- Якою має бути діагональ екрану?
- Дозвіл екрану: 4К або Full HD?
- Підтримка технології HDR?
- Якою має бути частота оновлення екрану?
- Скільки в телевізорі має бути портів HDMI?
- Яку матрицю вибрати?
- Чи є сенс в зігнутому екрані?
- Чи необхідно придбавати телевізор з функцією Smart TV?
- Який рівень контрастності достатній?
- Як домогтися кращого звучання?
Вибираючи телевізор можна потонути у великій кількості абревіатур, що позначають сучасні технології. Як дізнатися, які з них варті уваги, а що можна проігрноріровать? Tehnot.com зібрав в одному місці головні питання, які потрібно задати перед покупкою телевізора і відповів на них.
Якою має бути діагональ екрану?
Перше про що варто задуматися - це розмір діагоналі екрану телевізора. І відповідь на питання буде досить простим: треба брати найбільший телевізор з тих, які по кишені.
Перестаратися з величиною екрану все таки можна, адже він може просто не поміститися в простір, куди його потрібно встановити.
Потрібно поглянути на кімнату і оцінити відстань від крісла для екрану. Класична формула говорить, що ця відстань повинна в три рази перевищувати діагональ телевізора. На такій відстані не буде видно окремих пікселів. Це актуально для ТВ з роздільною здатністю Full HD, у випадку з 4К, можна брати вдвічі більшу діагональ.
У компанії Philips створили чіткі рекомендації з приводу відстані до Full HD-екрану.
Дозвіл екрану: 4К або Full HD?
Зараз можна придбати телевізори двох форматів: Full HD і 4К. На ТБ з разрешеніме менше 1920х1080 рекомендуємо не звертати уваги навіть за умови хорошого цінової пропозиції.
Ще недавно (рік-два назад) був хороший аргумент на користь телевізора з меншою діагоналлю. Вони коштували значно дешевше, а знайти 4К-відео було непростим завданням.
Зараз різниця у вартості зменшилася, а виробники контенту підтягнулися. Практично будь-який канал на YouTube пропонує подивитися свої ролики в 4К, в цьому ж форматі пропонують відеопродукцію стрімінговие сервіси, такі як Netflix або Amazon Prime, вони практично зробили це дозвіл стандартом. Також його підтримують ігрові консолі нового покоління ( PS4 Pro і Xbox One X ).
Майбутнє за стандартом 3840х2160 пікселів. Оскільки телевізор купується мінімум років на п'ять, то рекомендувати (ось-ось) застарілий формат Tehnot.com не може.
Існує ще один стереотип, який говорить, що відео в низькій роздільній здатності або ефірні канали будуть гірше виглядати на екрані з 4К-дозволом. Зображення буде розмитим і все це. Але тут роль грає не максимальний дозвіл, а діагональ екрану. Відео в DVD-форматі буде однаково погано виглядати і на великому 4К і на Full-HD ТВ (на ілюстрації цей формат позначений HD 1080p)
Підтримка технології HDR?
HDR (High Dynamic Range) - назва технології, що підвищує динамічний діапазон, побічним ефектом якої є демонстрація більшої кількості кольорів, збільшення контрастності і яскравості.
Функція корисна і красива, але рекомендуємо сходити в супермаркет електроніки і подивитися на її можливості своїми очима (і бажано на своєму відео, записаному на флешку). А не робити висновки по таким фото, все одно на них дивляться на звичайному моніторі, де технологія HDR не підтримується.
Якою має бути частота оновлення екрану?
Частота оновлення екрану, виражена в Герцах (Гц), показує, скільки разів в секунду оновлюється зображення. Раніше вважалося, що зміна кадрів непомітна при 24 кадрах в секунду, цей стандарт був прийнятий для кінотеатрів.
В сучасності, стандартної частоти в 60 Гц часто виявляється мало. Можна помітити деякі посмикування і розмитість картинки при зміні кадрів. Рекомендовано брати ТВ з частотою оновлення 120 Гц. Але і в цьому випадку не зайвим буде поглянути самостійно. Це не головний параметр, особливо якщо ваше око різниці не бачить, а гаманець бажає економії.
Потрібно остерігатися таких термінів, як «ефективна частота оновлення 120 Гц», це означає, що покупця намагаються обдурити (швидше за все), і продати 60 Гц-телевізор, приправлений якоюсь технологією.
Скільки в телевізорі має бути портів HDMI?
Знову керуємося правилом: чим більше - тим краще. У сучасному телевізорі на задній панелі має бути як мінімум 4 порти HDMI. Якщо підключити до ТВ ігрову консоль (а то й не одну), звукову панель і і який-небудь Chromecast , То вільним залишиться тільки один. А ще можна через цей порт підключати ноутбук, плюс в майбутньому в будинку користувача може з'явиться ще девайс вимагає вільного порту. Постійно перекладати дроти - не те, про що мріють перед покупкою телевізора.
Для покупців 4К-телевізорів важливо упевнитися в тому, що всіма портами підтримується стандарт HDMI 2.0. Буває, що такий з метою економії встановлюють тільки один.
Яку матрицю вибрати?
LED. Світлодіодний жидкокристаллическая дисплей. Світлодіоди використовуються для підсвічування матриці, що складається з рідких кристалів.
Плюсом цієї технології є висока яскравість і відносна доступність. Але при цьому погано відображається чорний колір і гірше відпрацьовують швидкі рухи.
QLED. Так звані квантові точки, зазвичай такі ТБ мають додатковий шар з точок нанокристалів різного розміру, які активується, коли світлодіод під ними включається. Такий телевізор пропонує кращі колірним спектром і ще більшою яскравістю і краще підходить під вимоги HDR.
OLED. Замість підсвічування тут використовуються органічні світлодіоди, які активуються, коли через них проходить електричний струм.
Такий тип матриці дозволяє домогтися абсолютного чорного кольору і високого рівня контрастності. Краще, в порівнянні з LED, кути огляду. Але таке рішення коштує дорого, а на екрані можуть вигоряти якщо довго спостерігати за статичною картинкою (наприклад - логотип телеканалу, якщо весь час дивитися тільки його).
Чи є сенс в зігнутому екрані?
Ідея в тому, щоб краю зображення краще сприймалися периферійним зором. Але такий підхід підходить для моніторів в ситуації, коли користувач сидить близько до екрану. Для телевізорів вигнутий екран - просто маркетинговий хід, завдяки якому зображення може спотворюватися.
Чи необхідно придбавати телевізор з функцією Smart TV?
Зараз практично всі телевізори вміють ловити Wi-Fi і мають функцію виходу в інтернет для трансляції потокових сервісів і інших радощів. Це стандартне оснащення.
Але продавці досі можуть підносити Smart TV як унікальну функцію, яка пояснює високу ціну.
Який рівень контрастності достатній?
Коефіцієнт контрастності описує діапазон рівнів яскравості, які може відображати телевізор. Чим вище показник - тим краще.
Але різні виробники часто вказують у специфікаціях різні дані. І складно визначити, як телевізор одного бренду зіставляється з іншим. Краще не звертати на контрастність уваги, а перевірити ТВ перед покупкою на якість зображення.
Як домогтися кращого звучання?
Сучасні телевізори стають все більш тонкими і це негативним чином позначається на якості звучання, оскільки для установки гарної акустичної системи просто немає місця.
Якщо після покупки вбудовані колонки не влаштовують, то є три виходи із ситуації: використовувати навушники (що часто незручно), придбати систему об'ємного звучання з 6 (або більше) колонок, що може бути складним в налаштуванні і установці, або ж вибрати звукову панель, яка встановлюється під телевізором. Також можна підключити будь-які колонки, які у користувача вже є.
Якою має бути діагональ екрану?Дозвіл екрану: 4К або Full HD?
Підтримка технології HDR?
Якою має бути частота оновлення екрану?
Скільки в телевізорі має бути портів HDMI?
Яку матрицю вибрати?
Чи є сенс в зігнутому екрані?
Чи необхідно придбавати телевізор з функцією Smart TV?
Який рівень контрастності достатній?
Як домогтися кращого звучання?