Багато хто може справедливо стверджувати, що велика перевага семплірованних, електронних барабанів полягає в тому, що вони не змушують вас використовувати 'реалістичні' ритмічні малюнки або звуки ударних. Більшість танцювальної музики, наприклад, створено із застосуванням неймовірно швидких, точних патернів і звуків, які мають тільки саме поверхневе ставлення до чогось, що можна відтворити при ударі дерев'яною барабанною паличкою по натягнутій шкірі барабана. Здатність створювати ритми програмуванням, шар за шаром і крок за кроком, звичайно, пропонує великий простір для уяви і свободи від технічних і звукових обмежень , Накладених при необхідності грати і записувати реального барабанщика.
Однак, буває так, що потрібно звук і відчуття реальної барабанної партії, а обставини - час, місце, нестача коштів або нестача барабанщика - змушують людей, які самі не грають на барабанах, «настукати» дещо в секвенсорі. І, хоча партія секвенсора ніколи не буде бездоганною імітацією, є багато речей, які ви можете зробити, щоб змусити її здаватися більш переконливою.
1. Не забувайте про фізичні обмеження, до яких схильні реальні барабанщики. Очевидно, що барабанщики мають тільки дві руки і дві ноги, отже, максимальна «поліфонія» барабанщика - це чотири звуку одночасно, але є також інші обмеження на фізично можливості виконавця. Багато характерні ритми рок і поп музики включають рівні 8-е або 16-е ноти хета або тарілки. Вище певного темпу це обов'язково задіє обидві руки, як правило, грають чергуються ноти, тому важливо розуміти, яка рука що робить; наприклад, ви не зможете бити в хай-хет і робочий барабан або креш одночасно, якщо ви використовуєте обидві руки, щоб тримати на високому рівні ритм на хете:
2. З тієї ж самої причини є певні звуки, які не можуть бути об'єднані реалістично в одному ритмічному малюнку. Ви не можете переключитися миттєво між щітками і барабанними паличками, або між використанням нормального хай-хета і хета з тамбурином на вірніше тарілці. Барабанні палички можуть використовуватися, щоб зробити рімшоти, але щітки і калатала не можуть, таким чином було б нелогічно змішувати рімшоти і гру щітками. Також, не зовсім звичайним буде комбінування хета і райда в одній партії - вони зазвичай розташовуються на протилежних сторонах ударної установки.
3. Візьміть до уваги, що сила ударів по барабанах не може бути постійною. До деякої міри, буде виконання довільного збільшення в силі кожного удару, але також буде більше передбачуваних змін. У барабанах популярної і рок музики, наприклад, часто акцентується перший удар в такті, в той час як ритми реггі характеризуються акцентованим третім ударом. Є також фізичні обмеження на те, як сильно ви можете вдарити по барабану: удари, що грають у швидкій послідовності, завжди будуть тихими, так як ви не можете підняти барабанні палички високо, або отримати більший хід педалі на бочці між ударами.
4. Не ігноруйте динаміку в межах пісні. У танцювальній музиці барабани часто сильно компрессируются, оскільки зміна рівня може призвести до «випадання» частини ритму з міксу. Реальні барабанщики, однак, використовують crescendo і інші динамічні ефекти, щоб додати до партії більше почуттів; часто, наприклад, вони грають з наростаючою гучністю перед приспівом.
5. Використовуйте звуки, які відповідають динамічному рівню певної партії ударних. Деякі перкусійні інструменти, як, наприклад, семпліровалісь тарілки, фактично звучать голосно, в той час як інші, (рімшоти, бонги і хлопки), неминуче звучать тихо. Також, барабанна партія, повністю відтворена секвенсором, буде звучати трохи фальшиво, якщо тихі звуки будуть «тонути» в реверберації, як від сильного удару.
6. Використовуйте тільки ті ударні інструменти, які є відповідними стилю музики, якому ви намагаєтеся наслідувати, і пам'ятайте, що реальні ударні установки містять обмежену кількість барабанів.
Мало хто з рок барабанщиків мають wind chimes, тімбалі, tablas або claves в їх стандартної ударній установці. Точно так же, якщо ви прагнете до звуку поп музики 60-их, синтезаторний робочий 808 вам навряд чи допоможе. Деякі віртуальні ударні установки містять величезний діапазон томів, але найкраще, якщо ви виберете два або три і будете використовувати тільки їх. Крім того, будьте уважні, відтворюючи партії барабанів щітками: так звані набори "brush 'деяких синтезаторів фактично замінюють тільки семпли робочого барабана, а звуки тарілок і томів семпліровалісь звичайними паличками.
7. Важливо мати почуття ритму і вміти будувати ритмічну послідовність в розумі, проте набагато складніше проаналізувати невеликі зміни в ритмі, які виробляють це почуття. Кращий спосіб передати 'почуття' реального барабанщика, полягає в тому, щоб грати партії на MIDI клавіатурі або іншому контролері в режимі реального часу. Почніть з найважливіших двох - зазвичай робочого барабана і бочки - в один прохід. Гра на ударних, як і на більшості інструментів, складна і вимагає вивчення. Однак неважко використовувати два пальці, щоб бити основний ритм на клавіатурі, що дозволить набагато легше захопити «те саме» невловиме почуття реальної ударної партії. А краса використання секвенсора полягає в тому, що згодом, ви можете виправити будь-які помилки.
8. Якщо ви не впевнені, яке почуття має передавати ваша партія, або ви, можливо, не розумієте це правильно, запишіть спершу клік трек (клацання метронома). Пам'ятайте, що вам не обов'язково записувати партію барабанів в першу чергу. Якщо ваша пісня головним чином зосереджується навколо, наприклад, фортепіано і басового рифа, ви можете записати їх в першу чергу, а ударні додати пізніше. Чути важливі інструментальні партії дуже корисно для того, щоб вирішити, який ритм вам більше підійде в результаті.
9. Якщо ви змушені редагувати ритмічний малюнок MIDI партії «набитою» наживо, уникайте подальшої прив'язки до сітки або використання подібних функцій (типу Quantize ). Це, можливо, виправить ритмічні помилки, але також вирівняє всі мікрозміни ритму, які відповідальні за 'почуття' живий партії.
10. Якщо квантування вручну набраної партії все ж не уникнути, постарайтеся обробити партію, залишаючи досить широке відхилення (quantize 50% або менше), щоб виправити тільки дійсно ранні та запізнілі удари.
11. Візьміть до уваги, що багато реальних ударних стилів фактично залежать від логічних відхилень в межах теоретично точного ритму. Іноді це дуже очевидно, як у випадку жорсткого синкопированность або 'свінгу', яке накладає відчуття тріолей на ритм з чотирма частками, але це може бути і набагато більш тонким елементом. Наприклад, гра з випередженням частки (early snare), особливо на перших і третіх частках такту з чотирма ударами, є одним із прийомів, здатним додати більше «запалу» ритму, що характерно для більшості диско, поп і кантрі барабанщиків. У таких жанрах як блюз, навпаки: іноді барабанщики навмисно затримують удари, щоб створити відчуття уповільнення (laid-back).
12. Не створюйте партії ударних методом copy-paste. Навіть якщо ви хочете отримати той же самий ритмічний малюнок через всю пісню, запишіть його кілька разів і перемішайте різні версії. У кожного варіанта, якій ви запишете, будуть трохи різна динаміка і зміни ритму, а різноманітність допоможе відтворити більш вільне почуття реального барабанного треку і деякі з динамічних змін, про які я згадував вище.
13. Не ускладнюйте. З сучасними програмами звукозапису і мультітембральность джерелами звуку, музику легко перетворити в ритмічну кашу, додаючи неймовірні кількості віртуальних тамбуринів, шейкерів і трикутників, або програмуючи складні ритми і заповнення, непідвладні більшості реальних барабанщиків.
14. Слухайте гру барабанщиків на записах, щоб зрозуміти вид ритмічних малюнків і заповнень, які використовуються в певному музичному стилі. Уважне прослуховування може змусити вас зрозуміти, що деякі ідеї про специфічний стиль гри, насправді, помилкові. Наприклад, дуже легко звикнути до того, щоб автоматично ставити бочку на перший удар кожного такту - але є багато стилів, особливо реггей і джаз, в яких не грає бас барабан на першу частку:
15. Вчіться читати ноти ударних і дивіться на транскрипцію в журналах і книгах для барабанщиків. Чим більше ви знаєте про гру на барабанах, тим точніше ви зможете програмувати реалістичні ритмічні малюнки.
16. синтезаторного і звуки драм машин зазвичай створюються з використанням семплів кожного інструмента окремо. Запис же реальної ударної установки - це інше питання. Оверхед або мікрофони кімнати (Ambient) завжди використовуються (зазвичай в міксі з індивідуальними мікрофонами на барабанах), щоб зняти не тільки звук тарілок і томів, а й звук ударної установки в цілому, включаючи відгомін приміщення. Запрограмовані партії барабанів в їх сиром, необробленому вигляді, в порівнянні можуть здаватися занадто стерильними і роздільними, тому що вони відчувають нестачу в цьому елементі. Ви можете цього уникнути в деякій мірі, подбавши про панораму - НЕ панорамує інструменти ударної установки жорстко вліво або вправо, а також, тримайте басовий і робочий барабан завжди в центрі. Також, ви можете поекспериментувати з накладенням ефекту реверберації на барабани, щоб домогтися більш цільного їх звучання.
17. Однак, остерігайтеся надмірної реверберації. Безумовно, це може справити враження, коли ви відчуваєте інструмент в музичному магазині, але це не завжди відображає реальне звучання. Масивна реверберація дійсно задовольняє деяким стилям музики (наприклад, Def Leppard), але ні в якому разі всім - якщо реверберація використовується в надлишку на реальних барабанах, їх звучання здається більш штучним, не кажучи вже про семплірованних. Експериментуйте з різними типами і глибиною реверберації, поки не знайдете щось, що здасться правильним.
18. Стандартні набори звуків ударної установки, особливо ті, які відповідають стандарту General MIDI, створюють певні проблеми. Можливо, самі очевидними з них - використання тільки трьох різних звуків хай-хета - відкритий, закритий і педаль, в той час як, реальний барабанщик використовує широкий діапазон звуків від тихого до м'якого, від щільно закритого, до відкритого. Наприклад, створити ефект наростання звуку, поступово відкриваючи хай-хет протягом такту, плавно переходячи від напруженого 'тск' до більш вільного, відкритого звуку, маючи в розпорядженні всього два звуки відкритого та закритого хета - нереально.
Також, є значні звукові відмінності між ударами по Хету наконечником палички або «ребром» (shaft). Реальні ж барабанщики, використовують обидва способи, часто по черзі. Оволодіння більш вичерпним набором семплів хай-хета, є ефективним способом поліпшити справжність партії. Знову ж таки, ніхто не заважає вам комбінувати записаний наживо хет з семплерних бочкою і робочим. Експериментуйте.
19. Інша проблема з деякими семпліровалісь звуками полягає в тому, що вони не відображають зміну звуку в залежності від сили удару. Наприклад, сильний і слабкий удари по тарілці не тільки розрізняються по гучності, але і дуже різні за тембром. Те ж саме вірно для робочого та інших барабанів. Якщо ваш звуковий банк реагує тільки на інтенсивність, роблячи звуки тільки голосніше чи тихіше, будьте уважні в тому, як використовуєте їх. Наприклад, не намагайтеся відтворити тихі, ковзаючі удари по тарілці, якщо у вас є семпли тільки гучних креш.
20. Не бійтеся змін в темпі. Реальні барабанщики прискорюються і сповільнюються - іноді навмисно, іноді немає - і ці зміни темпу можуть допомогти надати доріжці більш натуральне звучання. Невеликі зміни темпу дуже відчутні, наприклад, такі як rallentando (уповільнення до кінця пісні) і переходи між повільними і швидкими частинами композиції. Інші зміни, однак, є більш тонкими: для барабанщиків дуже характерно прискорювати темп при переході до приспіву. Деякі класичні записи навіть показують поступове збільшення темпу в деяких місцях, або навіть, на протязі всієї пісні. Можливо, вам будуть потрібні деякі додаткові інструменти у вашому секвенсорі, щоб реалізувати зміни темпу в середині пісні, але результат може бути дуже ефективним.
Мітки: DAW , midi , барабани , звуки , мікрофон , мікс , ревер , реверберація , семплер , семпли , ударні інструменти
Ця запис була опублікована 03.07.2008 о 23:33. В рубриках: статті . Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через RSS 2.0 . Також, ви можете пройти в кінець сторінки і залишити свій коментар.