Жартівливі святочні ворожіння для дитячого свята

  1. Жартівливе числове святочное ворожіння по паску - для шкільного свята
  2. Жартівливе святочное ворожіння по пташиному перу - для дитячих свят
  3. Святочное ворожіння по воску - для сімейного свята
  4. Святочное ворожіння по паленої папері - для сімейного свята
  5. Подблюдное святочное ворожіння - для фольклорного дитячого свята

Святочні ворожіння - традиційний і важливий елемент народних зимових свят Святочні ворожіння - традиційний і важливий елемент народних зимових свят. Якщо в язичницької давнини ворожіння були мало не головним змістом днів зимового сонцестояння, визначаючи річну долю цілих племен, то з приходом християнства їх значення звелося до дівочої ворожби «на судженого». Хоча православна церква не схвалювала гідний, але викорінити їх з народної культури не зуміла. Ну, а в наш час святочні ворожіння - швидше весела забава, жарт, невинне і ні до чого необов'язкового проведення часу.
Більшість святочних ворожінь було присвячено одному питанню - заміжжя. Наприклад, кидали чобіток, або дивилися в дзеркала, завмираючи від страху і цікавості. Навряд чи такі ворожіння підійдуть для новорічного свята сьогодні. Але були і гадання, які цілком придатні для цієї мети, особливо якщо їх осучаснити і адаптувати. Ми пропонуємо вам кілька саме таких ворожінь. Вони можуть стати частиною сценарію дитячого ранку, наприклад, фольклорного міні-свята новорічних колядок. Таке свято можна організувати в школі, дитячому садку або будинку. У нашій «приблизно практиці» головне, щоб все «передбачення» були щасливими, веселими і не образливими!

Жартівливе числове святочное ворожіння по паску - для шкільного свята

Це ворожіння колись використовували для «господарських» цілей. Так намагалися дізнатися про приплід овець і свиней. Ворожіння це кількісне, тобто відповідає на питання «скільки». Ну, або коли відповіддю може служити цифра. Звичайно, приплід свинок сучасного міського жителя, тим більше школяра, хвилюють мало. А ось, наприклад, дізнатися: скільки п'ятірок буде в наступній чверті у Вови Сидорова; скільки разів проспить до першого уроку Соня Подушкина; або скільки раз Вася Петров смикне за косичку Машу Іванову в наступаючому році - дуже навіть цікаво.
Устаткування для цього гадання найпростіше - мотузочок або поясок. Гадающий встає особою до новорічної ялинки. Поясок потрібно зім'яти і затиснути в кулаці лівої руки. Вголос вимовлятися питання. Потім потрібно тричі стукнути себе кулаком з затиснутою мотузкою по лобі і кинути мотузку через плече. Стукати по лобі потрібно несильно, без фанатизму. Що впав на підлогу поясок розглядають і знаходять в ньому обриси будь-якої цифри. Ці обриси обов'язково знайдуться - тільки потрібно уважно вдивитися! Якщо сам ворожить не може розпізнати цифру, то може покликати на допомогу своїх друзів! «Знайдений» число і буде відповіддю на питання гадання.

Жартівливе святочное ворожіння по пташиному перу - для дитячих свят

Ще одне ворожіння, яке прийшло від дідів-хліборобів. З його допомогою з'ясовували, урожай яких сільгосп культур очікувати в наступному році. А ви можете з'ясувати, наприклад, на які предмети в цьому навчальному році слід звернути особливу увагу. Або, що більш актуально для дівчаток-підлітків, на кого з однокласників звернути це саме увагу.
Ворожать так: по колу розкладають предмети, що символізують об'єкти ворожіння. Наприклад, якщо ви хочете дізнатися, який шкільний предмет для вас найбільш важливий, то можна покласти підручники. Можна покласти і просто папірці зі словами. У центр отриманого кола постає ворожить. Йому на голову кладуть пташине пір'їнка. Тепер потрібно задати питання і інтенсивно потрясти головою, щоб пір'їнка впало на підлогу. Той предмет, на який вкаже вістря пера і буде відповіддю на питання.
Можна зробити це ворожіння універсальним - тобто, таким, що відповідає на будь-яке питання. Напишіть на папірцях чотири слова: «так», «ні», «може бути», «це поки невідомо». Розкладіть їх півколом і, задаючи будь-яке питання на яке можна відповісти «так» або «ні», струсіть перо як розказано вище або сдуйте його з руки.

Святочное ворожіння по воску - для сімейного свята

Ворожіння по воску - неймовірно популярне в XVIII-XIX століттях святочное ворожіння Ворожіння по воску - неймовірно популярне в XVIII-XIX століттях святочное ворожіння. Гадали так і в місті і в селі. Збиралися для цього цілими компаніями. Ви теж можете влаштувати таке ворожіння з дітьми і підлітками 10-15 років. Воно прекрасно впишеться в сімейне новорічне застілля. Причому, цікаво буде всім - і дорослим і дітям. Для ворожіння вам буде потрібно віск, запалена свічка, столова ложка, якої не шкода, і прозорий посудина з чистою водою. Віск можна отримати, настрогав нову свічку (можна і стеаринову). Покладіть віск в ложку, розтопіть його над свічок і вилийте в воду. Утворені при цьому дивні фігури потрібно трактувати. Тут вам знадобитися вся ваша фантазія! Звичайно, нічого поганого воскові фігури в новорічну ніч пророкувати не можуть. Але якщо все ж ви побачили щось, як вам здалося, неприємне, то знищіть цю фігурку. Наприклад, наші бабусі викидали їх на поталу свиням або закопували в землю. Пропонуємо не менш експресивна спосіб обдурити долю - візьміть невдалу фігурку, розламайте і спустіть в каналізацію.

Святочное ворожіння по паленої папері - для сімейного свята

Це ворожіння - теж вправу для вашої уяви. Але вгадувати «доленосні» фігури ви будете по контурах паленої папери (варіант - по тіні на стіні, відкинутої спаленої або просто зім'ятою папером). Тут підготовка набагато простіше. Візьміть паперовий лист, скомкають його і підпаліть, помістивши на тарілочку. Не чіпайте нічого, поки не догорить! Вийде досить фантастична постать в якій вам належить дізнатися своє майбутнє. Якщо ви не хочете нічого підпалювати, скомкають папір і помістіть вийшла грудку між свічок (або лампою) і стіною, як в тіньовому театрі. Трактувати слід вийшло на стіні-екрані зображення. Приймайте всі версії, а потім виберете ту, яка здасться найбільш вдалою.

Подблюдное святочное ворожіння - для фольклорного дитячого свята

Подблюдние пісні і пов'язані з ними ворожіння - дуже старий фольклорний шар Подблюдние пісні і пов'язані з ними ворожіння - дуже старий фольклорний шар. У повторює рефреном пісень збереглися відгомони давньої поганської культури. Наприклад, часто звучить ім'я богині Лади. Подблюдние ворожіння - це ворожіння-жеребкування. Воно полягало в наступному. Всі присутні знімали з себе якесь прикраса або іншу особисту річ, іграшку. Все це складалося в блюдо і накривалося хусткою. Далі співалася Подблюдная пісня. На кожен куплет пісні витягали одну річ. Діставали предмет не дивлячись, через хустку. Вважали, що те, про що співалося в пісні, буде «долею» господаря речі на наступний рік. Пісні символічні. Про те що означає кожен образ потрібно було знати. Так «кошурка» (кішка) - до близького заміжжя, золоті гори - до достатку, хрест - до смерті.
На дитячому святі (як, втім, і на дорослому) навряд чи буде доречно співати справжні подблюдние пісні з прогнозом смерті або нещастя. Нехай все жеребки в ваших ворожіннях-жеребкуваннях будуть щасливими! Ну, а щоб зберегти фольклорний дух, використовуйте рефрен. Ось як може виглядати така пісня:

Приспів-рефрен: Ой, слава, слава, ладо моє!
Кому вийме, тому збудеться, скоро прийде, не мінуется!
Будеш спорт любити, всі рекорди бити!
(Далі на кожну сходинку витягується предмет-жереб)
На хокейному полі!
У дворовому футболі!
У плавання синхронному!
На схилі гірському!
Штангу піднімати!
В шахи грати!

Приспів-рефрен: Ой, слава, слава, ладо моє!
Кому вийме, тому збудеться, скоро прийде, не мінуется!
Будеш ти народ веселити весь рік!
(Далі на кожну сходинку витягується предмет-жереб)
На гуслях грати!
Поеми писати!
У балеті танцювати!
Пейзажі малювати!

Приспів-рефрен: Ой, слава, слава, ладо моє!
Кому вийме, тому збудеться, скоро прийде, не мінуется!
Будеш ти вчений, знанням сильний!
(Далі на кожну сходинку витягується предмет-жереб)
В математиці!
У граматиці!
В іноземних мовах!
У комп'ютерних кодах!
У рідній літературі!
У фізичній культурі!
Приспів-рефрен: Ой, слава, слава, ладо моє!
Кому вийме, тому збудеться, скоро прийде, не мінуется!

Таким чином, ви витягнете шістнадцять жеребів. Якщо дітей більше - сміливо тягніть не по одному, а по два, а то і три предмети відразу.

Якщо ж фольклорна складова свята для вас не дуже важлива, то вам підійдуть сучасні жартівливі ворожіння . «Ворожильні фанти» - дуже схожі на подблюдние пісні.