15 головних подій хай-тек сфери в Білорусі за 2016 рік

2016 рік уже майже позаду. Давайте разом подивимося на події в хай-тек сфері, які нас радували і засмучували. KV.by пропонує згадати 15 головних подій року, що минає.

Facebook придбав білоруське додаток MSQRD

Facebook придбав білоруське додаток MSQRD

компанія Facebook купила популярне білоруське додаток MSQRD (Маскарад). Про це повідомляється на офіційному сайті програми.

Розробники пропонують новим користувачам записати «Селфі»-відео з різною лицьовій анімацією і поділитися ним з друзями в соціальних мережах. Поки є 13 масок, але незабаром обіцяють помітне розширення варіантів.

Розробники планують збільшити аудиторію стартапу до 1.6 млрд. Людина. "Це масштаб аудиторії, який ми ніколи не могли собі уявити", - розповів Євген Невгень, один з розробників програми.

У Білорусі відключені останні аналогові телевізійні передавачі

У Білорусі відключені останні аналогові телевізійні передавачі

Останні аналогові телевізійні передавачі в Білорусі відключені з 4 січня 2016 року. Такий термін був встановлений з урахуванням думки населення, якому потрібен час для покупки потрібного обладнання і плавного переходу на цифрове ТБ.

Нагадаємо. що аналогове телебачення було повністю відключено в Білорусі 15 травня 2015 року.

Перехід на цифрове мовлення - це загальносвітова практика, яка обумовлена ​​міжнародними зобов'язаннями. Відбувається не просто заміна однієї технології на іншу. Переваги нового формату мовлення набагато ширше: воно забезпечить сигнал більш високої якості, дозволить переглядати програми з високою роздільною здатністю (HD-формат) і багатоканальним звуковим супроводом.

Білоруська ІТ-компанія допоможе країнам ЄС в боротьбі з розповсюдженням наркотиків

Білоруська ІТ-компанія допоможе країнам ЄС в боротьбі з розповсюдженням наркотиків

Система «АІПСІН Антинаркотик», яка з 1998 року розроблялася науково-дослідною лабораторією «БелХард» на замовлення митного комітету, зросла в результаті в потужний продукт. Вона дозволяє ідентифікувати більше 14 тис. Видів наркотиків. У Росії за останній час за допомогою системи було проведено понад 1 млн аналізів.

Даний продукт вже широко використовується в Російській Федерації, Казахстані, Україні, Молдові, і, звичайно ж, в Республіці Білорусь. Тепер настав час поширити даний апаратно-програмний комплекс по різним країнам Західної Європи в рамках реалізації програми Східного Партнерства.

"Податок на інтернет"

Податок на додану вартість на послуги електрозв'язку в Білорусі підвищено до 25%. Це передбачено указом від 25 березня 2016 року №111 "Про оподаткування та затвердження бюджету прожиткового мінімуму". Указ набрав чинності з 1 квітня 2016 року.

У міністерстві не заперечують, що збільшення ПДВ позначиться на кінцевій вартості послуг. Раніше податкова ставка становила 20%.

ІТ-компанія з центром розробки в Мінську продана за $ 4,4 млрд

ІТ-компанія з центром розробки в Мінську продана за $ 4,4 млрд

Міжнародна компанія-розробник ігор для мобільних платформ і браузерів Playtika, заснована в 2010 році, придбана китайськими інвесторами за 4,4 мільярда доларів.

Головний офіс компанії розташований в Ізраїлі, але значну частину розробки продуктів компанії виробляють білоруські фахівці в Мінську. Новим власником компанії Playtika стане китайська компанія Giant Interactive і інвестиційна компанія власника Alibaba.

Понад 1300 фахівців різних напрямків розробляють додатки в різних країнах світу, сотні з них базуються в Мінську. Цими програмами користуються більше 6 мільйонів активних користувачів по всьому світу. Ігри компанії займають лідируючі позиції серед найприбутковіших додатків для платформ Facebook, iOS і Android. Основним напрямком діяльності компанії є азартні ігри в смартфонах і соціальних мережах.

Білоруський стартап номінували на престижну європейську премію в галузі електроніки

Білоруський стартап номінували на престижну європейську премію в галузі електроніки

Смарт-дозиметр ZIVE білорусько-литовської компанії R-NOX були номінований на премію Elektra Awards 2016.

Стартап R-NOX розробив персональний монітор радіації ZIVE, який дозволяє вимірювати як рівень радіаційного фону, так і поглинену за той чи інший період часу дозу (дозиметр), а також знаходити джерело випромінювання.

Премія Elektra Awards 2016 є значущою подією для європейської електронної промисловості. Премія створена для того, щоб відзначити досягнення компаній по всій Європі. Незалежне журі буде оцінювати розробки компаній, а переможці будуть оголошені на церемонії нагородження, яка відбудеться 1 грудня 2016 року.

Американський мільярдер підписав договір про інвестиції з Kino-mo

Американський мільярдер підписав договір про інвестиції з   Kino-mo

Артем Ставенко та Кирило Чікеюк здобули чергову гучну перемогу зі своїм дітищем - проектом Kino-mo . C компанією білоруських розробників договір про інвестиції підписав американський мільярдер Марк Кьюбан, в інвестиційному портфоліо якого налічується понад 50 компаній. Стан Кьюбана оцінюється в $ 4 млрд.

У січні 2016 року в рамках щорічної світової виставки «CES 2016» в Лас-Вегасі англійська компанія Kino-mo, створена білорусами, представила попередню версію своєї розробки - 3D дисплея. Розроблений девайс дозволяє відео та зображень здаватися висять в повітрі, створюючи вражаючу 3D ілюзію. Такі дисплеї досить економічні. За рахунок розробленого програмного забезпечення керувати мережею таких дисплеїв можливо віддалено, а завантаження зображень може здійснюватися бездротовим способом «з офісу».

На сьогодні дисплеї знаходяться на тестуванні у партнерів і дистриб'юторів в 17 країнах світу. Велика кількість великих брендів, від Red Bull і Unilever до Virgin, вже висловили інтерес у придбанні комплектуючих і чекають початку офіційних продажів.

За умовами інвестиційної угоди, сторони не розголошують суму і умови угоди. Інвестиції підуть на підготовку додаткових патентів, виробництво комплектуючих і найм фахівців в команду. Головний офіс компанії Kino-mo знаходиться в Лондоні (Великобританія). Центр розробки зосереджений в Мінську (Республіка Білорусь).

КГК зруйнував фінансову IT-піраміду KairosTechnologiesLTD

Комітет державного контролю Білорусі зруйнував фінансову піраміду KairosTechnologiesLTD, дохід якої перевищив 1 млн доларів США.

Оперативники з'ясували, що діяльність здійснюється від імені комерційної компанії KairosTechnologiesLTD, зареєстрованої в Лондоні. Вона має ознаки фінансової піраміди і діяла на території Білорусі з 2015 року.

Високу рентабельність учасники злочинної групи пояснюють подальшим наданням обчислювальних потужностей для зберігання і обробки інформації великим клієнтам з числа транснаціональних корпорацій.

velcom купив інтернет-оператора "Атлант Телеком"

Холдинг Telekom Austria Group оголосив про покупку 100% акцій білоруського інтернет-провайдера " Атлант Телеком ". Про це стало відомо 30 листопада 2016 року.

Сторони не називають вартість угоди. Відзначимо, що у власності Telekom Austria Group знаходиться мобільний оператор velcom. До цього "Атлант Телеком" володіли приватна інвестиційна компаніея "ЗУБР Капітал" і Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

Варто зазначити, що за 2015 року "Атлант Телеком" отримав 15 млн євро операційної виручки і більше 4 млн. Євро EBITDA. У velcom вважають, що об'єднання з найбільшим приватним інтернет-провайдером дозволить компанії стати по-справжньому конвергентних оператором.

У Білорусі обмежили безмитне ввезення міжнародних посилок

Безмитне ввезення міжнародних посилок в Білорусі тепер обмежений 22 євро і 10 кг. Даний указ №40, якою внесено зміни до указу №360 від 21 липня 2014 року "Про переміщення через митний кордон Митного союзу в Республіці Білорусь товарів для особистого користування", глава держави підписав 11 лютого 2016 року.

Білоруські митники закликають російських колег прийти до єдиного ліміту на посилки . В даний момент росіяни працюють над зниженням ліміту. Що стосується інших країн, в Євросоюзі діють невисокі межі вартості посилок, а Китай і зовсім знизив ліміти з 7 доларів до 0.

Парк високих технологій відзначив 10-річний ювілей

Парк високих технологій відзначив 10-річний ювілей

1 червня 2006 року - в Парку високих технологій були зареєстровані перші резиденти.

Сьогодні в ПВТ налічується 152 компанії, в яких працює близько 25 тисяч інженерів. Щорічно в Парку високих технологій створюється близько 3 тисяч нових робочих місць. Саме завдяки їх роботі експорт комп'ютерних програм з Республіки Білорусь за 10 років виріс більш ніж в 46 разів і склав в минулому році майже 800 млн доларів США.

Нагадаємо, що обсяг виробництва комп'ютерних програм у 2015 році збільшився в 1,8 рази і склав 12,58 трлн рублів, забезпечивши річний темп зростання з урахуванням зміни курсу долара США і дефлятора ВВП на рівні 119%.

Асоціація «Інфопарк»: 15-річний ювілей і позбавлення пільг

Асоціація «Інфопарк»: 15-річний ювілей і позбавлення пільг

Науково-технологічна асоціація "Інфопарк" утворена відповідно до Указу Президента Республіки Білорусь від 03 травня 2001 № 234 "Про державну підтримку розробки та експорту інформаційних технологій".

Асоціація «Інфопарк» створювалася як інструмент розвитку білоруської індустрії програмування і для формування організаційно-економічних умов, при яких ІТ-фахівцям ставало б краще й вигідніше працювати в Білорусі, а не за її межами.

Станом на 1 січня 2016 року членами Асоціації "Інфопарк" є 57 компаній різної форми власності, в т.ч. компанії з іноземними інвестиціями та іноземні юридичні особи, основний вид діяльності яких - розробка і експорт ІТ, включаючи програмні засоби (програмне забезпечення). Асоціація об'єднує 38 малих (5-50 фахівців) і 23 середніх (50-250 фахівців) підприємств, а також 8 великих (від 250 до 1000 і більше фахівців).

З 1 січня 2017 року члени науково-технологічної асоціації «Інфопарк» позбавляються податкових пільг, які діяли протягом 15 років. Про це йдеться в Законі № 432-З «Про внесення змін і доповнень до Податкового кодексу Республіки Білорусь», опублікованому на Національному правовому порталі Білорусі 26 жовтня.
Новий закон виключив з ст. 142 Податкового кодексу пільгову ставку в розмірі 5 відсотків з податку на прибуток для членів «Інфопарк», що означає автоматичне підвищення ставки податку для них до загальноприйнятих 18 відсотків.

Креатив від Wargaming: літак, Стівен Сігал і косметика

Креатив від Wargaming: літак, Стівен Сігал і косметика

Стівен Сігал відвідав білоруський офіс компанії Wargaming. Знаменитий актор і майстер єдиноборств приєднався до команди World of Warships в якості експерта і консультанта по героїчним боям. Також відомий американський кіноактор знявся в рекламній ролику гри World of Warship. Відео з актором з'явилося на Youtube 1 листопада 2016 року і вже встигло набрати майже 6 тисяч переглядів.

Ролик триває трохи більше двох хвилин. Сюжет розварюється таким чином, що до актора приходить молода людина на тренування з бойових мистецтв. Пізніше він зізнається, що зайшов до Сігалу за інтернетом, щоб пограти в улюблену гру. Він присвячує актора в суть гри, після чого той іде в неї з головою.

29 липня 2016 року в Національному аеропорту "Мінськ" приземлився авіалайнер Boeing 737-300 ВАТ "Авіакомпанія" Белавіа ", розфарбований у фірмові кольори найпопулярнішою в СНД гри World Of Tanks.

29 липня 2016 року в Національному аеропорту Мінськ   приземлився   авіалайнер Boeing 737-300 ВАТ Авіакомпанія Белавіа , розфарбований у фірмові кольори найпопулярнішою в СНД гри World Of Tanks

Дві популярні білоруські компанії об'єднали зусилля для популяризації іміджу Білорусі. З одного боку - авіакомпанія "Бєлавіа", а з іншого - Wargaming, яка має білоруське коріння, а також центр розробок в Мінську. Заради цього вони перефарбували літак в незвичайні кольори. Основна ідея даного проекту - показати, що гра, відома у всьому світі, була розроблена в Білорусі.

І ще одна активність від творців WoT. На сайті білоруського виробника косметики MODUM з'явилася інформація про нову серію косметичних засобів для чоловіків.

Серія косметичних засобів створена за мотивами популярної онлайн-гри World of Tanks. До складу серії входять шампуні, гелі для душу, засоби для і після гоління.

Група компаній «БелХард» потрапила в ТОП-500 провідних постачальників ПО в Європі

"БелХард Груп" увійшла в список 500 найбільших в Європі незалежних постачальників програмного забезпечення (ISV), який складається в рамках щорічного дослідження ринку авторитетним аналітичним агентством IT Europa.

Звіт «ISVs in Europe - the Top 500» є найбільш повним дослідженням в області інформаційно-комунікаційних технологій в Європі.

Нагадаємо, що недавно в Білорусі розробили програму внутрішньої GPS-навігації. Систему антен, передавачів координат і мобільний додаток розробили фахівці ГК "БелХард". Новинку продемонстрували на конференції Party Hard !, Яка пройшла 6 лютого 2016 року в бізнес-інкубаторі ПВТ.

Електронний рахунок-фактура

З 1 липня 2016 року введено електронний Рахунок-фактура , Який буде є обов'язковим електронним документом для всіх платників податку на додану вартість (далі - ПДВ).

Виставлення ЕСЧФ здійснюється із серпня 2016 року по всіх наданих з 01 липня 2016 року послуг РУП «Белтелеком». Висновок додаткових угод для виставлення ЕСЧФ не потрібно.