Зірка, погасла, що не розпалившись по-справжньому. Олександр Годунов. Обговорення на LiveInternet

Нінель_Нік всі записи автора


Олександр Борисович Годунов (28 листопада 1949 Сахалінська область, СРСР - 18 травня 1995 року, Лос-Анджелес) - радянський і американський артист балету і кіноактор Олександр Борисович Годунов (28 листопада 1949 Сахалінська область, СРСР - 18 травня 1995 року, Лос-Анджелес) - радянський і американський артист балету і кіноактор. Заслужений артист РРФСР.
Народився в сім'ї військового. Коли Сашкові виповнилося три роки, батьки розлучилися. Мама, він і старший брат переїхали з Сахаліну в Ригу, де Лідія Миколаївна всупереч бажанню сина, який хотів бути військовим, віддала його в 1958 році в Ризьке хореографічне училище. Навчався в одному класі з Михайлом Баришниковим.
Училище закінчив в 1967 році по класу педагогів Ю. Капраліса і А. Екіса.
Під час навчання в третьому класі, учителем Олександра Годунова став двадцятишестирічний викладач Юріс Капраліс. Діти з класу, в якому навчався Годунов, стали його першими учнями, і як потім казав Капраліс в своїх інтерв'ю, він ніколи не припускав, що саме ці діти знайдуть всесвітню популярність. Своїм підопічним він намагався пояснювати основи, домагатися правильності балетних позицій. Ставив для Олександра Годунова і Михайла Баришнікова, хто навчається разом з ним, перші концертні номери. Серед них - варіація «Лауренсии». Навчав дітей в цьому класі він з 3 по 8 клас. Протягом усього життя Годунов підтримував з Юрісом Капралісом дружні відносини і відвідував його.
У 1967-1971 рік Годунов танцював в Державному хореографічному ансамблі «Класичний балет» під керуванням Ігоря Моїсеєва.
З 1971 року - в балетній трупі Великого театру.
Лауреат (золота медаль) Московського міжнародного конкурсу артистів балету в 1973 р Заслужений артист РРФСР (1976). Лауреат премії Вацлава Ніжинського (Париж).
23 серпня 1979 року під час гастролей Великого театру в Нью-Йорку 29-річний Годунов звернувся до американської влади з проханням про надання політичного притулку. Після звістки про його відсутності радянська влада відправили дружину Годунова - Людмилу Власову, єдину з трупи, на літаку до Москви. Однак літак був затриманий американськими властями прямо перед злетом, і Державний департамент США зажадав надати докази того, що Власова повертається в СРСР добровільно.

Слідом за цим в інцидент виявилися залучені лідери СРСР і США Леонід Брежнєв і Джиммі Картер. Зрештою, через три дні літаку з Власовою було дозволено вилетіти в СРСР. За мотивами цих подій в 1985 році в СРСР вийшов фільм «Рейс 222», сюжет якого був заснований на реальних подіях, але скоректований (замість балетних акторів в ньому фігурували спортсмени), у тому числі був написаний інший текст, часто цитований.
У цей важкий для Годунова період він кілька днів прожив у будинку друзів Йосипа Бродського. Протягом року Годунов безуспішно намагався добитися повернення дружини. Ця пара стала відома як «Ромео і Джульєтта» холодної війни. У 1982 році був оформлений їх розлучення.
Годунов був прийнятий в трупу Американського театру балету, де виступав як прем'єр. У 1982 році контракт з театром ні продовжений через розбіжності з керівником трупи Михайлом Баришниковим.
Деякий час виступав з власної трупою. Як запрошена зірка, багато гастролював в США, Канаді, Латинській Америці, Австралії, Ізраїлі, Європі, Японії. У 1985 році пішов з балету і продовжив кінокар'єру, розпочату ще в СРСР. Починаючи з 1981 року періодично брав уроки акторської майстерності й мови в Джульярдська школі мистецтв і студії легендарної Стелли Адлер. Після відходу з балету підтримував атлетичну форму, займаючись в балетній академії Девіда Личина під керівництвом Тетяни Рябушинського.
Серед ролей у фільмах: фермер-аміш у фільмі «Свідок», експресивний диригент оркестру у фільмі «Боргова яма», Карл, терорист у фільмі «Міцний горішок» і ін.
Протягом семи років підтримував близькі стосунки з кіноактрисою Жаклін Біссет.
Слідом за цим в інцидент виявилися залучені лідери СРСР і США Леонід Брежнєв і Джиммі Картер

18 травня 1995 року друзі Годунова помітили відсутність телефонних дзвінків від нього, що було для нього нехарактерно. У його квартиру в комплексі кондомініумів Шорхем Тауерс в Західному Голлівуді послали медсестру, яка і знайшла його мертвим. Йому було 45 років.
За твердженням лікарів, смерть була викликана ускладненнями гепатиту, зумовленими хронічним алкоголізмом.
У заяві, опублікованій незабаром після його смерті, особистий публіцист Годунова Евелін Шривер сказала: «У нього не було СНІДу, він не чинив самогубства. Цей час був одним з найщасливіших періодів його життя ... »
Прах Годунова був розвіяний над Тихим океаном, його меморіал знаходиться в Лос-Анджелесі. Епітафія на кенотафи говорить: «Його майбутнє залишилося в минулому».
На Введенському кладовищі Москви також знаходиться кенотаф актора. Епітафія на ньому: «Ти завжди з нами».
Фільм "Олександр Годунов. Втеча в нікуди"

Балет "Дон Кіхот," Па де де.

"Московські фантазії".

Фрагмент з балету "Лебедине озеро"

Фрагмент з балету "Кармен"