Наталія Сац
27 серпня 2018 року виповниться 115 років від дня народження засновника Московського державного академічного Дитячого музичного театру Наталії Сац.
27 серпня - день пам'яті Наталії Іллівни, коли співробітники театру за традицією відвідують Новодівочий цвинтар, де вона похована.
Зазвичай саме в цей день в театрі проходить збір трупи, але в цьому році він відбудеться пізніше в зв'язку з тим, що 27 серпня колектив театру буде знаходитися у Франції, в Каннах, де будуть представлені спектаклі «Петіпа-гала»: одноактні балети «Шахерезада »на музику М. А. Римського-Корсакова,« Шопеніана »на музику Ф .Шопена і« Половецькі танці »(2 акт опери А. П. Бородіна« Князь Ігор »).
30 серпня в 12.00 відбудеться збір трупи Театру Сац, на якому художній керівник театру Георгій Ісаакян розповість про плани на сезон.
Можна бути впевненими в тому, що всі нові роботи театру будуть наповнені експериментами і пошуками, відкриттями і перемогами - всім, що так цінувала Наталія Сац. І в такому проходженні її творчому кредо театр віддає данину ювілейної дати - 115-річчя від дня народження цієї дивовижної жінки з породи тих, хто робив революцію і здійснював наукові відкриття, підкорював Еверест і літав в космос.
54-й сезон Дитячого музичного театру імені Наталії Сац відкриється 14 вересня «візитною карткою» театру - балетом «Синій птах» на музику Іллі Саца (редакція Єфрема Підгайці) в постановці Кирила Симонова. За традицією цей спектакль присвячується пам'яті засновниці театру Наталії Сац. Але не тільки напередодні 115-річчя від дня народження, а й у всіх своїх роботах, незмінно, Театр Сац вшановує пам'ять своєї великої засновниці:
З 2 по 13 вересня на Малій сцені театру пройде осіння сесія Академії старовинної опери Opera Omnia, яка була організована Театром Наталії Сац і маестро Ендрю Лоуренсом-Кінгом півтора роки тому і вже встигла стати одним з найважливіших професійних освітніх центрів з вивчення старовинної музики в Росії .
На цей раз робота студентів під керівництвом Ендрю Лоуренса-Кінга буде присвячена Генрі Перселла і його опері «Король Артур»: 12 і 13 вересня спектакль по цій барокової опері студенти Академії покажуть на Малій сцені театру імені Наталії Сац.
Жінка-легенда, жінка-вихор, жінка, якій ніхто і ніколи не говорив «ні».
Дочка Іллі Саца, який написав музику до легендарної «Синьої птиці» Художнього театру, перша в світі жінка-оперний режисер, створила шість дитячих театрів.
Але головною справою її життя стало створення театру, увінчаного сьогодні скульптурою Синього птаха, - першого в світі професійного музичного театру для дітей. Театру, в якому все, починаючи від самої ідеї - до деталей архітектурного проекту будинку, побудованого в 1979 році, покликане ввести дитину в світ музики, захопити і обдарувати.
В її житті в 20-е і 30-е роки був тільки театр. Знайома - з усіма. Робота - на знос. Успіхи - феноменальні. Визнання - світове. Творець першого в світі драматичного театру для юних. Двоє дітей, коханий чоловік.
А в 37-му - арешт. Звинувачення в шпигунстві. 6 років таборів. Син на фронті. Дочка в дитячому будинку. Після звільнення - заборона жити в Москві та Ленінграді. Далекий Казахстан. Ось і щасливиця. Ось і королева ...
На початку 60-х Наталія Сац знову в Москві. Працює в дитячому відділі Московської філармонії і мріє про дитячому музичному театрі. Говорить про це всюди.
І поступово навколо неї збирається група однодумців, які вірять в її ідею, і готові за неї боротися. Ось уже в «Правді» з'являється стаття «Чи потрібен дитячий музичний театр!» За підписом Дмитра Кабалевського і Наталії Сац.
І ось сталося! 21 листопада 1965 року сцені Московського театру естради прем'єрою опери М. Красева «Морозко» відкривається єдиний в світі професійний Дитячий музичний театр. Театр, який став першим і визначальним в любові до мистецтва і музики для багатьох, багатьох і багатьох ...
У цьому театрі завжди і все було вперше. Перша в світі жінка-режисер. Світові прем'єри опер і балетів для дітей, спеціально написані для Театру Наталії Сац.
Сьогодні насичена, що не стихає ні на день життя театру триває під керівництвом художнього керівника театру Георгія Ісаакяна.
В афіші - понад п'ятдесят вистав, розрахованих на глядачів різного віку. Класичні балети, раритетні опери епохи Ренесансу та бароко, відновлені спільно з фондом «Російські сезони ХХI століття» легендарні постановки дягилевських «Російських сезонів», шедеври світової опери на Великій сцені і інструментальні вечори на Малій.
Театр їздить на гастролі по Росії і по світу (тільки за останні роки були Париж, Лондон, Дублін, Венеція, Таллінн, Дубай, Канни), бере участь в російських і міжнародних фестивалях і стає номінантом і лауреатом найпрестижніших в театральному світі нагород: російських національних премій «Золота Маска» і «Арлекін», міжнародної премії International Opera Awards і багатьох інших.
Прес-служба Театру