14 листопада 1908 Альбертом Ейнштейном була представлена науковому співтовариству квантова теорія світла. Коли Ейнштейн ще ходив на службу в патентне бюро , Ряд вчених робили припущення про квантову природу світла. Ейнштейном ж в його теорії, підтвердженої спостереженнями, було доведено, що не тільки енергією володіє світло, але і деякою масою.
Для доказу своєї теорії Ейнштейн вибрав оригінальний, ефективний спосіб. Впевнений, що світло далеких зірок з інших галактик, проходячи поблизу сонця, незмінно змінює свій напрямок, Ейнштейн розрахував, що в момент сонячного затемнення, зірки, видимі поблизу сонця, трохи «змінять» своє звичне положення.
Ейнштейном було здійснено навіть розрахунок зміщення звичного положення зірок, а потім він звернувся до астрономам з проханням зафіксувати за допомогою фотографічних знімків розташування зірок поблизу від сонячного диска в той момент, як настає сонячне затемнення.
Зроблені астрономами в 1919, 1922 і 1929 рр спостереження не тільки підтвердили передбачення Ейнштейна, а й продемонстрували точність його розрахунків.