10 вересня до Землі наблизиться комета Джакобіні-Циннера

До Землі наближається комета 21Р / Джакобини-Ціннера. Максимально близько до нашої планети небесна мандрівниця виявиться 10 вересня 2018 року. У цей день відстань між Землею і кометою складе 58,6 млн км. Під час недавнього Великого протистояння Марс підходив до Землі на відстань 57,6 млн км - трохи ближче.

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Увесь вересень комета 21Р / Джакобини-Ціннера видно в другій половині ночі і доступна для спостережень в бінокль і телескоп, за умови чіткої, безхмарним погоди. З жовтня вона буде видна вранці. Видимість комети на широті 56 градусів припиниться в середині листопада, блиск її зменшиться до величин на межі видимості в невеликі прилади.

Зараз комета досить яскрава для спостережень з Північної півкулі. Побачити її можна протягом всієї ночі високо над горизонтом, в північно-східній стороні неба. Жителі Москви зможуть спостерігати небесну мандрівницю перед світанком (до 5:00 мск), коли вона підніметься на максимальну висоту над східним горизонтом. Перший тиждень вересня комета проходить недалеко від яскравої зірки Капела в сузір'ї Візник, що значно полегшує її пошук.
Комета 21P / Джакобини-Ціннера - короткоперіодична комета з періодом обертання 6,6 років була відкрита в 1900 році Мішелем Джакобини, а в 1913 році перевідкриття Ернстом Ціннера. Комета є праматір'ю метеорного потоку Драконіди, максимум якого припадає на початок жовтня, коли Земля перетинає орбіту цієї комети. Примітно те, що 10 вересня 2018 року комета 21P / Джакобини-Ціннера пройде перигелій, тобто виявиться в найближчій до Сонця точці своєї орбіти. Близькість до Сонця може підживити метеорний потік свіжими частинками, що вилітають з хвоста комети. Так що цілком ймовірно, що на початку жовтня 2018 року спостерігачів Драконід чекає значне посилення активності зорепаду. Попередній перигелій комета пройшла в лютому 2012 року, тоді в період максимуму Драконід, в жовтні 2011 року, спостерігалося до 400 метеорів на годину.
Московський Планетарій
Вул.Садова-Кудринская, буд.5, стр.1
www.planetarium-moscow.ru

ru