12 «далекосхідних» проектів отримали гранти Російського географічного товариства

У 2015 році Російським географічним товариством затверджені до реалізації 112 грантів. Серед переможців - проекти, які запропонували далекосхідні організації, або пов'язані з його дослідженням. Інформацію про переможців призводить офіційний сайт товариства, інформує «Тихоокеанська Росія».

- Проект «Ландшафти і культурна еволюція острівних спільнот Російського Далекого Сходу (Курили, Командори, акваторія затоки Петра Великого)» (Інститут історії, археології та етнографії народів Далекого Сходу).

Опис: аналіз співвідношення ландшафтних і культурних чинників в тривалої еволюції острівних спільнот Російського Далекого Сходу, розташованих в різних природно-кліматичних зонах, з різним характером прояву геодинамічних і природних катастрофічних процесів. Побудова моделі довготривалої природної та культурної еволюції острівних територій. Підготовка серії статей і рукописи монографії.

- Проект «Північна Ойкумена» (Північно-Східний федеральний університет ім. М.К. Аммосова)

Опис: дослідження самих північних в світі стоянок палеолітичної людини і місцезнаходжень викопних решток тварин мамонтової фауни. Аналіз ДНК зібраного під час експедиції матеріалу, серія радіовуглецевих датувань палеонтологічного матеріалу.

- Проект «Албазінський археологічна експедиція. Вивчення Албазінський острогу - першого російського поселення на Амурі »(фонд підтримки соціально-орієнтованих проектів і програм« Петропавловськ »)

Опис: проведення археологічних досліджень на території пам'ятки федерального значення «Албазінський фортеця». Вивчення культури і побуту російських землепроходцев, козацтва і аборигенного населення Приамур'я XVII-XIX ст.

- Проект «Книга про адмірала Невельському» (Пономарьов Сергій Олексійович)

Опис: видання науково-популярної, ілюстрованої книги про діяльність члена Російського географічного товариства адмірала Г.І. Невельського по приєднанню мирним шляхом до Росії Далекого Сходу, який створив передумови для формування сучасних кордонів Росії з Японією, Китаєм і Кореєю.

- Проект «Збереження історико-культурної спадщини та міжнаціональної консолідації соціуму в Єврейській автономній області» (громадська організація з вивчення і збереження історичної та культурної спадщини Єврейської автономної області «Спадщина ЄАО»)

Опис: продовження робіт по гранту РГО 2014 р Проведення в районних центрах ЄАО, Хабаровську і Владивостоці, інших російських містах історико-документальних виставок, пов'язаних з історією створення та розвитку ЄАО. Продовження робіт зі збору та обробки матеріалів, наповнення та підтримці загальнодоступного сайту «Історична та культурна спадщина Єврейської автономної області», не менше 200 нових документів.

- Проекти проекти зі збереження та відновлення чисельності амурського тигра і далекосхідного леопарда (Інститут проблем екології та еволюції імені А.Н. Северцова Російської академії наук, Сіхоте-Алінський державний природний біосферний заповідник імені К.Г. Абрамова, державний природний заповідник «Бастакия»)

Опис: програма робіт розробляється спільно з АНО «Центр« Амурський тигр »і АНО« Далекосхідні леопарди ».

- Проект «Тигр амурський» - освітній проект (фонд «Колективна програма по збереженню біологічного різноманіття« Фенікс »)

Опис: розробка та видання комплекту матеріалів, що складаються з чотирьох освітніх плакатів «Тигр амурський» з методичним супроводом (1000 наборів), набору з чотирьох книжкових закладок-лінійок (4000 шт.), Дитячих календарів (3500 шт.). Проведення чотирьох освітніх семінарів з питань збереження рідкісних і зникаючих видів, навчання вчителів і викладачів методикою роботи з розробленими матеріалами.

- Проект «червонокнижних видів великих китоподібних: критичні місцеперебування і проблеми охорони в Далекосхідних морях Росії» (Камчатський філія Тихоокеанського інституту географії Далекосхідного відділення Російської Академії наук, Бурдин Олександр Михайлович)

Опис: оцінка розподілу великих китоподібних і виявлення районів їх концентрації в водах східної Камчатки, Командорських островів. Аналіз популяційної приналежності китів, що приходять в російські територіальні води, і наявність обміну між районами нагулу. Виявлення найбільш активно використовуваних ділянок акваторії. Підготовка атласу розподілу великих китів в Камчатському регіоні.

- Проект «Збереження і вивчення рідкісних і зникаючих морських ссавців Росії» (Криницький державний природний біосферний заповідник, Шпіленок Тихон Ігорович)

Опис: організація міжнародної школи-практикуму (включаючи організацію виїзних семінарів на репродуктивне лежбище сивучей; відбір проб біопсії шкіри сірих китів; спільне проведення обліків морських ссавців). Створення інтерактивної Інтернет-платформи, що включає накопичені багаторічні дані про стан і чисельності фокусних видів морських ссавців, онлайн-трансляцію показів з репродуктивного лежбища сивучей.

- Проект «Ойкумена Федора Конюхова» (ТОВ «Телекомпанія СГУ ТВ»)

Опис: цикл телевізійних передач про подорожі на ТК «Перший освітній». Співведучий - Ф. Конюхов (хронометраж - 25 хв.).

- Проект «Далекосхідна експедиція: там де Північ зустрічається з Півднем» (ТОВ «Продакшн Хаус»)

Опис: науково-популярний фільм про унікальні ландшафти, природі, підводному і надводному тваринному світі узбереж і островів півдня Примор'я, а також про історію вивчення краю, роботі Далекосхідного державного морського заповідника, будні сучасних вчених - географів, етологов, фахівців з охорони природи. Фільм продовжує цикл про польових наукових дослідженнях в сучасній Росії «Екстремальна біологія», розпочатий в 2011 р (хронометраж - 60 хв.).

- Проект «З Заходу на Схід. Віртуальні тури Сахаліну і островів Курильської гряди, а також національного парку Куршська коса і Калінінграда »(ТОВ« АірПано »)

Опис: віртуальний тур «Схід Росії» включає в себе зйомки острова Сахалін і островів Курильської гряди, Ітуруп, Кунашир, Шикотан. Віртуальний тур «Захід Росії» включає в себе зйомки Калінінграда і національного парку Куршська коса.