20 ідей для повернення аудиторії соцмереж в ваш інтернет-магазин

  1. допитливі
  2. приклади механік
  3. експерти
  4. приклади механік
  5. Авантюристи і шукачі
  6. приклади механік
  7. просунуті
  8. приклади механік

Кожен власник інтернет-магазину дбає про те, де знайти платоспроможну аудиторію, як вийти на нові сегменти і привести трафік в магазин. У цій гонитві за новими багато хто не встигають підтримувати відносини з тим, за кого вони вже заплатили і привели на сайт раніше.

Ми зібрали двадцять креативних ідей про те, як «розбудити» аудиторію ваших сторінок в соцмережах, привести її в інтернет-магазин і стимулювати до покупок. І акцент зробимо на конкурсах та іграх.

Якщо на цьому місці ви скептично посміхнулися, подивіться на опис типового геймера:

Кожен власник інтернет-магазину дбає про те, де знайти платоспроможну аудиторію, як вийти на нові сегменти і привести трафік в магазин

Характеристики людей, що грають в ігри в інтернеті

Впізнаєте в ньому свого клієнта? Швидше за все, тому що грати люблять люди різного віку і професій. Як сказав Ерік Берн :

Як і у будь-якого маркетингового заходу, у гри або конкурсу повинна бути чітка і досяжна мета. У нашому випадку - привернути існуючу аудиторію в інтернет-магазин і збільшити конверсію. Другорядна мета - зацікавити користувачів, ще не знайомих з вами, але тих, хто довіряє вашим передплатникам.

Передплатників, їх друзів і взагалі всю активну аудиторія соцмереж можна поділити на 4 психотипу:

4 психотипу аудиторії соцмереж

Далі ми опишемо кожен психотип і запропонуємо відповідні для них варіанти конкурсів і активностей.

А вам, виходячи з портрета цільової аудиторії і її поведінки в вашому інтернет-магазині, належить визначити, під який тип більше підходять ваші клієнти, і вибрати одну з перевірених нами на практиці механік.

допитливі

Колишні відмінники і старанні учні. Вони обожнюють отримувати нові знання, вирішувати неймовірні загадки і хвалитися отриманими результатами в своїй стрічці. Цей тип не «зловиш» на звичайний репост, найкраща наживка для них - інтелектуальна гра. Головний мотиватор - страх помилитися. Допитливі 100 раз перевірять, перш ніж дадуть відповідь. В цьому і полягає секрет їх залучення в інтернет-магазин.

Додайте корисний матеріал на вашому сайті (історію компанії, добірки Лайфхак, інтерв'ю співробітників і засновників бізнесу, огляди трендів і реальні історії ваших клієнтів, тести продукції та відгуки на неї) і натякніть, що правильну відповідь на конкурсні активності учасники можуть знайти саме на ньому. Переходи гарантовані! Плюс, якщо ваш ресурс дійсно цікавий, то цей тип людей не обмежиться одним розділом, а піде знайомитися з вашим товаром.

приклади механік

  • «Ті, що говорять цифри»
    Напевно за час існування вашого інтернет-магазину накопичилося багато фактів, якими вам би хотілося поділитися з клієнтами. Це можуть бути дати запуску магазину, кількість чашок кави, які ви випили, створюючи ідею нової колекції і рекламний слоган, число відвідувачів сторінки магазину за весь час або покупок з неї. Порада: чим цікавіше і життєвіше будуть ці цифри, тим цікавіше вашим клієнтам буде дізнаватися правильні відповіді.

    Реалізація формату: розмістіть на зображенні вибрані числа, а в текст конкурсної публікації додайте їх опис. Завдання учасників - співвіднести число з його значенням.

У конкурсі потрібно вгадати, до якого факту відноситься кожна цифра

  • Прев'ю до статті
    Не ставте в соціальних мережах всю інформацію. Розкажіть і покажіть головне, адже немає більшого задоволення для «допитливих», ніж добути знання самостійно.
  • Де купити / як замовити
    «Пограти» можна і цими нудними, але такими важливими розділами. Попросіть користувачів порахувати кількість точок продажів, прокласти шлях з будь-якої точки міста до вашого магазину або перерахувати можливі способи замовлення. Цим нехитрим способом ви не тільки привернете аудиторію в інтернет-магазин, але і зробите її на крок ближче до покупки.
  • Ребуси-загадки
    Якщо ваш магазин має гнучкий асортимент і реалізує сезонні товари, то ви сміливо можете складати з них різноманітні рівняння або навіть ребуси. Ці «заліпательние» завдання завжди викликають безліч суперечок між «відмінниками» і тим, хто здогадався перейти по посиланню і знайти правильну відповідь на сторінках сайту (наприклад, в публікації можна дати посилання на розділ «акції», а в самому рівнянні зашифрувати реальні ціни на продукти).
  • вікторини
    Не бійтеся питати. Але не проводите вікторини тільки на знання свого товару і історії компанії. Зверніть увагу на тематичні свята, події, суміжні галузі - це додасть вашій активності оригінальність, а значить і підвищений інтерес потрібної аудиторії.
  • Тести на сайті
    Склали дотепний тест? Увімкніть (або попросити про це програміста) можливість поділитися результатом в соціальні мережі. Або скористайтесь сервісом створення тестів (наприклад, qzzr.com або playbuzz.com ). Працюють вони так: ви створюєте тест на сайті сервісу, берете код і вставляєте на сторінку свого сайту. Кнопки шеринга вже налаштовані за замовчуванням.

    «Допитливі» завжди хваляться підсумками, а ви, в свою чергу, отримуєте приплив нової аудиторії з числа їх послідовників.

експерти

Ці передплатники чітко знають, чого хочуть, і не потребують підтвердження своєї правоти. Вони жваво і аргументовано захищають свою позицію, відкриті до нових активностей тільки в тому випадку, якщо вони входять в пул їх інтересів і дають зайвий привід продемонструвати себе.

Як залучити «експертів» в гру? Просто дайте їм право вибору, можливість продемонструвати свій бездоганний смак, залишити відгук на товар, «вершити» долі інших людей / товарів. «Експерти» легко включаються в процес, але є одна небезпека - вони потенційно готові до агресії в тому випадку, якщо ви раптом мали сумніву в їх експертність.

приклади механік

  • Підбери подарунок собі і другові / подрузі
    Експерти завжди докладно підходять до вибору чогось для інших. Саме ці люди значно підвищать показники глибини переглядів сторінок вашого інтернет-магазину і часу, проведеного на ньому. Очевидний плюс механіки: друзі учасників отримують особисті оповіщення про «щедрості» їх друзів (сама соцмережа відправляє приватне повідомлення про те, що людину згадали в коментарі) і швидше за все перейдуть в магазин з метою вибрати відповідний подарунок.
  • Підбери ідеальну пару
    Це механіка відмінно підходить для інтернет-магазинів біжутерії та одягу і дозволяє показати більшу частину вашого асортименту. Ви розміщуєте в соціальних мережах зображення будь-якого товару і просите учасників перейти на сайт і підібрати для нього ідеальну пару. Переможцем може стати або найактивніший учасник, або автор самого вдалого поєднання.
  • Склади Look (колаж) з товаром
    Досить поширена механіка. Учасник може скласти Look (образ) з уже придбаними товарами, або колаж з тими речами, які б він мріяв купити.

Щоб взяти участь, потрібно викласти в Інстаграм свій образ для фестивалю ( дивитися оригінал )

  • Відгуки про товар / оціните нашу роботу
    Якщо ви впевнені в якості свого товару і готові відкрито запитати у клієнтів думку про нього, то ця механіка для вас! Не соромтеся задавати питання передплатникам, пропонуйте кожному покупцеві залишити відгук на сайті, проводите опитування передплатників і надавайте найактивнішим з них продукцію на тест-драйв. Все це позитивно вплине на кількість повторних покупок і обов'язково стане приводом для появи нових клієнтів.

Авантюристи і шукачі

Незважаючи на гадану легкість і здатність швидко занурюватися в процес, ці люди досить скрупульозно й у них багато вільного часу. Для акантюрістов важлива ідейність і сама гра, а не її результат, але це не виключає їх осмисленого і послідовного руху до мети.

«Піймати» таких учасників можна на багатоетапні вікторини, серії завдань і просто на «заліпательние» зображення - так звані пошукові квести. Змотивувати авантюристів і шукачів на виконання необхідного дії (від переходу в інтернет-магазин до підписки на розсилку новин) досить легко - ці захопливі натури готові на все заради додаткових конкурсних балів або збільшення шансів на перемогу. Ще одна цікава особливість - відсутність сильної залежності від вартості призового фонду.

приклади механік

  • знайди відмінності
    Знайома з дитинства гра не втрачає свою актуальність і зараз. Додайте в соцмережах конкурсне зображення стандартного розміру, а його копію, але в більшому дозволі, додайте на сайт.
  • Битва цін
    Мотивуємо порівнювати і шукати в вашому інтернет-магазині кращу ціну на той чи інший товар. Наприклад, якщо ви займаєтеся продажем одягу та в вашому асортименті є кілька видів білих блуз, то попросіть учасників надіслати посилання на найвигіднішу покупку (з найменшою ціною). Відмінним інформаційним приводом для реалізації ідеї може стати свято 1 вересня.
  • Подвоюємо шанси за цільове дію на сайті
    Найчастіше цей прийом використовується при проведенні вікторин або онлайн-квестів. Якщо ви хочете мотивувати клієнтів підписатися на вашу розсилку, то просто пообіцяйте їм за це бонусні бали або промокодом на знижку.
  • Зайвий в ряду
    Замінюємо на «полиці» інтернет-магазину фотографію одного з товарів актуальним мемом (стікером). Завдання учасника - знайти цей товар і надіслати посилання на нього. Наприклад, не так давно соцмережі «підірвав» мем з ждунов. Чому б не попросити учасників шукати на вашому сайті саме його?
  • «Макропогляд»
    Просимо передплатникам перейти в магазин і знайти товари, що містять задуманий фрагмент.

Вгадав, від якого товару цей фрагмент, може отримати купон на знижку ( дивитися оригінал )

просунуті

Найактивніші та жадібні до нових фішок і можливостей користувачі. В рівній мірі їх може спровокувати на взаємодію нестандартна реклама, нова візуальна подача, ще не знайомий їм подарунок або бонус. Люди цього типу буквально колекціонують все незвичайне і охоче демонструють своїм передплатникам свою трендовість.

На відміну від Шукачів вони не братимуть участі в складних проектах, але з величезною готовністю підтримають будь-які, навіть самі абсурдні ваші ідеї. Їх мета - бути першими і випробувати все на собі. Якщо ви хочете орієнтуватися на таких учасників, то вам, як компанії, завжди потрібно бути на крок попереду.

приклади механік

  • Ігрові історії в Інстаграме
    Нещодавно майданчик включила можливість розміщувати рекламу в історіях і вставляти в картинку клікабельно посилання.
    Для переходу на задану сторінку (наприклад, сторінку вашого інтернет-магазину) користувачеві необхідно зробити одне з простих дій - натиснути кнопку «ще / подробнее» (внизу зображення) або зробити свайп вгору.

    Для того, щоб навчити і вмотивувати користувачів зробити це дію вперше, ми пропонуємо використовувати подібні активації:

    Для того, щоб навчити і вмотивувати користувачів зробити це дію вперше, ми пропонуємо використовувати подібні активації:

    Вчимо користувача, як переходити по посилання в Історіях

    Важливо: наскільки б не була креативної точка входу користувача, найголовніше - підготувати якісний і цікавий контент на тих сторінках, куди ви направляєте користувачів. Відсторонений і нецікавий матеріал викличе розчарування і велику кількість «відмов» в статистиці сайту.

    Читайте також: Як використовувати Інстаграм Історії для просування бізнесу

  • Тести, опитування у вбудованих додатках ВКонтакте
    Дуже багато корисних порад, прикладів і обговорень ви знайдете в групі розробників .
  • збір контактів
    Якщо ви хочете отримати не тільки активність передплатників, а й їхні контактні дані (поштові адреси, телефони), то одним з методів можете стати проведення тестів або ігрових опитувань. Все просто:
    1. Складіть анкету з корисних для вашої компанії питань (питати можна все, що завгодно, але пам'ятайте, що люди найбільше люблять розповідати про себе).
    2. Пообіцяйте «плюшки» за заповнення анкети (будь-які незначні призи та знижки).
    3. Розіграйте додаткові, більш цінні, призи між тими, хто залишив найбільш повну контактну інформацію.

Анонс опитування і питання до нього

  • Рекламні відео-креативи
    Відео - тренд минулого і поточного сезонів. Навіть якщо у вас немає знайомого дизайнера або відеооператора, візьміть участь. Креативи для просування продуктів можна робити самим. Для цього потрібні смартфон і безкоштовний додаток.

    Одна з найпростіших і легких в реалізації ідей - це створення «слайдерів» (автоматично змінюються зображення одного або декількох ваших товарів):

    ***

    До якого б психотипу не стосувалось активне ядро ваших спільнот, запам'ятайте: неможливо приділити передплатникам занадто багато уваги, але легко втратити значну частину аудиторії через його відсутність.

    Працюйте на залучення лояльних клієнтів, за залучення яких ви заплатили раніше. Вони не тільки винагородять вас повторними покупками, а й дадуть позитивні рекомендації своїм друзям не тільки в соціальних мережах.

    Читайте також:

    про автора

    Анна Галушко - маркетолог і креативний директор агентства Social Lift . Знає більше п'ятдесяти фітнес-методик для мозку, може залучити до гри навіть найсерйозніші бренди. Любить екстремальний спорт і свою роботу.

Як залучити «експертів» в гру?
Чому б не попросити учасників шукати на вашому сайті саме його?