Зустрічаємо по одягу або Як вас можна обдурити

.
ВСТРЕЧАЕМ ПО ОДЯГУ АБО
ЯК ВАС МОЖНА ОБМАНУТИ
.
ВСТРЕЧАЕМ ПО ОДЯГУ АБО   ЯК ВАС МОЖНА ОБМАНУТИ
. Чи важлива для нас зовнішність людини і стиль його життя для визначення, хто перед нами знаходиться, що це за людина і наскільки він нам цікавий для спілкування? Чи можна на нього покластися, а то і пов'язати з ним своє життя? Як не наступити на ті ж "граблі" двічі? Як домогтися психологічної сумісності або незалежності? Є кілька рівнів, поверхів, якщо хочете, на яких розташовуються певні психотипи людей (адже ми всі такі різні і суперечливі). Давайте, по аналогії з поверхами і розселимо їх там.

Почнемо з підвалу. Це, безумовно, опустилися бомжі. Але бомжами вони не народилися, вони ними стали. Чому одні люди стають бомжами, а інші ні? Це залежить від певного психотипу. Таким людям з дитинства все давалося важко. Вони погано вчилися, і не тому, що не хотіли, а тому, що не могли засвоїти знання. Однолітки, як правило, над ними знущалися, такі люди завжди знаходилися в залежності і з задоволенням підкорялися іншим. Ці ж люди, вважаючи, що вони в чомусь гірше інших, стали з дитинства знаходити собі покровителів, із задоволенням робили те, що їм говорили, думаючи, що більш розумні все вже за них вирішили і вирішили правильно. Щоб жити без проблем, потрібно просто виконувати те, що скажуть.

Подорослішавши, і вже працюючи, такі люди продовжують вести себе так само, як в дитинстві. На роботі їх терплять тільки за те, що вони безвідмовні і здатні виконувати найпростішу, тупу і брудну, нецікаву роботу. Не забувайте, що такі люди жили за часів Радянського Союзу, коли і звичайній людині доводилося робити те, що накажуть. Будинки майбутні бомжі, як правило, жили з батьками (одним) або з бабусею або з дідусем, які також за них все вирішували і вели їх по життю. Ну, а коли настали часи покупок-продажів квартир і, що важливо, батько, бабуся чи дідусь помирав, майбутній бомж залишався абсолютно психологічно не готовий і не здатний жити один.

З роботи (державної) його звільнили, грошей заробити або розрахувати наявні хоча б на місяць життя він не міг, та плюс ще загальна стресовий стан, а основне - психологічна залежність від інших, приводили до однозначного результату. Це обов'язково алкоголізм, злидні, убогий інтелект, але тяга до людей, особливо сильним. А так як сильні люди були недоступні, то така людина стала прагнути до себе подібним, яких він знаходив без праці.

Незабаром на таких людей почалося справжнє полювання "чорних маклерів". Переконати людини продати квартиру, пообіцяти грошей, горілки і раю, а головне, постійну допомогу і підтримку в майбутньому не складало ніяких працю а. І ось, опинившись, врешті-решт, обдуреним і кинутим, така людина стає бомжем. Що являє собою бомж, ви знаєте. Його зовнішній вигляд і стиль життя теж знаєте. Однозначно, дружбу ви з ним заводити не будете. Але, є думка, що бомжами їх зробила життя і обставини, а самі вони по собі можуть бути дуже навіть непоганими людьми, нехай навіть і опустилися. При цьому можна чути історії, як один доцент, лікар, художник і т.д. був підло обдурений і викинутий на вулицю, але все-таки залишився людиною. Справа в тому, що таке могло, звичайно, мати місце, але людиною така людина бути не міг. Або міг? Або міг, а потім не міг? Читайте перші рядки.

Хоча, справедливості заради, потрібно задатися питанням, а що є людина як така, і який сенс ми в це визначення вкладаємо. А тут вже хто на що здатний. Для одних бомж все одно людина, для інших - гірше собаки. А для вас? Задумайтесь, чому? Бачите, яке значення має для вас зовнішній вигляд і стиль життя? Хоча б того ж бомжа.

Тепер перейдемо на перший поверх. Там у нас живуть потенційні бомжі, гіркі п'яниці і алкоголіки, люди, що втратили будь-який інтерес до життя, крім горілки, п'яних посиденьок, бійок і т.д. Їм не потрібні газети, книги, телевізор. Коло їх інтересів схвалюють і вважають правильним такі ж, як і вони самі, люди. Як ви знаєте, їх звуть алкаш. Це постійний головний біль для мешканців сусідніх поверхів, а то і всього під'їзду. Це колишні двієчники, слабкі духом і тілом особистості. Однак, як правило, грип або ангіна до них не пристає. Вони абсолютно випали з суспільства і віддають собі в цьому звіт. Тому, їх девіз - з раннього ранку і чим раніше, тим краще. Тоді їм вже на всі свої страхи наплювати, а життя знову цікава. Хоча, знову ж таки, а що є інтерес до життя, і якою вона має бути, ця правильна, цікава життя? У вас є свої критерії? Відмінно! Але і живуть на першому поверсі, теж задоволені своїм вибором!

Другий поверх відрізняється від першого тим, що його жителі дивляться телевізор, читають газети, десь і якось працюють, насилу зводячи кінці з кінцями. Діти таких батьків надані самі собі. Ці люди усвідомлюють, що хотіли б жити краще, але за рахунок інших, самим не напружуючись. Тобто, вкрасти, обдурити, поменше працювати, але більше отримувати. Такі люди мають свої переконання, думки і судження. Вони категоричні, люблять командувати і хитрувати. Нерідко агресивні. При цьому в них є якесь почуття порядності, правда, тільки по відношенню до тих, хто і сам такий же. Хоча не факт. Зовнішній вигляд таких людей видає в них роботяг нижчої кваліфікації. Це дорожні робітники, сантехніки, кочегари і т.д. (В повному обсязі, не всі ...) Як правило, вони зневажливо ставляться до інтелігентного вигляду людям, до тих, хто тихо і скромно поводиться. А ось начальство і владу поважають і бояться. Особливо розуміють гучну, владну мова, рясно приправлену матом. І, все-таки, другий поверх - це вже прогрес. Однак, цей тип людей теж не для вас, так і ви не для нього.

Далі, я думаю, ви і самі, протягом двох хвилин додасте стільки поверхів, скільки захочете, при цьому знайшовши і свій. Зовнішній вигляд, манера одягатися і стиль життя від поверху до поверху стають все більш уніфікованої, однотипні, вже не видно явних відмінностей, вже ніщо не насторожує і не дратує. Визначити істинність людини можна тепер тільки при безпосередньому, тривалому спілкуванні. Зовнішній вигляд, правильна мова, інтелект, як критерій оцінки, вже не працюють! І ось тут починається найцікавіше. За привабливістю і цивільним поведінкою часто ховаються монстри, деспоти, кати і моральні виродки. В основному, проявляється це не відразу, а лише через кілька місяців. НІКОЛИ не довіряйте своїм очам і вухам! Не вірте першому враженню. Дуже, дуже часто воно нас обманює, під його впливом ми здійснюємо серйозні помилки, корежа і ламаючи цим своє життя. Поїхали далі.

Рано чи пізно, але ось ми дісталися і до даху, най-най її високою частини. Що у нас там? О-о-о-о ... Там генії людства живуть. Їх мало, але на те вони й генії. Їх і має бути мало. Це ті, кого ми зрозуміти вже не можемо, тобто нам не вистачає розуму побудувати для них поверх, загнати їх в рамки наших уявлень. Ой, а хто ж тоді ми для них? І на якому поверсі, на їхню думку, повинні проживати? Не інакше як на першому. От халепа - де ж істина?

А істина в нас самих, в нашому мозку, в нашій психіці, світі, який ми кожен для себе створили. І все по-своєму мають рацію. При цьому ми можемо з великими труднощами зрозуміти (більш-менш правильно) психологію мешканців тільки суміжних з нашим поверхів. Претендують на пізнання абсолютної істини можу сказати ось що - як тільки ви зможете розібратися в собі, в своєму світі, в своїй поведінці, як тільки зможете пояснити свої вчинки і почуття самого себе, коли почнете розуміти "мешканців" на своєму поверсі, тоді зможете почати розуміти мешканців верхніх і нижніх поверхів. Так, не забувайте, що ми розглядали життя-буття тільки громадян м Москви. Або великого міста. А що робиться, як і чим живуть люди в містах, селищах, селах? А як зрозуміти людей інших національностей, людей, що живуть в інших країнах?

Про життя тваринного і рослинного світу я взагалі не пропоную навіть задуматися (це улюблені собаки, кішки, пташки, рибки, квіточки і т.д.). І ще, що робити з неживою матерією? Адже вона теж живе своїм життям. Планети, галактики, всесвіт, нарешті ... На пізнання всього просто життя не вистачить.

Ось ми благополучно і скотилися (або піднялися) до порожніх і не дає відповіді в принципі, філософських тем - що є світобудову, в чому сенс життя і взагалі, навіщо, чому і як це повинно бути ... Я переконаний, тільки після того, як ви розберетеся з собою, своїм поверхом, своєю психікою, досягнете її гнучкості, позбудетеся хоча б трохи від Почуття власної важливості (ЧСВ) або почнете розуміти, що з вами робить Шаблон поведінки, тільки тоді ви зможете почати розуміти істину. Навіть не розуміти, а тільки інтуїтивно відчувати. Справа ця довга, важке, але не страшне. Потрібно тільки одне - бажання, бажання і цікавість!

Бажаю бажаючим і допитливим успіху і запрошую в гості на свій сайт , На якому є відповіді на питання, допомога і пояснення вашого або не вашого поведінки ...
-
Всіх благ,
В'ячеслав,
E-mail: [email protected]
сайт: www.youwillbeok.com
.
Опубліковано в журналі "WWWoman" 3 грудня 2001
=================

Наступна стаття В'ячеслава Алексєєва "МИР на гойдалках" від 24 грудня 2001

Передрук матеріалів ЖУРНАЛУ ЗАБОРОНЕНО, НАВІТЬ З посиланням на джерело.

Чи важлива для нас зовнішність людини і стиль його життя для визначення, хто перед нами знаходиться, що це за людина і наскільки він нам цікавий для спілкування?
Чи можна на нього покластися, а то і пов'язати з ним своє життя?
Як не наступити на ті ж "граблі" двічі?
Як домогтися психологічної сумісності або незалежності?
Чому одні люди стають бомжами, а інші ні?
Або міг?
Або міг, а потім не міг?
А для вас?
Задумайтесь, чому?
Бачите, яке значення має для вас зовнішній вигляд і стиль життя?