Замкнутий світ аутистів

  1. холодне ставлення
  2. Міфи про «людей дощу»

Сурогатне материнство збільшує число дітей з душевними розладами

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Дату заснували ще в 2008 році, але до цих пір ми знаємо про це захворювання вкрай мало. Хіба що згадаємо «людини дощу» у виконанні геніального Дастін Хоффман. Люди «не від світу цього» і при цьому нерідко талановиті на межі геніальності. Вони живуть у власному світі, насилу йдуть на контакт, їх дії непередбачувані, а руху часто гнітюче одноманітні. Вони трошки інопланетяни, і від цього їм набагато важче, ніж нам. За останні десять років число дітей з аутизмом в світі виросло в десять разів.

П'ятирічний малюк, регочучи і пустуючи, возиться з іграшками. Поруч мама -оперная мегазірка Анна Нетребко. Абсолютне щастя -і раптом, як удар, визнання: у Тьяго аутизм. Вони з чоловіком дізналися про це, коли синові було три роки.

- По Тишка я довго не могла зрозуміти, що з ним щось не так. Він самодостатній і акуратний дитина. За п'ять років не зламав жодної іграшки! -розповіла Анна в телеефірі. - Ну да, не любить спілкуватися. Але я думала: «Ну, не розмовляє і не розмовляє. Іноді ж говорить, коли йому це треба! »А потім ми стали помічати: звертаємося до Тихіше, а він ніяк не реагує!

- Тьяго було вже три роки, - ремствує Нетребко. - А чим раніше почати допомагати таким дітям адаптуватися, тим швидше вони заживуть нормальним життям. Тьяго зараз вчиться в інтеграційної школі, куди ходять і такі, як він, і зовсім здорові дітки.

Нетребко говорить про Нью-Йорк, де вони живуть з сином. У нас же до недавнього часу уявити дитину з відхиленням в розвитку в нормальному середовищі було майже неможливо. Раніше і діагнозу такого не існувало - «аутенку» писали «дитяча шизофренія». Після 18 її переписували на «дорослу», і, якби не родичі, готові взяти на себе всі турботи, нещасного прямо відправляли в психо-неврологічний інтернат. А це місце, з якого рідко повертаються здоровими.

Один із синів співачки і актриси Тоні Брекстон - десятирічний Дизель, страждає аутизмом (зліва), знімається в кіно

Сьогодні в Міністерстві освіти хоча б визнали, що «особливі» діти існують: до середини 2014 року чиновники обіцяють розробити проект стандарту навчання дітей з обмеженими можливостями здоров'я, де окремо скажуть і про аутистів. Поки ж діє метод проб і помилок. Корекційні садки, спеціальні групи, один-два «аутенка» в детсадовской групі або шкільному класі - починає працювати так звана інклюзивна система. Але тут як пощастить: попадеться мудрий, розуміє вихователь або вчитель, малюк потихеньку адаптується. Ні - може статися й так:

- Ціною неймовірних зусиль влаштували сина в логопедичну групу дитячого садка, - розповідає москвичка Тетяна Журавльова. - Там все десять дітей. Незабаром я дізналася, що на зарядку Ігорка не пускають - замикають в іншій кімнаті, щоб не заважав. На музику теж не водять і гуляти не беруть. Я обурилася, а вихователі в відповідь: «З вашою дитиною треба займатися індивідуально, а нам ніколи».

Прототипом головного героя у фільмі «Людина дощу» (1988), якого блискуче зіграв Дастін ХОФФМАН (на фото з Томом Крузом), був американець Кім ПІК, що володіє феноменальною пам'яттю. фото: kinopoisk.ru

холодне ставлення

Однією з причин захворювання фахівці називають мозкову дисфункцію або диспропорцію (недорозвинення часток мозку в поєднанні з гіперразвітіем інших його областей). Кажуть про спадкової схильності, хромосомних аномаліях, обмінних порушеннях, вплив пестицидів і забруднення навколишнього середовища. І навіть про наслідки щеплень, особливо найбільш важких - від свинки, краснухи і кору. Однак справжню причину поки не встановили.

Є і така версія - холодне ставлення матері до дитини, в тому числі і під час вагітності. Набирає популярність сурогатне материнство, коли жінка виношує малюка за гроші, не відчуваючи душевної прихильності до нього, можливо, в майбутньому прирікає його на існування в замкнутому світі.

Аутизм не діагностується на стадії виношування, але батьків попереджають: чим раніше буде встановлено діагноз, тим більше шансів на повну реабілітацію малюка. Але як це зробити?

- Дитині два роки, мама помічає щось дивне в його поведінці, починає ходити по лікарях. Їй кажуть: «Він ще маленький, почекайте. Розвинеться, заговорить ». Наступний етап, два з половиною роки: «Ви занадто неспокійна матуся. Ідіть самі голову полікуєте ». Наступний етап: «Почекаємо ще трошки». А далі буквально протягом двох-трьох місяців їй кажуть: «Це ж аутизм. Де ви були раніше? »- констатує провідний психолог петербурзького фонду« Батьки і діти »Ірина Карвасарского.

Син Джона Траволти і Келлі ПРЕСТОН Джет, який помер у 2009 році у віці 16 років від серцевого нападу, мав аутическое розлад

Міфи про «людей дощу»

Найпопулярніші омани розвінчує голова Товариства допомоги аутичним дітям «Добро», кандидат біологічних наук Сергій МОРОЗОВ:

Все аутисти неймовірно талановиті. Обдарованість у таких людей зустрічається не частіше і не рідше, ніж у інших. Недостатньо мати абсолютний слух, щоб стати хорошим музикантом.

Встановлений в дитинстві діагноз дитина з часом може «перерости». Не існує способу вилікувати аутизм, але є безліч методів, які дозволяють максимально адаптувати хворих до життя.

Серед відмовників - багато дітей-аутистів. У тому віці, коли зазвичай відмовляються від дітей, діагностувати аутизм можна. Але для таких сімей більш реально соціальне сирітство - сім'ї стикаються з непереборними проблемами. Зазвичай хтось із батьків змушений залишити роботу. 60 відсотків аутичних дітей виховуються в неповних сім'ях: батьки не витримують випробувань.

Такі діти частіше народжуються в інтелігентних сім'ях. Раніше, правда, так думали - аутичним дітям ставили діагноз «розумова відсталість» або «рання дитяча шизофренія», а батькам говорили, що дитину краще «здати». У такій ситуації за чадо боролися самих просунутих. Після вивчення проблеми з'ясували: вона стосується всіх соціальних верств.

Вісім «дзвіночків», які повинні насторожити

1. Дитина не може говорити, чи це дається йому з великими труднощами.

2. Уникає дивитися в очі навіть мамі і татові.

3. Боїться незнайомих людей або, навпаки, не робить різниці між своїми і чужими.

4. Має дивні звички, може годинами займатися однією справою.

5. Ніколи не звертається за допомогою.

6. З трудом сприймає нове - одяг, їжу, нову обстановку.

7. Не любить, коли до нього торкаються, уникає ласк.

8. Гіперчувствітелен до звуків, смаків, запахів, висвітлення або кольором.

Анна Нетребко не побоялася привселюдно розповісти про захворювання синочка Тьяго і закликає матусь «особливих» дітей не падати духом. фото: Fb.com

Гейтс не дружить з головою

Те, що близько 20 відсотків співробітників компанії Білла Гейтса складають «люди дощу», - факт відомий. Сам власник «Microsoft», кажуть, теж хвора на синдром Аспергера - слабкою формою аутизму. Люди з цим розладом відрізняються соціальною відчуженістю, втратою інтересу до інших, педантизмом і стереотипним поведінкою.

У нас є свій розумниця «в ауті» - Григорій Перельман. Геніальний математик, який відмовився від мільйона доларів, що живе в пітерської «панельці» з мамою і ненавидить стригти нігті.

У країнах Заходу аутистів успішно соціалізують: якщо їм допомогти, вони можуть здобути освіту і жити, мало відрізняючись від інших людей. Серед студентів престижних англійських університетів чимало «АСПІ» - так їх називають, скорочуючи «синдром Аспергера». У Великобританії цілі полки в книжкових магазинах заставлені посібниками для «людей дощу» про те, як познайомитися з дівчиною. Однак виникає небезпека, про яку ми говорили вище. Сучасні допоміжні репродуктивні технології дозволяють дорослим людям з аутистическими рисами народити дітей. Однак вони навряд чи зможуть дати дитині душевне тепло. Ворушіння плода, крик немовляти такі батьки можуть розцінити як сигнал загрози чи агресії. У наступному поколінні аутистические риси і спотворення розвитку будуть виражені ще сильніше.

геній ПЕРЕЛЬМАН

Як вести себе з дитиною з аутизмом

* Строго дотримуватися режиму і ритму життя дитини, дотримуватися щоденні ритуали.

* Навчитися уловлювати найменші вербальні і невербальні сигнали, що свідчать про його дискомфорт.

* Як можна рідше залишати його одного.

* Пояснити дитині сенс його діяльності, використовуючи наочну інформацію (схеми, карти і т. Д.).

* Намагатися встановити контакт: притискати, погладжувати, брати на руки, частіше розмовляти.

Більше, ніж рак і діабет

Офіційної статистики захворювання в Росії немає. За даними Центру психічного здоров'я РАМН, 25 - 26 випадків на 10 тис. Дітей. Це дані за зверненням - реальна кількість більше. На Заході на 10 тис. Новонароджених виявляють 40 - 45 випадків аутизму - більше, ніж глухих і сліпих дітей разом взятих, діточок з синдромом Дауна, з онкологією і цукровим діабетом.

Біль сім'ї Меладзе

Екс-дружина продюсера і композитора Костянтина Меладзе Яна поділилася, що їх

дев'ятирічний син Валера теж страждає аутизмом: «Це не вирок, це - розстріл, після якого тебе залишили жити. Але коли у дитини з'являються перші успіхи, прокидається надія, віра - і починається нова точка відліку справжніх перемог і світлої гордості за свою дитину ».

тільки цифра

Хлопчики хворіють аутизмом в 4 рази частіше, ніж дівчатка.

Але як це зробити?
Де ви були раніше?