- 1. Пекінський Університет ( PEKING UNIVERSITY )
- 2. Університет Цінхуа ( TSINGHUA UNIVERSITY )
- 3. Університет Фудань ( FUDAN UNIVERSITY )
- 4. Науково-технічний університет Китаю ( UNIVERSITY OF SCIENCE AND TECHNOLOGY OF CHINA )
- 5. Шанхайський університет Цзяо Тун ( SHANGHAI JIAO TONG UNIVERSITY )
- 6. Нанкинский університет ( NANJING UNIVERSITY )
- 7. Чжецзянський університет ( ZHEJIANG UNIVERSITY )
- 8. Пекінський педагогічний університет ( BEIJING NORMAL UNIVERSITY )
- 9. Університет Сунь Ятсена ( SUN YAT-SEN UNIVERSITY )
- 10. Нанькайскій державний університет ( NANKAI UNIVERSITY )
Фото: chinadaily.com.cn
Британська компанія Quacquarelli Symonds (QS) і «Соціальний навігатор» РІА Новини представили русифіковану версію рейтингу QS University Rankings: Asia (Кращі вузи Азії). Цього року оцінка вузів проводилася по дев'яти індикаторів: думка академічної спільноти; думка роботодавців; співвідношення професорсько-викладацького складу і студентів; частка наукових статей на викладача; індекс цитування на статтю; частка іноземних викладачів; частка іноземних студентів, частка студентів, які приїхали з обміну; частка студентів, які виїхали з обміну (докладніше про методику дивіться на сайті QS).
ЕКД вибрав з цього списку 10 кращих вузів Китаю в 2015 році.
1. Пекінський Університет ( PEKING UNIVERSITY )
Заснований в 1898 році. Його структура включає в себе 30 коледжів і 12 факультетів. Ведеться навчання по 93 бакалаврськими, 199 магістерських та 173 докторантський спеціальностями. При університеті діє 216 дослідних інститутів, два інженерних наукові центри мають статус загальнонаціональних. За кількістю професорів, наукових керівників докторантів, академіків Академії наук Китаю, Академії інженерно-технічних наук і, власне, самих студентів (їх тут понад 35 тисяч) Пекінський університет посідає перше місце в країні. Також тут навчається велика кількість іноземних студентів. Пекінський університет розташований в одному з найкрасивіших місць в світі. Він займає території колишніх імператорських садів династії Цинь, оточений традиційними китайськими пейзажами і безліччю старовинних будівель.
2. Університет Цінхуа ( TSINGHUA UNIVERSITY )
Був побудований на місці колишнього імператорського парку "Шуйму Цінхуа" в північно-західній частині Пекіна. У 1952 році університет був перетворений і став технічним університетом. В університеті навчаються 31000 студентів і 17 000 аспірантів, так само він бере участь в міжнародному співробітництві і обміні студентів. Серед випускників чимало видатних вчених, видатних державних діячів і процвітаючих підприємців.
3. Університет Фудань ( FUDAN UNIVERSITY )
Заснований в 1905, Фуданьського Університет проіснував вже більше 100 років. Університет складається з 17 інститутів і 69 факультетів. Ведеться навчання по 73 бакалаврськими спеціальностями, 156 магістерських та 201 докторської спеціальностями. Також, до складу університету входять 7 дослідних центрів соціальних наук, 9 дослідних центрів фундаментальних наук. Університет реалізує близько 40 державних програм Міністерства освіти КНР. До складу університету входять 10 госпіталів, які надають медичні послуги населенню і на базі яких ведеться навчання студентів медичних спеціальностей університету. Університет Фудань складається з 4 кампусів - Ханьдань, Фенлінь, Чжанцзян і Цзянвань. Всі чотири кампусу розташовані в центрі Шанхая.
4. Науково-технічний університет Китаю ( UNIVERSITY OF SCIENCE AND TECHNOLOGY OF CHINA )
Був створений в 1952 році. Університет підпорядковується безпосередньо Міносвіти КНР. У травні 1997 року, університет одним з перших увійшов до державної програми "211", яка була спрямована на створення в 21 столітті 100 відомих по всьому світу китайських вузів. За 60 років існування, ПНТУ підготував понад 100 тис. Фахівців різних профілів. Університет приділяє першочергову увагу міжвузівському співробітництву і встановив тісні зв'язки більш ніж з 90 відомими вузами та дослідницькими установами різних країн світу. Для підготовки фахівців світових стандартів, університет запросив понад 500 іноземних вчених в якості почесних професорів.
5. Шанхайський університет Цзяо Тун ( SHANGHAI JIAO TONG UNIVERSITY )
Університет засновано в 1896 році. Головний університетський кампус відрізняє історична забудова кінця 19 - початку 20 століття, тому на території кампуса ведуться постійні реставраційні роботи. Понад сто відомих діячів науки, включаючи трьох Нобелівських лауреатів, є науковими консультантами університету. Число випускників перевищила 100 000 осіб, серед яких Цзян Цземіінь, генеральний секретар ЦК Компартії Китаю з 1989 по 2002.
6. Нанкинский університет ( NANJING UNIVERSITY )
Попередником сучасного університету був імператорський університет. Він був заснований в 258 році, за часів Троецарствия, в царстві У і розширено з додаванням 155 нових класів в 317 році. При династії Мін в XV столітті в університеті навчалося 10 тис. Студентів, що робило його найбільшим навчальним закладом всього світу. Після утворення КНР в 1950 році він став носити свою сучасну назву - Нанкинский університет. Десятки студентів та викладачів університету пройшли стажування в Москві, Ленінграді та інших містах Радянського Союзу. Чимало і радянських викладачів читали лекції в нанкинському університеті. В університеті навчається 27 тисяч студентів, включаючи п'ять тисяч кандидатів і аспірантів. Двічі Нанкинский університет був найкращим в міжнародних змаганнях з англійської мови в Лондоні. Так само він запрошений брати участь в міжнародному експерименті з вивчення альфа-магнітного спектрометра на Міжнародній космічній станції. Це перший випадок участі китайського навчального закладу в настільки серйозному міжнародному проекті.
7. Чжецзянський університет ( ZHEJIANG UNIVERSITY )
Заснований в 1897 році. Розташований приблизно в 180 кілометрах на південь від Шанхая в провінції Чжецзян, місто Ханчжоу. Раніше університет носив назву «Академія Цюші». Університет включений в список університетів, які беруть участь в реалізації програми «Проект 211». Університет складається з 24 коледжів. В університеті діють 112 спеціальностей для бакалаврів, 317 для аспірантів і 283 для докторів. В університеті 14 державних лабораторій національного рівня, 5 державних інженерних дослідних центрів. При університеті існує 6 медичних клінік, які працюють з пацієнтами з усієї провінції.
8. Пекінський педагогічний університет ( BEIJING NORMAL UNIVERSITY )
У 1923 році Пекінське вища педагогічне училище було офіційно перейменовано в Педагогічний університет. ППУ є першим в історії Китаю вищим навчальним закладом, головним завданням якого стала підготовка висококваліфікованих викладачів і вчителів. У 2002 році ППУ став підпорядковуватися безпосередньо міністерству освіти КНР. Викладачі та науковці вузу стали значним внеском в дослідження в галузі теоретичної фізики, теорії ймовірності, природокористування, наукової еволюції, особливо в вчення про екологію і біологічних науках. У ППУ вчаться 2000 учнів, які приїхали більш ніж 50 різних країн світу.
9. Університет Сунь Ятсена ( SUN YAT-SEN UNIVERSITY )
Був заснований в 1924 році доктором Сунь Ятсена і після його смерті був перейменований в його честь. Сунь Ятсен (1866-1925) - відомий вчений і політичний діяч, один із засновників Китайського Республіки. Сунь Чжуншань - це партійне ім'я Сунь Ятсена, прийняте ним в революційні роки, тому і Університет має альтернативне ім'я. Університет складається з 4 кампусів. Три з них розташовані в Гуанчжоу, один додатковий кампус розташовується в місті Чжухай. Це багатопрофільний університет, об'єднує в своєму складі 23 школи і коледжу, включаючи Школу медицини, Школу Права, Бізнес-Школу, пропонує більше 20 програм бакалаврату, 37 програм магістратури, 27 програм докторантури. У 2004 році в складі університету з'явився спеціальний підрозділ School for Overseas Educational Exchange (SOEE), що пропонує навчання китайській мові іноземних студентів.
10. Нанькайскій державний університет ( NANKAI UNIVERSITY )
Університет засновано в 1919 році. Знаходиться безпосередньо під юрисдикцією Міністерства освіти. Університет приймає іноземних учнів з 1954 року, а в 2011 навчальному році в Коледжі Китайського Мови і Культури пройшли навчання китайській мові близько 300 іноземних студентів з 40 країн світу. Серед випускників університету - Чжоу Еньлай, перший прем'єр-міністр Китаю, два нобелівські лауреати і багато видатних сценаристи, письменники та історики Китаю.
Підготувала Ольга Селіверстова