Знаменитий балетмейстер Михайло Мессерер: "Як я лаяв лікарів, мені розповіла Плісецька"

  1. Орфографічна помилка в тексті:

5 квітня 2012, 18:00 Переглядiв: 5 квітня 2012, 18:00 Переглядiв:   Балетний педагог

Балетний педагог. «З часів розвалу СРСР балет сильно змінився». Фото: Г. Салай.

В Київ знаменитий балетмейстер прилетів щоб поставити балет "Клас-концерт" для трупи Національної опери України (прем'єра - 20 квітня).

- Як ви думаєте, наскільки сильно змінився балет після розвалу СРСР?

- Сильно змінився, причому в усьому світі. Так співпало історично, що зараз епоха глобалізації, комп'ютеризації, інтернету і всього іншого. Тим більше багато артистів їхали з Радянського Союзу на захід і там вплинули на розвиток західних шкіл, труп. У той же час відбулося становлення свободи інформації. І російські артисти за допомогою інтернету, особливо YouTubе, спілкуються, вчаться один у одного. Зараз можна вільно переміщатися по світу, не те що раніше. Відбувається взаємовплив, взаємопроникнення. Розмиваються межі між національними школами. І ми вчимося як хорошого, так і поганого. Ось я, припустимо, боровся-боровся з англійськими артистами, приїжджаю в Росію - а у нас такі ж проблеми. Хоча мої вчителі, якби побачили це, сказали б: "Міша, куди ти дивився?". Але не можна сказати, що балет став краще або гірше. Він просто став іншим.

- Яким ви бачите майбутнє балету?

- Я думаю, буде якийсь стрибок. Тим більше зараз технології і так вже допомагають артистам. І я це підтримую. Ось зараз, наприклад, під час репетицій можна тут же подивитися на себе з боку. Є камери, є великі монітори, можна подивитися на записи, що ти робиш не так, і виправитися. В цьому плані артистам легше, тому що ми були позбавлені такого, у нас було тільки дзеркало.

- Ви виросли в сім'ї, де балет посідає перше місце. Ви ніколи не шкодували про те, що не обрали інший шлях?

- Ні, я ніколи не шкодував. Я задоволений своєю професією, я дуже люблю свою роботу. Звичайно, іноді було бажання зайнятися чимось іншим. Я думаю, з мене вийшов би непоганий адвокат , Або бізнесмен - якщо виходити зі складу мого мислення. На мене дуже впливали мама і батько.

- Ви - двоюрідний брат Майї Плісецької. Які у вас стосунки?

- Безліч моїх спогадів пов'язані з нею. Після арешту батька Майї вони з матір'ю жили довгий час у нас. І я пам'ятаю момент, коли я стою в кімнаті, а Майя сидить за трюмо і наносить макіяж. А якось було - вже після війни - мені видаляли аденоїди. У той час, звичайно, все було страшніше. Нещодавно моєї дочки робили подібну операцію, під загальним наркозом. Так вона навіть нічого не відчула. І ось мене зв'язали, тримали міцно, і я дуже сильно кричав, лаявся на лікарів. А які лайки я знав тоді? "Дурень", в крайньому випадку - "ідіот". Причому сам я цього від шоку не пам'ятав, мені про це вже потім Майя розповіла.

- Заокеанські артисти балету відрізняються від наших?

- Безумовно, вони відрізняються від наших. Почуття конкуренції у них всмоктується практично з молоком матері. Це прагнення вирватися, бути краще, працювати весь час над собою. Те, чого немає в наших артистів. Там люди більш відповідальні, там вони знають, що за них ніхто нічого не буде робити. У них більше самоповаги, вони знають, що повинні самі про себе піклуватися і не сподіватися на чиюсь допомогу.

- Як ви думаєте, чи можна повернути інтерес молоді до театру і балету?

- Важко відірватися від комп'ютера, від інтернету, я сам це прекрасно розумію, затягує страшно. Як один із способів вирішення такої проблеми - ставити більше вистав для дітей та юнацтва. А раптом людина, яка в дитинстві побачив спектакль, закохався в балет. І далі, вже в більш дорослому віці, буде продовжувати ходити в театр.

МАЙСТЕР пуанти

Ім'я: Михайло Мессерер
Народився: 24.12.1948 в Москві ( Росія )

Закінчив Московське хореографічне училище в 1968 році. У тому ж році був прийнятий в трупу Большого театру. У 1978 році отримав спеціальність педагога-балетмейстера. Викладає в Американському балетному театрі, Паризької національної опери, міланському театрі Ла Скала та інших трупах. Працює з класичним репертуаром, хореографією Петіпа, Горського, Асафа Мессерера. Двоюрідний брат Майї Плісецької. Найбільш відомі постановки: "Баядерка", "Попелюшка", "Лебедине озеро", "Лускунчик".

Карина Марочканіч

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Знаменитий балетмейстер Михайло Мессерер:" Як я лаяв лікарів, мені розповіла Плісецька "". інші інтерв'ю дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як ви думаєте, наскільки сильно змінився балет після розвалу СРСР?
Хоча мої вчителі, якби побачили це, сказали б: "Міша, куди ти дивився?
Яким ви бачите майбутнє балету?
Ви ніколи не шкодували про те, що не обрали інший шлях?
Які у вас стосунки?
А які лайки я знав тоді?
Заокеанські артисти балету відрізняються від наших?
Як ви думаєте, чи можна повернути інтерес молоді до театру і балету?