Зразок претензії до банку про повернення грошових коштів

  1. Як правильно написати претензію банку про повернення грошових коштів?
  2. Зразок претензії до банку про незаконне списання грошових коштів
  3. Що робити, якщо банк помилково списав з рахунку грошові кошти?
  4. Що робити якщо банк не відповідає на претензію?
  5. Терміни розгляду претензій банками

Банк - це установа, яка надає клієнтам різні послуги, пов'язані з грошовими коштами. Кредити, вклади, грошові перекази - лише невеликий перелік, який пропонується відвідувачам банківської організації. Через те, що функції банку досить важливі в повсякденному житті, ця установа має великий кліентооборот. Відповідно, можуть виникнути ситуації, коли клієнт залишиться незадоволений наданими йому послугами. В такому випадку, потрібно знати, як правильно написати претензію до банку.

Як правильно написати претензію банку про повернення грошових коштів?

Хоч причини претензії до банку можуть бути різні, в будь-якому випадку необхідно вміти грамотно її задокументувати і скласти заяву на повернення грошей . Звичайно ж можна вдатися до допомоги юриста, який сам займеться документацією, вам лише потрібно буде віднести скаргу до фінансової установи. Однак це не завжди надається можливим. Для того, щоб скласти претензію про повернення грошових коштів, необхідно чітко, в діловому стилі описати суть проблеми. Хоч документ складається в довільній формі, він повинен містити такі пункти як:

  • Ім'я, Прізвище, По батькові, заявника;
  • Назва банківської установи в якому, на думку клієнта стався форс-мажор;
  • Дата твори грошової операції, час;
  • Опис скарги. Робити це бажано без зайвої емоційності, в офіційно-діловому стилі;
  • Опис проступку організації. Потрібно вказати, чому саме ви незадоволені в роботі банківських службовців.

Також, в скарзі необхідно вказати ваші вимоги. В даному випадку це буде повернення грошових коштів.

Про те, як саме написати претензію на повернення грошей - інформація в статті .

Зразок претензії до банку про незаконне списання грошових коштів

Якщо ви раптом виявили, що з вашої банківської карти незаконно списали кошти, слід оформити претензію до банківської установи про їх повернення. Однак потрібно розуміти, що банківська організація може відмовити повернути гроші. Існує кілька причин, який вважаються достатніми, для вмотивованої відмови, а саме:

  • в договорі з клієнтом зазначено, що за останнім залишається повна відповідальність за всі операції проводяться з картою;
  • карта не була своєчасно заблокована.

Після того, як ви дізналися, що сталося незаконне списання грошей з вашої картки, негайно звертайтеся в банк. В установі, необхідно скласти письмову заяву про блокування вашого пластикового накопичувача, а також безпосередньо зразок скарги. Не варто панікувати. Постарайтеся вказати у вашій скарзі найбільш повну інформацію про вашу карту, а також про останні операції. Не зайвим буде вказати, що карта використовувалася повністю відповідно до умов, правил фінансової організації. Прикладіть заяву про блокування до скарги, і віддайте її керуючому вашого фінансової установи.

Завантажити зразок претензії

Що робити, якщо банк помилково списав з рахунку грошові кошти?

Банк - це установа, в якому більшість операцій і розрахунків виконуються за допомогою різного програмного забезпечення. Через що не виключені випадки виникнення збоїв, помилок, форс-мажорних ситуацій. Як вчинити клієнту, у якого банк помилково списав з рахунку грошові кошти?

В першу чергу не потрібно панікувати. Найчастіше, організація сама визнає свої помилки, і в найкоротші терміни повертає гроші на картки законним власникам. Однак, що робити, якщо банк відмовляється йти на співпрацю і відшкодовувати збитки? У такій ситуації виходом може стати досудова претензія до фінансової установи. Скарга повинна включати список вимог на адресу банку, в якому через помилки були загублені кошти. Якщо фінансова установа відмовляється виконати вимоги клієнта - справа потрібно передати в суд.

Що робити якщо банк не відповідає на претензію?

Банк повинен дати відповідь на скаргу клієнта протягом 7-10 календарних днів. Повідомлення надходить на контактну адресу, яка була вказана в скарзі. Своєчасний відповідь представника фінансової установи може вирішити конфліктну ситуацію. Якщо відповідь не прийшов по закінченню терміну, варто зателефонувати в банк і уточнити статус вашої скарги, можливо вона до сих пір знаходиться на розгляді. У деяких випадках, можна подати повторну претензію.

Терміни розгляду претензій банками

Стандартний термін розгляду претензії банком становить 7-10 календарних днів. У разі, якщо в суперечку залучені міжнародні платіжні системи, то термін може збільшитися на 30 або 60 днів в залежності від типу операцій. Якщо банк не встигає прийняти рішення за скаргою клієнта, він може зв'язатися з ним, використовую контактні дані, які вказані в скарзі. Після чого співробітник банківської організації повідомляє клієнта про те, що рішення по скарзі може бути прийнято пізніше, на вказане фінансовою установою кількість днів.

Якщо у Вас є питання, проконсультуйтеся у юриста

Поставити своє запитання можна в форму нижче, в віконце онлайн-консультанта справа внизу екрану або зателефонуйте за номерами (цілодобово і без вихідних):Як правильно написати претензію банку про повернення грошових коштів?
Що робити якщо банк не відповідає на претензію?
Як правильно написати претензію банку про повернення грошових коштів?
Як вчинити клієнту, у якого банк помилково списав з рахунку грошові кошти?
Однак, що робити, якщо банк відмовляється йти на співпрацю і відшкодовувати збитки?
Що робити якщо банк не відповідає на претензію?