Заборона на в'їзд в США для підозрюваних в корупції угорських чиновників

Повідомляється, що шести угорським чиновникам був заборонений в'їзд в США в зв'язку з підозрами в їх причетності до корупції.

Підставою для такого заходу щодо урядових службовців став указ президента США №7750 , Який вступив в силу в 2004 році і позбавляє чиновників, підозрюваних в грошових зловживаннях, і членів їх сімей права відвідувати США. За заявою американського посольства в Будапешті , Є «достовірна інформація» про те, що зазначені особи замішані в корупційних злочинах.

Пояснення посольства послідувало після того, як в угорських ЗМІ, зокрема у виданні Napi Gazdasag , Заговорили про те, що рішення про заборону на в'їзд в США було прийнято в помсту за перевірки, що проводяться угорськими податковими органами стосовно ряду компаній з США.

Пояснення посольства послідувало після того, як в угорських ЗМІ, зокрема у виданні   Napi Gazdasag   , Заговорили про те, що рішення про заборону на в'їзд в США було прийнято в помсту за перевірки, що проводяться угорськими податковими органами стосовно ряду компаній з США

Повірений у справах США Андре Гудфренд під час прес-конференції, присвяченій забороні на в'їзд в США для ряду угорських чиновників (Фото: посольство США в Будапешті)

«Дії уряду США в тому, що стосується цих громадян Угорщини, жодним чином не є заходом, який вирішено було застосувати конкретно щодо Угорщини; мова тут йде про посилення уваги уряду США до питань боротьби з корупцією », - йдеться в заяві американського посольства в Будапешті.

При цьому в посольстві відмовилися називати імена опинилися «під забороною» чиновників, пославшись на закон США про захист приватного життя . За відомостями The New York Times , Влада Угорщини направили американській стороні вимогу надати суду докази нечесності даних держслужбовців.

«Я не уповноважений обговорювати питання, що стосуються видачі віз, проте дуже сподіваюся на співпрацю в справі протидії корупції», - таке повідомлення в твіттері залишив повірений у справах США в Угорщині Андре Гудфренд.

У той же час Гудфренд попередив, що прояви корупції є ознака ослаблення демократії: «Ситуація, якщо вона продовжить розвиватися в такому ключі, унеможливить нашу взаємодію в якості союзників», - наводить його слова The New York Times.

У свою чергу прем'єр-міністр Угорщини Петер Сійярто заявив в інтерв'ю виданню USA Today : «Існує єдина річ, яку ми не брали і ніколи не приймемо: це коли хтось намагається оскаржити або поставити під сумнів наші всеосяжні демократичні принципи або відданість народу Угорщини ідеалам демократії».

При цьому Сийярто, який перебуває зараз з дипломатичним візитом в США, зазначив, що Америка є найближчим союзником Угорщини, і будь-які відомості про можливу корупційну діяльність будуть сприйняті з усією серйозністю.