Житомир.info | Через некваліфіковане лікування пацієнти Житомирської обласної лікарні втратили органи

Троє жителів Житомирської області звинувачують завідувача урологічного відділення обласної лікарні в несумлінному лікуванні.

Пацієнти кажуть, що через некваліфікованих дій медиків вони втратили органи. Після численних скарг жінку-завідуючу таки покарали, - повідомляє ТСН .

У 34-річного Романа з важкою формою ДЦП виявили пухлину на нирці розміром 23х12х6 см. Чоловікові треба було негайно видаляти орган, проте завідуюча урологічним відділенням взялася його рятувати.

«Бруньку треба було терміново видалити, тому що вона мала гідронефроз 3-4 ступеня. Збережи одну, дай йому спокій, а не муч чотири місяці! »- обурюється мати постраждалого.

Роман переніс три важкі операції, але йому ставало все гірше. Мати Романа вибила напрямок в столичний Центр урології, де нирку в кінцевому підсумку видалили. А комісія обласного управління охорони здоров'я, куди звернулася жінка, виявила в лікуванні чоловіка 26 лікарських помилок. Зокрема, Роману призначили 13 видів непотрібних пацієнтові антибіотиків.

24-річна Олена, яка працює медсестрою в обласній лікарні, теж має претензії до цього ж уролога. Дівчина перенесла дві операції, під час третьої їй видалили нирку. У столичному Інституті урології, куди звернулася пацієнтка, їй сказали, що орган можна було б врятувати, якби первинне лікування було правильним.

Завідуюча обласної урології, яку звинувачують пацієнти, зустрічатися з журналістами відмовилася. За неї заступається керівництво лікарні. Кажуть, за 25 років роботи в уролога не було жодної догани. У травні вона підтвердила свою кваліфікацію. А від помилок, мовляв, не застрахований жоден медик.

«Життя людям було збережено, ніхто з них не помер, всі живі. Так, у неї такий характер, вона дуже активна, і голос у неї поставлений. Чомусь, коли вона розмовляє, все звертають увагу, що вона кричить », - виправдовує колегу заступник головного лікаря Житомирської обласної лікарні Сергій Данилович.

Завідуючу урологией все ж покарали. Правда, не за помилки, через які пацієнти втратили органи або безуспішно лікувалися, а за неправильне ведення медичної документації. Лікар і далі оперує та керує відділенням.

Житомир.info за матеріалами ТСН