Затверджено правила і умови позаконкурсного вступу на службу в Фінполіція РК

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - У Казахстані затверджені правила і умови позаконкурсного вступу на службу в органи фінполіціі. Відповідний наказ, підписаний главою фінпола, опублікований в офіційній пресі.

Про затвердження Правил і умов позаконкурсного вступу на службу в органи фінансової поліції Республіки Казахстан

З метою реалізації пункту 3 статті 7 Закону Республіки Казахстан від 6 січня 2011 року «Про правоохоронну службу», керуючись підпунктом 5) пункту 3 статті 7 Закону Республіки Казахстан від 4 липня 2002 року «Про органи фінансової поліції Республіки Казахстан», НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила і умови позаконкурсного вступу на службу в органи фінансової поліції Республіки Казахстан.

2. Управлінню кадрів спільно з Департаментом правового забезпечення та міжнародного співробітництва Агентства Республіки Казахстан по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю (фінансової поліції) (далі - Агентство) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції Республіки Казахстан і його офіційне опублікування в порядку, встановленому законодавством Республіки Казахстан.

3. З цим наказом ознайомити всіх співробітників органів фінансової поліції Республіки Казахстан.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Управління кадрів Агентства.

5. Цей наказ підлягає офіційному опублікуванню і вводиться в дію після закінчення десяти календарних днів після дня першого офіційного опублікування.

Голова Р. Тусупбеков

Зареєстровано в Міністерстві юстиції РК 29 жовтня 2013 року за № 8854.

Правила та умови позаконкурсного вступу на службу в органи фінансової поліції Республіки Казахстан

1. Ці Правила та умови позаконкурсного вступу на службу в органи фінансової поліції Республіки Казахстан (далі - Правила) розроблені відповідно до законами Республіки Казахстан від 6 січня 2011 року «Про правоохоронну службу» (далі - Закон), від 4 липня 2002 року «Про органи фінансової поліції Республіки Казахстан» та іншими нормативно-правовими актами у сфері правоохоронної служби.

2. На службу в органи фінансової поліції Республіки Казахстан (далі - органи фінансової поліції) приймаються на добровільній основі громадяни Республіки Казахстан, здатні за своїми особистими, моральним, діловим, професійним якостям, стану здоров'я і фізичному розвитку, рівню освіти виконувати покладені на них посадові обов'язки.

3. Право надходження на службу в органи фінансової поліції поза конкурсного відбору, при відповідно пред'являються кваліфікаційним вимогам, мають:

1) особи, які завершили навчання в закладах освіти правоохоронних органів;

2) особи, що раніше були співробітниками правоохоронних органів і військовослужбовцями;

3) депутати Парламенту Республіки Казахстан;

4) політичні державні службовці;

5) судді, які припинили свої повноваження.

На службу в органи фінансової поліції не можуть бути прийняті особи, зазначені в підпунктах 1) -5) пункту 3 цих Правил, звільнені або припинили свої повноваження за негативними мотивами.

4. Заняття вакантної посади депутатами Парламенту Республіки Казахстан, політичними державними службовцями, суддями, які припинили свої повноваження, за винятком припинили їх за негативними мотивами, здійснюється поза конкурсного відбору протягом одного року з дня припинення ними своїх повноважень.

5. Особи, які приймаються на службу поза конкурсного відбору (далі - кандидати), подають до органів фінансової поліції заяву в довільній формі про прийом на службу поза конкурсного відбору.

Для прийняття рішення про прийом на роботу за конкурсного відбору голова Агентства Республіки Казахстан по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю (фінансової поліції) (далі - керівник правоохоронного органу), начальники департаментів по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю (фінансової поліції), Академії фінансової поліції (далі - уповноважені керівники) або за їх дорученням керівник структурного підрозділу, в які передбачається його призначення, протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви (про прийом на службу), проводить співбесіду, і роз'яснює характер майбутньої роботи і посадові обов'язки.

6. Після проведення співбесіди, протягом п'яти робочих днів кандидат надає до кадрового підрозділу органу фінансової поліції наступні документи:

1) анкету за формою, згідно з з додатком 1 до цих Правил;

2) автобіографію за формою, згідно з з додатком 2 до цих Правил;

3) характеристику з останнього місця роботи (навчання);

4) копію посвідчення особи або паспорта, засвідчену нотаріально;

5) копії документів про освіту, засвідчені нотаріально;

6) копію документа, що підтверджує трудову діяльність, засвідчену нотаріально;

7) копію документа, що підтверджує проходження військової служби або військової підготовки в спеціалізованих організаціях Міністерства оборони по підготовці військово-навченого резерву, а також звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу відповідно до законодавства Республіки Казахстан, засвідчену нотаріально;

8) фотографію розміром 4 х 6 (2 штуки);

9) довідку про стан здоров'я за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я Республіки Казахстан від 23 листопада 2010 року №907 (зареєстрований в Реєстрі державної реєстрації нормативних правових актів 21 грудня 2010 року № 6697);

10) довідку органів правової статистики і спеціальних обліків про несудимість, непритягнення до адміністративної та дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень;

11) документи, що підтверджують надання кандидатом і його дружиною (чоловіком) до податкових органів за місцем проживання декларації про доходи та майно відповідно до Закону Республіки Казахстан «Про боротьбу з корупцією»;

12) документи, що підтверджують передачу в довірче управління перебувають у власності кандидата частки (пакети акцій) в статутному капіталі комерційних організацій та інше майно, використання якого тягне отримання доходів, за винятком грошей, законно належать цим особам, а також іншого майна, переданого в майновий наймання (нотаріально завірений договір на довірче управління майном).

Подання документа, зазначеного в підпункті 12) цього пункту, не потрібно в разі, якщо кандидат не має у власності частки (пакети акцій) в статутному капіталі комерційних організацій та інше майно, використання якого тягне отримання доходів, за винятком грошей, законно належать цим особам , а також іншого майна, переданого в майновий найм.

7. Кандидати можуть надавати додаткову інформацію, що стосується їх освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукових ступенів і звань, рекомендації, наукові публікації, інші відомості, що характеризують їх професійну діяльність, кваліфікацію).

8. Кандидати представляють документи, перераховані в пункті 6, вкладені в швидкозшивач, в навмисне порядку або поштою в терміни прийому документів.

9. Організація роботи з прийому документів, відбору і вивчення кандидатів приймаються до органів фінансової поліції здійснюється кадровими службами органів фінансової поліції.

10. Кадрова служба протягом трьох робочих днів з дня отримання документів, перелічених в підпунктах 1) -12) пункту 6 цих Правил, розглядає їх, здійснює перевірку відповідності кандидата встановленим кваліфікаційним вимогам, що пред'являються до претендованої посади.

11. У разі неналежного оформлення документів або невідповідності їх переліку, який вказаний в підпунктах 1) -12) пункту 6 цих Правил, вони підлягають поверненню для усунення недоліків із зазначенням причин повернення.

Неподання або перекручення відомостей, зазначених у поданих документах, перерахованих в підпунктах 1) -12) пункту 6 цих Правил, є підставою для відмови в їх розгляді.

12. Після завершення перевірки документів, поданих кандидатом, кадровою службою негайно видається йому направлення на медичний або психофізіологічний огляд, в тому числі поліграфологічну дослідження, в військово-лікарських комісіях для визначення придатності до служби,

13. У разі відсутності спеціальної перевірки кадрова служба негайно після отримання довідки про медичне або психофізіологічному огляді, в тому числі поліграфологічному дослідженні, направляє щодо кандидата матеріали в органи національної безпеки для проведення перевірки.

14. При прийомі на службу колишніх співробітників органів фінансової поліції кадрова служба вивчає архівне особиста справа і прикладає оновлені документи, перераховані в підпунктах 1) -12) пункту 6 цих Правил.

15. Після надання кадровою службою документів з урахуванням положень пунктів 1 2 і 1 3 цих Правил, керівник правоохоронного органу або за погодженням з Агентством уповноважений керівник приймає одне з таких рішень:

1) дає згоду про прийом на службу;

2) мотивовано відмовляє в прийомі на службу.

Підставами для відмови в прийомі на службу є невідповідність кандидата пред'являються кваліфікаційним вимогам, умовам вступу на правоохоронну службу, передбаченим пунктом 2 статті 6 Закону, неподання або неповне подання документів, зазначених в пункті 6 цих Правил.

Кадрова служба про прийняте рішення повідомляє кандидата під розпис протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

16. За відповідності кандидата вимогам, встановленим чинним законодавством у сфері правоохоронної служби для надходження на службу, кадрова служба готує проект наказу про прийом, візуються керівником структурного підрозділу, до якого він призначається, керівником служби внутрішньої безпеки та подає на підпис керівнику правоохоронного органу, уповноваженому керівнику, який має право призначення на посади та звільнення з посад.

17. Кадрова служба в день реєстрації наказу про призначення, ознайомлює з ним працівника і направляє копію наказу до відома в структурний підрозділ відповідного органу фінансової поліції.