10 великих банків світу створюють нову криптовалюта USC

На хвилі зростаючої популярності блокчейн-технологій 10 великих міжнародних банків планети вирішили створити власну нову криптовалюта, призначену для моментальних фінансових розрахунків вже в 2018 році. Згідно бізнес-планам спільного банківського проекту нова криптовалюта повинна дозволити центробанкам обмінювати віртуальну валюту на реальні безготівкові гроші.

На поточний момент в проекті беруть участь такі великі гравці банківського сектора як UBS Switzerland, HSBC, Barclays, Canadian Imperial Bank of Commerce, State Street, Credit Suisse і банк MUFG, повідомляє на своїх сторінках видання Financial Times , Ці банки всерйоз планують вже наступного року проводити розрахунки і кліринг фінансових угод по всій планеті за допомогою криптовалюта USC (Utility Settlement Coin).

До створення криптовалюта UBS підключені також такі банки як Santander, BNY Mellon і Deutsche Bank . Розширення числа учасників проекту «Utility Settlement Coin» триває, в цьому році йдуть переговори з центробанками європейських держав. Директор по фінансово-технологічним інноваціям в UBS Хайдер Джеффрі розповідає, що керівники центральних банків розуміють необхідність посилення захисту банківських даних, платіжних систем та інструментів.

Ідея проекту в тому, що технологія блокчейн , Яка використовує децентралізовану базу даних і безліч вузлів для верифікації транзакцій, в тому числі і фінансових, може дозволити скоротити час на обробку та розрахунки за фінансовими операціями, які проводяться через бек-офіси банків і вимагають грандіозні суми для забезпечення на період клірингу та переказу грошей між рахунками в різних банках.

Новаторські ідеї віртуальної валюти USC можуть допомогти банкам і фінансовим інститутам розплачуватися за цінні папери і фіксувати операції ще до того, як завершено переклад реальних грошей традиційним на поточний момент чином. Зберігатися криптовалюта USC буде як і її аналоги за допомогою розподіленого реєстру, а конвертувати її можна буде в центробанках в будь-яку національну валюту. Тобто якщо один банк повинен іншому банку 400 млн доларів США, а другий банк повинен першому 180 млн фунтів стерлінгів, то вони можуть миттєво конвертувати ці суми в єдину криптовалюта і провести взаєморозрахунки.

Проте, майбутнє криптовалюта «Utility Settlement Coin» можна на 100% вважати безхмарним, існують ризики, що кожна з країн захоче мати власну національну криптовалюта і центробанки почнуть запускати власні віртуальні валюти на основі блокчейн технологій. І хоча в планах керівництва USC вже до кінця 2018 року забезпечити стабільну роботу нового реєстру, відповідь на питання «чи знайде широке застосування нова криптовалюта» дати складно. На популяризацію подібних інструментів можуть піти роки!