Журнал видачі ЗІЗ: Зразок. завантажити бланк

  1. Облік видаються засобів індивідуального захисту
  2. Порядок видачі та повернення засобів індивідуального захисту
  3. Зразок заповнення журналу видачі ЗІЗ
  4. Що відноситься до засобів захисту
  5. Відповідальність за невидачу

Спеціальним одягом і взуттям вважаються предмети одягу, покликані захистити працівника від забруднень, запобігти або зменшити вплив шкідливих чинників на організм працівника. Наприклад, до спеціального взуття відносяться гумові, спеціальні утеплені чоботи, а до спеціального одягу - непромокальні комбінезони, захисні халати і т.д.

Спеціальний одяг видається, зокрема, працівникам, які працюють на роботах, пов'язаних із забрудненням, в умовах особливих температурних режимів, на підприємствах з шкідливими умовами праці.

При видачі спеціального одягу і взуття роботодавцю варто керуватися типовими нормами, які встановлюються Мінпраці Росії. Так, наприклад, для працівників діючих і споруджуваних шахт, розрізів і організацій вугільної і сланцевої промисловості норми видачі спеціального одягу і взуття затверджені Наказом Мінпраці Росії № 341н від 2 серпня 2013 р

Облік видаються засобів індивідуального захисту

Важливим є організувати облік видачі працівникам спеціального одягу та взуття. Роботодавець може вести облік видачі працівникам одягу та взуття, використовуючи кілька форм документів:

  • особова картка обліку видачі засобів індивідуального захисту;
  • журнал видачі ЗІЗ;
  • журнал обліку і утримання засобів захисту;
  • журнал перевірки випробувань засобів захисту.

Дані документи допоможуть роботодавцю виконувати свої обов'язки щодо видаваних засобів захисту, так як крім придбання за свій рахунок і видачі одягу і взуття, обліку виданих коштів, роботодавець повинен стежити за правильним застосуванням засобів захисту працівниками, підтримувати засоби захисту в стані, придатному для використання.

Крім того, облік ЗІЗ, організований правильним чином, допоможе уникнути зайвих витрат на придбання даних коштів, а працівникам гарантує своєчасну видачу спеціального одягу і взуття.

Крім того, облік ЗІЗ, організований правильним чином, допоможе уникнути зайвих витрат на придбання даних коштів, а працівникам гарантує своєчасну видачу спеціального одягу і взуття

Порядок видачі та повернення засобів індивідуального захисту

Порядок видачі та повернення засобів індивідуального захисту працівникам можна встановити локальним нормативним актом роботодавця. Якщо в акті закріплено, що бланк журналу видачі є первинним обліковим документом, то варто оформити його належним чином: пронумерувати сторінки, прошити їх, скріпити кінці шнурівки паперовою смужкою, на якій вказати кількість сторінок і запевнити зазначені дані печаткою організації та підписом керівника.

Яку інформацію повинен містити журнал видачі ЗІЗ? Основна частина документа містить таблицю, що включає такі графи:

  • номер запису за порядком;
  • найменування виданого предмета захисту;
  • дата, коли засіб захисту було видано;
  • термін служби ЗІЗ;
  • П. І. Б. працівника, які отримує зазначені засоби захисту;
  • підпис працівника, що підтверджує отримання;
  • ПІБ відповідального за видачу ЗІЗ особи;
  • підпис відповідальної за видачу засобів захисту;
  • примітки.

Обкладинку журналу також доцільно оформити відповідним чином: вказати назву організації, структурного підрозділу, назва документа ( «журнал видачі ЗІЗ»), дату, коли розпочато оформлення журналу і дату, коли оформлення журналу було закінчено.

Відповідальним за ведення журналу обліку та видачі засобів індивідуального захисту, а також за його збереження, призначається керівник підрозділу. Він повинен контролювати правильне оформлення, заповнення журналу, своєчасне внесення відомостей і т.д.

Зразок заповнення журналу видачі ЗІЗ

Зразок заповнення журналу видачі ЗІЗ

Що відноситься до засобів захисту

Згідно з нормами статті 209 ТК РФ, під захистом розуміються кошти індивідуального користування для запобігання робочих від несприятливих виробничих факторів і забруднення. До них відносяться спецодяг, спецвзуття, респіратори і протигази, рукавички і т.д.

Порядок видачі докладно визначається наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01.06.09 N 290н. Згідно з положеннями зазначеного наказу, роботодавець забезпечує облік і контроль видачі працівникам ЗІЗ в терміни, які він може встановити самостійно в залежності від особливостей виробництва та вимог до захисту співробітників від шкідливих впливів.

Завантажити:

  1. Журнал обліку ЗІЗ на складі (формат Word, doc)
  2. Бланк журналу видачі ЗІЗ (формат Word, doc)

При встановленні термінів бажано орієнтуватися на норми, зазначені в Наказі Мінпраці Росії від 09.12.2014 N 997н, наприклад,

  • термін носіння каски - 2 роки;
  • підшоломника - "до зносу" або 2 роки;
  • плаща - 2 роки і т.д.

Відповідальність за невидачу

Якщо знехтувати правилом постачання персоналу робочим одягом, взуттям тощо, можна отримати штраф:

  • для адміністрації юр осіб та ВП - від 20000 до 30000 рублів (за кожну людину!);
  • для юридичних осіб - від 130000 до 150000 рублів (за кожного незабезпеченого співробітника!)

При повторно виявлені порушення штрафи зростають в рази - до 200000 рублів або адміністративне закриття на термін до 90 діб.

Схожі записи

Яку інформацію повинен містити журнал видачі ЗІЗ?