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Також Венеціанська комісія відзначила доцільність створення Вищого спеціалізованого антикорупційного суду, як це передбачено законом України "Про судоустрій і статус суддів". Але в той же час європейці побачили ряд недоліків в двох законопроектах №6011, які зараз знаходяться на розгляді Ради. Зокрема, занепокоєння експертів викликали положення про повернення до політичних механізмів призначення суддів. У своєму висновку експерти Венеціанської комісії звернули увагу на необхідності "введення додаткових захисних механізмів для забезпечення незалежної процедури призначення суддів від виконавчої та законодавчої влади".

"Той факт, що члени комісії призначаються політичними особами або інституціями (президентом, Верховною Радою і міністром юстиції (як це пропонується в законопроекті №6011. - Ред.) Дає привід для занепокоєння. Це може підривати процес деполітизації судової системи", - йдеться в ув'язненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Останні поправки до Конституції України (щодо правосуддя) і закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключили законодавчу і виконавчу владу (міністра юстиції) з процедури призначення суддів, яка зараз проводиться органами суддівського управління (Вищою радою правосуддя і Вищою кваліфікаційною комісією суддів).

При цьому Венеціанська комісія у своєму висновку зазначає, що призначення антикорупційних суддів має відбуватися з відхиленням від загальної процедури - не більше, ніж це необхідно з урахуванням специфіки такого суду.

Венеціанська комісія визнає: певні відхилення від загальних правил для суддів і судів можуть бути прийнятними з урахуванням "спеціальних викликів для України в боротьбі з корупцією на вищих рівнях". У той же час "відхилення від загальних правил повинні бути обмежені". Необхідно докласти зусиль, щоб уникнути можливого враження, що антикорупційні судді відрізняються або є привілейованим класом суддів, або вони призначаються за процедурою, яка не визначена особливістю цих судів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Венеціанська комісія відзначає, що участь міжнародних експертів в підборі суддів можлива, але "з урахуванням принципу суверенітету України".

Експерти Комісії звертають увагу, що "спеціальні правила для антикорупційних судів і суддів (включаючи їх призначення і статус), які відрізняються від загальних положень визначених законом України" Про судоустрій і статус суддів ", повинні бути обмежені до необхідного рівня для забезпечення ефективної роботи".

Венеціанська комісія вважає, що останню крапку в питанні конституційності закону повинен ставити Конституційний суд України, і при прийнятті відповідного закону потрібно "зменшити ризик визнання закону неконституційним".

Як повідомлялося, 8 жовтня Венеціанська комісія затвердила висновки щодо двох законопроектів про створення системи антикорупційних судів. Вкотре було акцентовано увагу на тому, що корупція - одна з ключових проблем в Україні.

У свою чергу представництво ЄС висловило свою позицію щодо антикорупційного суду . В ЄС акцентують увагу на тому, що висновок Венеціанської комісії є вкрай важливим в контексті подальшої модернізації України та "містить корисне уточнення європейських стандартів створення спеціалізованих антикорупційних судових органів".

Нагадаємо, 3 жовтня народні депутати прийняли в другому читанні і в цілому законопроект "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адмінсудочинства України та інших законодавчих актів", підтримавши тим самим судову реформу .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Призначення антикорупційних суддів: Венеціанська комісія дала рекомендації". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ