Жеваго каже, що кременчуцькі політики-борці проти Беланівського ГЗК приходили до нього, щоб «згладити ситуацію»

БГОК будується - і ніхто це будівництво не зупиняє   У Кременчуці побував народний депутат Костянтин Жеваго

БГОК будується - і ніхто це будівництво не зупиняє

У Кременчуці побував народний депутат Костянтин Жеваго. Він приїжджав на Крюківський вагонобудівний завод.

Жеваго - творець компанії FERREXPO, в складі якої функціонують три гірничо-збагачувальні комбінати, розташованих в Кременчуцькому районі - Полтавський ГЗК, Єристівський і Белановский. Полтавський і Єристівський давно офіційно працюють. А щодо Беланівського як би вважається, що його ще немає, а кременчуцькі політики як би борються проти його будівництва - наприклад, нардеп Шаповалов і мер Кременчука Малецький навіть в цьому році заявляли, що борються проти будівництва БГОКа.

У той же час читачі «Телеграфа» періодично пишуть нам: відкрийте очі, Белановский ГЗК вже повним ходом будується.


Тому «Телеграф» запитав творця компанії FERREXPO:

- Г-н Жеваго, Белановский ГЗК будується - дайте відповідь так чи ні?
- Так, будується, і буде побудований, і буде найближчі 100 років ефективним учасником економічного життя України.


- Кременчуцькі політики 8 років піаряться на темі боротьби з Біланівське ГЗК. Дії когось із них змогли загальмувати будівництво БГОКа?
- Ні, такого не було, був популізм. І, повірте, не було жодного з цих кременчуцьких політиків, які б не з'являлися або у мене в офісі, або в офісі Беланівського ГЗК з пропозиціями про те, як згладити ситуацію і не дозволити проекту розвиватися далі ... Це все протиприродно, а то, що протиприродно, рано чи пізно закінчується ...

Ось, власне, і все. Белановский ГЗК будується. Балаканина кременчуцьких політиків не зупинила це будівництво. Нагадаємо, в різні періоди базікали про боротьбу проти будівництва БГОКа:

  • депутат райради Ганна Капустян,
  • нардеп Бублик,
  • нардеп Каплін,
  • нардеп Шаповалов,
  • мер Малецький,
  • депутат міськради Бокован.

Детальніше про їх боротьбі можна прочитати тут:
«Ось так нас Дурян Боротьба проти Біланівського ГЗК»


Реально намагалися боротися проти будівництва БГОКа громадські активісти:

  • Володимир Риженко,
  • Надія Ярмолюк,
  • Лариса Сокіл,
  • Юрій Жоган,
  • Ніна Дашко.

Про їх боротьбі можна прочитати в тому ж матеріалі.


«Телеграф» залишає за собою право вважати будівництво Беланівського ГЗК вкрай ризикованим для навколишнього середовища проектом. Ризики, про які попереджали вчені, нікуди не зникли - ризик обміління і забруднення Псла, можливий відхід ґрунтових вод, карстоутворення, збільшення вмісту дрібнодисперсного пилу в повітрі та ін. У кременчуцьких політиків було кілька років, щоб організувати незалежну міжнародну екологічну експертизу проекту - саме таку обіцяв на виборах 2015-го кандидат Малецький. Експертизу він не організував. Нардеп Каплін обіцяв зрадити 15 тисяч підписів протестуючих кременчужан двом президентам (Януковичу і Порошенко) - не передав. Ну все, час вийшло - БГОК ​​будується без експертизи Малецького, і незважаючи на підписи Каплина (вони тепер лежать в коробці в коморі однієї квартири).

Дії когось із них змогли загальмувати будівництво БГОКа?