- Для дітей 60-х - 70-х років
- Тиніс Мягі - «Олімпіада 80»
- Для дітей 80-х - 90-х
- Дельфін - «Весна»
- Для дітей 00-х - 10-х років
- Хор зірок - «Ігри, які ми заслужили разом з тобою»
- Ялинка і Змій ( «Каста») - «У неба є ми»
- «Tokio» - «Тут і зараз»
- Олександр Градський - «Спортивна»
- Віргінія Копустайте - Неофіційний гімн Олімпіади
Через два дні після церемонії закриття блог «Руд Булліт» повертає олімпійське настрій, влаштовуючи хіт-парад російських пісень, які завжди будуть нагадувати про Іграх.
фото: Fotobank / Getty Images / Ian MacNicol
Для дітей 60-х - 70-х років
Лев Лещенко та Тетяна Анциферова - «До побачення, Москва»
Найпопулярніша і найдобріша пісня про Олімпіаду. Будь хіт-парад виконаний в стилі рейтингу - однозначний номер один в списку. Пісня була замовлена авторам за півроку до московських Ігор і спочатку мала пов'язувати розставання Олімпіади з Москвою і передачу естафети Лос-Анджелесу. Але певні історичні події підкоригували текст пісні. До речі, авторам також варто сказати спасибі за вибір солістів - тут неможливо уявити чоловічу партію в іншому виконанні.
Ну і оголосимо за старою радянською традицією «Пісень року»: музика Олександри Пахмутової, вірші Миколи Добронравова, «До побачення, Москва». Виконують народний артист РРФСР Лев Лещенко та Тетяна Анциферова:
Тиніс Мягі - «Олімпіада 80»
Ще один фіналіст фестивалю «Пісня року-80». Саме ця композиція зробила естонського виконавця відомим на весь Радянський Союз. Хітами популярнішими в його виконанні будуть хіба що «Дворик» і «Детектив».
Мабуть, ця пісня набагато краще відображає динаміку і бойовий настрій самої події. Трохи дивна для слуху сучасної молоді композиція дуже швидко проникає в голову і починає там крутити свій приспів по кілька разів.
Музика Давида Тухманова, вірші Роберта Рождественського, «Олімпіада-80». Виконує Тиніс Мягі. А після нього вже Микола Гнатюк, Наташа Корольова, Олег Яковлєв, групи «Корні», «Фабрика» і навіть нікому не відома «Чук і Гек».
Для дітей 80-х - 90-х
«Tequilajazzz» - «Зимове Сонце»
Ви можете собі уявити, щоб групу «Tequilajazzz» регулярно крутили по «Російському Радіо»? А для кінця 90-х років це було практично нормою. Правда, мова йде про одну лише пісні, популярність якої припала на зиму 1998 року - якраз момент Олімпіади в Нагано.
Лідер групи Євген Федоров не приховує, що найгучніший хіт «Текіладжаза» був складений в жарт - спеціально до від'їзду їхнього друга, ковзанярі Сергія Купрієнко на Ігри в Японію, де він в результаті, зі слів музикантів, посів сьоме місце. Правда, трохи бентежить той факт, що в олімпійських протоколах Нагано ніяких Сергєєв Купрієнко не значиться, та й сьомі місця на дистанції з росіян теж ніхто не займав.
Втім, всі ці неточності абсолютно не впливають на якість пісні, написаної, знову ж таки за словами музикантів, за п'ять хвилин.
Дельфін - «Весна»
Один з головних треків до альбому «Зірка» Андрія Лисікова, більше відомого як «Дельфін», отримав вельми несподіваний відеоряд. У кліпі жодного разу не з'являється ні сам співак, ні будь-які актори - все побудовано на зворушливих кадрах хроніки з Олімпіади-1980. Слова пісні, природно, ніякого відношення до московських ігор не мають, але такий принцип мінімалізму підняв твір виконавця на перші місця відеочартов. Для багатьох школярів, застали «срібний вік» російського MTV, кліп взагалі став одкровенням, що в Росії проводилося такий масштабний захід.
Деякі, до речі, до цих пір перебувають під враженням від пісні - в лютому навіть збирали підписи , Щоб «Весна» закривала сочинську Олімпіаду.
Для дітей 00-х - 10-х років
«Тату» - «Нас не догонят»
Пісня була випущена ще в 2001 році, на однойменному синглі - за три роки до кліпу Дельфіна - однак будь-яким чином асоціюватися з Олімпіадою стала тільки пару тижнів тому, коли Олену Катину і Юлю Волкову запросили виступити на церемонії відкриття.
До речі, вибір групи в якості хедлайнерів на пре-шоу Олімпіади в Сочі більш ніж логічний. І справа тут не в гомосексуальні стосунки, які нібито пропагували Олена Катіна та Юлія Волкова на початку нульових (перша на даний момент - заміжня жінка, друга - мати двох дітей) як відповідь Заходу, який звинувачує Росію в гомофобстве. Просто як не крутитесь поруч з Біланом на Євробаченні, а «Тату» - це найуспішніший російський проект, найбільш поширений за кордоном: успіх в Європі , божевілля в Азії , інтерес з боку Північної Америки . За музичної впізнаваності поза рідною країною дівчат можна було б порівняти хіба що з «Парком Горького» на піку популярності. Але ці музиканти вже досить давно не виступають колективом.
Хор зірок - «Ігри, які ми заслужили разом з тобою»
Від радянської естради і цілком якісної поп-музики перейдемо до того, що більшість росіян називає попсою, але при цьому так чи інакше слухає.
Пісня про «Ігри», які ми з вами заслужили, була написана ще до рішення Міжнародного олімпійського комітету віддати захід російським субтропіків. Власне, автори твору - Карен Кавалерян (слова) і Микола Арутюнов (музика) - і підготували своє творіння для олімпійської заявки. Ну а вже потім пісня стала офіційним гімном Ігор-2014, інші кандидати явно поступалися їй в легкості мотиву і запам'ятовування головною фрази в приспіві.
До речі, Карен Кавалерян на своєму офіційному сайті нарікає на те, що ніхто так і не почув англомовну версію пісні, яка з'явилася в один час з російськомовною.
Ялинка і Змій ( «Каста») - «У неба є ми»
Звучить трохи дивно, але навіть у естафети Олімпійського вогню 2014 є власний гімн. Можна було б сказати, що організатори явно вже передають куті меду, але сама пісня вийшла вельми мелодійною і приємною на слух. Не до мурашок, звичайно, але цілком воодушевляюще.
Загалом, стильно, модно, молодіжно. І з речитативом від Змія, який є одним з авторів тексту.
А на самих виконавців можна подивитися ось тут .
«Tokio» - «Тут і зараз»
Якщо є гімн Олімпіади, гімн естафети вогню, то цілком логічно (насправді немає), що повинен бути і окремий гімн для уболівальників. Напевно, багато хто зараз зазнають подвійні почуття: з одного боку дуже знайома мелодія, а з іншого - до кінця її мало хто слухав. Розгадка проста - ця пісня в якості саундтреку використовувалася в рекламі одного дуже відомого російського банку. Так що пройти повз гімну, якщо ви дивилися Олімпіаду по телевізору, шансів не було.
Автор музики і тексту - лідер «Tokio» Ярослав Малий - для приспіву використовував голоси глядачів, які приходили на концерти групи в 38 містах. Деякі з читачів, напевно, можуть сказати, що доклали свою руку до створення гімну.
Варто зазначити, що на цьому музична частина не закінчується - до Ігор в Сочі був навіть випущений Офіційний альбом Олімпійських ігор. Крім двох вищезгаданих пісень тут ще 11 не самих відомих композицій, кожна з яких у вас навряд чи буде асоціюватися з відчуттями під час перегляду лютневих змагань. Більш того, я навіть не знаю всіх виконавців з цього альбому, що багато в чому є діагнозом для їх нинішньої популярності.
Уже в перші дні появи на iTunes альбом встиг оскандалитися . Ну і взагалі, звичайно, дуже сумнівно викладати такі пісні для платного скачування. Тому закриємо матеріал менш офіційними композиціями, які були вельми популярними перед Іграми.
Олександр Градський - «Спортивна»
Пісня, з-за якої знаменитого співака збиралися нібито вигнати з журі шоу «Голос», після кимось вигаданого скандалу стала тільки популярнішим. Хоча насправді цього твору вже не рік і навіть не два - Олександр Градський досить часто виконує її на своїх концертах.
Присвячена пісня, як можна здогадатися по тексту чотирирічної давності, провальному виступу збірної Росії на Іграх у Ванкувері і порад на майбутнє. Ну і, мабуть, багато в чому зі співаком можна погодитися.
ВІДЕО 18+
Віргінія Копустайте - Неофіційний гімн Олімпіади
Втім, після Ванкувера дійсно здавалося, що все дуже погано: «гіпс знімають, клієнт виїжджає», «пила» розпилює. Жарти про те, що будівельники не встигнуть вчасно, були дуже актуальні, а в шоу «Комедіанти» на «Комедія-ТВ» одна з учасниць навіть присвятила цій темі досить вдалу переспів хіта «Залишуся» групи «Город 312».
Досить швидка ця пісня набрала шалену популярність в соціальних мережах, де її перейменували в «справжній гімн Олімпіади».
P. S. У паралімпійських Ігор, які стартують вже на наступному тижні, зрозуміло, є власний гімн. І було б, напевно, неправильно обійти його стороною, хоч йому ще тільки належить потрапити в постійну ротацію: