10 кращих виставок для новорічних канікул

  1. Ель Лисицький. El Lissitzky
  2. Арсеній Жиляєв "Повернення"
  3. Таус Махачева "Хмара, зачепившись за гору"
  4. Без збентеження 2.0 / 18 +
  5. Олександр Косолапов. "Ленін і кока-кола"
  6. "Захмарні лісу", 7-а Московська бієнале сучасного мистецтва
  7. Такасі Муракамі "Буде ласкавий дощ"
  8. Передвижники і імпресіоністи. На шляху в ХХ століття
  9. "Казимир Малевич. Не лише" Чорний квадрат "
  10. хтось 1917

Московські музеї та галереї зробили найкращий новорічний подарунок тим, хто по-справжньому любить мистецтво, - представили величезну кількість крутих виставок. Ми вибрали з них 10 найцікавіших. Московські музеї та галереї зробили найкращий новорічний подарунок тим, хто по-справжньому любить мистецтво, - представили величезну кількість крутих виставок

Ель Лисицький. Плакат "Клином червоним бий білих". 1920

Ель Лисицький. El Lissitzky

Це перша масштабна ретроспектива художника, що став поряд з Малевичем і Родченко одним з головних майстрів російського авангарду. Проект був підготовлений Державній Третьяковській галереєю і Єврейським музеєм. Серед експонатів - графічні роботи Лисицького, в тому числі знаменитий плакат "Клином червоним бий білих", наданий Російською державною бібліотекою, а також театральні ескізи, Проун, фотоколажі, типографіка, фотомонтажі, рукописи і документальні фотографії.


Відео: YouTube /Третьяковська галерея

Коли: до 18 лютого
Де: Нова Третяківка і Єврейський музей
Вартість: 500 рублів в Третьяковській галереї (з урахуванням відвідування постійної експозиції та бієнале), 400 рублів в Єврейському музеї

Коли: до 18 лютого   Де: Нова Третяківка і Єврейський музей   Вартість: 500 рублів в Третьяковській галереї (з урахуванням відвідування постійної експозиції та бієнале), 400 рублів в Єврейському музеї

Арсеній Жиляєв. Повернення. Надане прес-службою ЦСМ "Винзавод"

Арсеній Жиляєв "Повернення"

"Повернення" Арсенія Жиляева - це 13 скульптур, створених спеціально для виставки в ЦСМ "Винзавод". Вони являють собою результат роботи вигаданого персонажа, штучного інтелекту Роберта Пастернака, який переосмислює всю історію мистецтва, починаючи з античності. Космічні апарати, ракети-носії і супутники, створені Пастернаком, виявляються трансформованими колонами стародавніх храмів, а в самих храмах поклоняються тепер не богам, а науці. Проект Жиляева став заключним у ювілейному циклі "Винзаводу" "Прощання з вічною молодістю", в рамках якого куратор Микола Палажченко показав виставки всіх найбільш знакових російських сучасних художників - арт-групи Recycle, Михайла Most, Єгора Кошелева, Urban Fauna Lab та інших.

Коли: до 28 січня
Де: ЦСМ "Винзавод"
Вартість: 200 рублів, є пільги

Таус Махачева. Хмара, зачепившись за гору. Надане прес-службою ММОМА

Таус Махачева "Хмара, зачепившись за гору"

"Хмара, зачепившись за гору" - це дві історії, пов'язані з сучасним Дагестаном, оповідачами яких виступають "носії мови": прості люди, побутові речі та предмети декоративно-прикладного мистецтва, природний ландшафт, традиції, сімейні перекази і архіви. Через звернення до локального контексту художниця намагається розкрити теми автентичності історії та культурної спадщини, питання етнічних і національних штампів в глобальному світі і осмислення досвіду минулого.

Коли: до 4 лютого
Де: Московський музей сучасного мистецтва (вул. Петрівка, 25)
Вартість: 350 рублів, є пільги

Джок Стерджес

Без збентеження 2.0 / 18 +

Скандальна виставка Джока Стерджеса, передчасно закрита в минулому році, повернулася в Центр фотографії ім. братів Люм'єр. І знову зі скандалом. Хоча експертиза прокуратури визнала повна відсутність ознак злочину, вже на відкритті хулігани спробували зіпсувати роботи. Нова фотоекспозиція доповнена документами, викладає суть конфлікту, і експертним висновком про високу мистецьку цінність представлених робіт. Нагадаємо, що в проекті "Без збентеження" Стерджес зобразив кілька поколінь нудистських сімей з Америки і Європи.

Коли: до 8 січня
Де: Центр фотографії ім. братів Люм'єр
Вартість: 200-430 рублів

Олександр Косолапов. Ленін і кока-кола

Олександр Косолапов. "Ленін і кока-кола"

Вперше в Росії проходить ретроспектива одного з найвизначніших представників соц-арту Олександра Косолапова. До еміграції в США в 1975 році він був відомий як один з основоположників московського концептуалізму. Після неї художник виявив між жителями різних півкуль настільки багато спільного, що вважає за можливе змішувати в своїх нових роботах політичну, медійну та навіть релігійну символіку обох культур.

Коли: до 11 лютого
Де: Московський музей сучасного мистецтва (Гоголівський бульвар, 10)
Вартість: 300-500 рублів

Міхаель Наджар. Космічний сад. Надане прес-службою Третьяковської галереї

"Захмарні лісу", 7-а Московська бієнале сучасного мистецтва

Основний проект, який відкрився в Новій Третьяковці ще восени, отримав назву "Захмарні лісу". Куратором виставки стала арт-директор Музею сучасного мистецтва в Токіо Юко Хасегава. Для участі в проекті вона вибрала 52 художників з 25 країн, серед яких ісландська співачка і художниця Бьорк, її колишній чоловік - американський художник Метью Барні, а також датчанин Олафур Еліассон, відомі співпрацею з найбільшими музеями світу - від Tate Modern у Лондоні до нью йоркського MoMA. З числа російських художників Хасегава запросила до участі творче об'єднання "Куди біжать собаки", Олексія Мартінса, Даші Намдакова, Анастасію Потьомкіну, Іллю Федотова-Федорова, Олександра Виноградова та Володимира Дубосарського і інших представників сучасної російської арт-сцени.

Коли: до 18 січня
Де: Нова Третяківка
Вартість: 500 рублів, є пільги

Фото: Агентство Москва / Кардашов Антон

Такасі Муракамі "Буде ласкавий дощ"

Це перша ретроспектива японського художника Такаші Муракамі в Москві. Муракамі - один з головних сучасних японських художників, найвідоміший вже точно: його стилізовані монстри прикрашають одяг, аксесуари і інтер'єри магазинів світових брендів, а його виставки проходять, наприклад, у Версалі і Палаццо Реалі, де античні бюсти перемежовуються з його кислотними жовто-рожевими персонажами КАЙКАН і Кікі. У п'яти розділах експозиції будуть представлені живопис, графіка, в тому числі тиражна, фільми і анімація.

Читайте також

Коли: до 4 лютого
Де: Музей сучасного мистецтва "Гараж"
Вартість: 500 рублів, є пільги

Коли: до 4 лютого   Де: Музей сучасного мистецтва Гараж   Вартість: 500 рублів, є пільги

Едуард Мане. Кабачок. 1879

Передвижники і імпресіоністи. На шляху в ХХ століття

Мистецтвознавець Ніна Дмитрієва вирішила порівняти мистецтво російських передвижників і французьких імпресіоністів, знайшла у них багато спільного і написала про це велике дослідження. А куратори ГМИИ ім. А. С. Пушкіна спільно з Третьяковської галереєю вирішили проілюструвати її висновки виставкою, побудованої як артистичний діалог, в якому Володимир Маковської "розмовляє" з Едуардом Мане, Костянтин Коровін - з Камілем Піссарро, а Рєпін - з Ван Гогом і Моне.

Коли: до 25 лютого
Де: Музей образотворчих мистецтв імені А. С. Пушкіна
Вартість: 150-300 рублів

Казимир Малевич. Діти на галявині. 1908

"Казимир Малевич. Не лише" Чорний квадрат "

Куратори проекту "Казимир Малевич. Не лише" Чорний квадрат "постаралися розповісти історію художника до і після цього твору, зібравши роботи з регіональних музеїв, які в Москві виставляються дуже рідко. Виставка представить унікальну можливість познайомитися з живописом Малевича з російських і зарубіжних приватних зібрань. Крім того, тут можна побачити маловідомі широкому загалу геліогравюри з "Ювілейного альбому Московського Художнього театру" і "патріотичний лубок" - літографовані плакати і листівки, зі Будівля Малевичем на початку Першої світової війни (тексти до лубка складав Володимир Маяковський), а також унікальний авторський флакон одеколону "Північний", виконаного для "Товариства Брокар і Ко" на початку 1910-х років.

Коли: до 25 лютого
Де: ВДНХ, павільйон "Робітник і колгоспниця"
Вартість: 300 рублів

Фото: портал "Москва 24" / Катерина Кінякіна

хтось 1917

В експозиції "Хтось 1917« немає практично жодного твору, який безпосередньо було б пов'язано з подіями 1917 року. Зате є класичні жіночі портрети, портрети філософів, автопортрети художників, авангардні експерименти і навіть класичні пейзажі. Це говорить про те, що художники жили абсолютно не революційними ідеями, а суто творчими. Куратори проекту розмірковують про те, наскільки сильно спотворені наші уявлення про той час, намагаючись показати поліфонічність мистецтва, його яскравість і різноманітність навіть в найважчі часи.


Відео: YouTube / Третьяковська галерея

Коли: до 14 січня
Де: Нова Третяківка
Вартість: 500 рублів, є пільги