2017 - Агата Крісті - Офіційний сайт

У минулому році ми детально і докладно поспілкувалися з Олексієм Остудін, але тоді ми свідомо упустили кілька особливо гострих моментів, щоб не провокувати розвиток бойових дій між фанатами братів Самойлових

У минулому році ми детально і докладно поспілкувалися з Олексієм Остудін, але тоді ми свідомо упустили кілька особливо гострих моментів, щоб не провокувати розвиток бойових дій між фанатами братів Самойлових. Сьогодні ми вирішили повернутися до цієї теми, тому що війна не припиняється, йдуть суди ... Давайте дізнаємося, що думає про ситуацію професійний журналіст, ведучий, артист, автор документального фільму про «Агаті Крісті». Людина, багато років особисто знає братів Самойлових і застав найрізноманітніші періоди існування групи.

Інтерв'ю з Олексієм Остудін

Після нашого попереднього інтерв'ю пройшов рік. З тих пір, ситуація навколо колишньої АГАТИ КРИСТИ розвивалася по висхідній. У зв'язку з цим, є сенс продовжити розмову з того місця, де закінчився попередній.

Нарешті ми дочекалися від Вадима "нового". Як вам його пісні "На Берлін", "Що далі", перезапис забракованих для епілогу треків "Слова закінчилися" і "Інші", а так само участь у записі кавери "Темна ніч", а так само в зйомках кліпу?

Так, довго довелося чекати. Те, чого ми дочекалися, мене вкрай розчарувало. І тут навіть справа не в якихось ідеологічних особливостях нових пісень. Справа в тому, що це просто погані пісні. Погано написані. З дуже очікуваними послідовностями музичних фраз. Вельми незграбними текстами. Я б ніколи не став фанатом Агати Крісті, якби в ті роки почув щось подібне. Але і ідеологічна складова відповідна. Чи не борються такими піснями за мир. Такі пісні є саунд-треком війни. І мені здається, що ідеологія стала поглинати талант. Ось, що дуже сумно. Що стосується «Темної ночі», то цю легендарну пісню переспівували величезна кількостей найрізноманітніших артистів і в цьому немає нічого поганого.

І відеоряд вам сподобався?

Ну такий очікуваний відео-ряд. Пісня про воєнний час, відповідний і відео ряд. Знято, до речі, стильно. Без перегравання.

22 травня очікується остаточне рішення суду з приводу заборони Вадиму виконувати пісні Агати Крісті, написані Глібом. Розкажіть, чию позицію ви поділяєте, Гліба або Вадима? Як розцінюєте переробку оригінального матеріалу, яку демонструє Вадим на своїх поточних концертах? Особливу пікантність ситуації надає те, що організатори концертів і журналісти групу Вадима Самойлова все частіше називають Агатою.

Важливо розуміти просту річ: масовому глядачеві за великим рахунком абсолютно все одно, хто зі сцени співає їх улюблені хіти. Сім складів Ласкового мая в кінці 80-х це яскраво показали. Звичайний глядач не стане вникати в нюанси. Йому головне, що це хіти Агати і на сцені один з братів. Все інше не важливо. Ні, звичайно, є ті, хто розбирається. Але таких, повірте, не так вже й багато. Або ось зараз після розпаду групи «Ляпіс Трубецькой» є Сергій Міхалок з проектом «Ляпіс-98» з усіма старими хітами (мабуть «Брутто» не приносить достатнього доходу, чим і викликане повернення Сергія до старих пісень, від яких він майже відмовився в останні роки) і є група «Трубецкой». До речі, в їхньому випадку теж присутній конфлікт на грунті авторських прав, адже всі пісні написані Михалком. У випадку ж з братами Самойловимі я на стороні Гліба в цьому питанні, адже права автора повинні бути непорушними. Безумовно, Вадим і Саша брали величезна участь в становленні цих пісень. Аранжування це теж об'єкт охорони авторського права. Але ж ніякої аранжування не було б, якби Гліб не залишили цю музику і ці тексти. Я ставлю себе на місце Гліба і прекрасно розумію, що мені було б далеко не байдуже, що пісні, які народжувалися не просто так, а в результаті творчих переживань і мук, виконуються за дуже сумнівних обставин на заходах, в яких стара Агата Крісті просто не могла б брати участь. Ну не монтується у мене в голові цей репертуар, його філософія і сенс з концертами перед військовими в Сирії або в інших пропагандистських заходах. Агата для мене - це музика слабкостей, пороку і темної сторони сили. Хоча зараз такий час, вже й не розбереш, хто темні, а хто світлі. Плюс не будемо забувати, що автор повинен одержувати авторську винагороду за використання його інтелектуальної власності, а у мене є сумніви в тому, що це відбувається.

28 квітня Гліб виграв суд проти Вадима. Суд постановив стягнути з Вадима в 4,3 мільйона рублів. В ході ПІАР-кампанії, що супроводжувала суду, Вадим заявив, що Гліб ці гроші не заробив, концерти саботував, робив все не так. Його заяву підтримали і фанати, влаштувавши цькування Глібу в Інтернеті. Ви були присутні на концертах, буквально стояли на сцені. Були за лаштунками. Як ви оцінюєте внесок Вадима і Гліба в Ностальгічні концерти? Що все-таки тоді відбулося насправді, що стало на заваді відродженню Агати? Чому Гліб тоді не сказав "так, було круто"? І чому ви тоді зрозуміли, що добром це все не закінчиться?

Скажімо так, ці концерти, дійсно, були куди більш бажаними для Вадима, ніж для Гліба. В інтерв'ю для МК, яке я взяв у братів за день до і відразу після закінчення концерту, ніхто з них не приховував, що головна мотивація - гроші. Звичайно, вся основна частина з підготовки двох цих концертах лежала на Вадима. Але ж гонорар обмовляється заздалегідь і платить його НЕ Вадим, а організатори. Наскільки я можу судити, вони були всім задоволені і ніяких публічних претензій до Гліба не висували. Так, я стояв прямо на сцені концерту в Олімпійському і був в гримерках. Я не вважаю за потрібне розповідати про те, що було в цих гримерках до і після шоу. Я сам артист і вважаю, що те, що відбувається в гримерках, має там і залишатися. Але знову ж таки в інтерв'ю відразу після концерту Гліб заявив, що весь негатив для нього повернувся. Тоді мені складно було зрозуміти, наскільки все напружене, але зараз вже можна собі уявити всю ступінь взаємних компромісів. Знову ж тоді мені здавалося, що можна було б і проїхатися разом в гастрольному турі. Але я ж не вилізу в голову Гліба, я ж не можу з точністю позначити причину такого неприйняття з його боку за все того, що було тоді з вязано з Агатою Крісті. Але так буває. У мене теж таке бувало з деякими співробітниками або партнерами на сцені, коли ти фізіологічно не можеш дивитися на людину. На енергетичному рівні його не переносять. Коли велика група АВВА розпадалася, дві солістки не могли фізично знаходитися в одному приміщенні. Вони, звичайно, не були рідними сестрами, але все ж. Сподіваюся, Гліб все ж отримає свої гроші.

Озираючись на ситуацію з досвідом минулих півтора років, є думка, що тільки через Гліба на сцені ностальгічні було хоч щось від тієї самої Агати. Ми бачили тур Вадима без Гліба, такими б були і Ностальгічні ...

Що це за магія така, коли після всіх зусиль Вадика розгойдати зал, його старанних демонстрацій себе на сцені, варто було Глібу підняти руку або махнути головою, і зал, до того з мовчазним подивом дивився на те, що відбувається, вибухнув захопленням?

Я намагаюся бути об'єктивним. Тоді на сцені Олімпійського я відчував себе на концерті Агати. Прийом глядачів був вкрай захоплений. Я не можу сказати, що все це було лише через Гліба. На мій погляд, з першої пісні все було цілком яскраво. Хоча, ми знаємо з досвіду останнього концерту Агати Крісті на фестивалі «Нашествие», якщо Глібу щось не подобається, він не соромиться це показати. Про це я його питав на «Музичному рингу НТВ». Чи обов'язково публіці знати, що тобі неприємно зараз знаходитися на сцені? Тут я стою на професійних позиціях артиста естради. Якщо ти вийшов на сцену, то треба працювати так, щоб ніхто нічого не помітив.

Ви що-небудь знаєте про угоду братів не виконувати репертуар Агати? Коли і в зв'язку з чим воно було укладено? Хто був ініціатором? Як до цього поставився кожен з братів?

Така угода була укладена відразу після розпаду колективу. І прекрасно існувало 5 років. Не знаю, з чим було пов'язане нову угоду, коли стало можливим співати все і всюди, але, як показав досвід, саме ця угода призвела до тих конфліктів, які є зараз. Але без нього Вадиму було б складно запропонувати хороший сет-лист на тих концертах, які він працює.

Чи були помічені Вами якісь проблеми між Глібом і Вадимом при зйомках фільму Епілог? Як вони ладнали один з одним в той час?

Звичайно, якісь легкі нотки напруженості витали і тоді, але лише дуже легкі і майже непомітні. Гліб тоді вже був повністю поглинений роботою над першим альбомом Матриці і більше часу проводив в спілкуванні з Костею і Снейк. Але в гримерках в той період я не відчував ніякої напруженості. Гримерки в містах були загальними, що вже багато про що говорить. Тому в той період я і сприймав закінчення життя Агати більше як каприз Гліба.

Чи відвідували Ви за минулий рік концерти "самого дружного колективу" Вадима Самойлова та Матриці? Які враження? Як би ви характеризували концертну програму Вадима і Гліба Самойлових?

Ні, я не був ні на одному з концертів братів після розпаду Агати.

Якщо не секрет, чому? Це принципова позиція? Якщо так, то на чому вона заснована?

Ну на концерти Вадика в його нинішніх реаліях у мене немає бажання ходити. Що ж стосується Гліба, то я кілька разів збирався, але кожен раз щось таке було, що не дозволяло мені сходити. Я радий, що роботи у Гліба стає більше. Тільки що Діма Снейк оголосив осінній тур. Там вражаюча географія і кількість концертів. Сподіваюся, всі вони відбудуться. Я дуже і дуже хочу побажати, щоб стабільність роботи самого Гліба на сцені теж стала краще.

Чи не здається Вам, що своєю діяльністю Вадим знецінює те, що було створено Агатою? Виникає відчуття, що він з особливим цинізмом навмисно Похабов пісні. Що це? Помста? Адже він міг би співати в тому образі, в якому співав в Агаті, домагаючись тієї самої "автентичності", про яку так любить згадувати в інтерв'ю.

Якщо чесно, я як шанувальник відчуваю себе зрадженим ім. Повторюся, для мене всі ці пісні щось означали, вони мали таємні смисли, вони проголошували свободу особистості і майже анархію особистості. І самі брати в ті роки уособлювали собою ці пісні. Вони були в них повністю органічні. Зараз же у мене складається відчуття, коли я дивлюся якісь відео, що це не Вадим, а його двійник, прибулець, вселився в його тіло, а справжній Вадим замкнений десь і його не випускають. Звичайно, мене коробить, коли змінюються тексти пісень, як, наприклад, «В інтересах революції», Вадик чи став сором'язливим? Або, як до якихось пісень, додаються ідеологічні вступу в вигляді полум'яних промов Вадима.

Останнім часом утворилася стійка група рокерів, що працює в гарячих точках. Вони влаштовують цілі гастролі, пишуть тематичні пісні, беруть участь в офіційних заходах. Я спеціально запитував у донецького рок-барда Гріна Лазовского про його думку з цього приводу, він сказав, що: "З одного боку приємно, що багато співпереживають відбувається, але з іншого розумієш, що це дуже зручна тема, на якій можна їхати. І хтось так і зробив ". А ви що думаєте? Чи можна взагалі таких музикантів називати рокерами? І як розцінюєте їх нові пісні, написані про війну? Якісні вони? Наскільки взагалі допустима кон'юнктуршіна в рок?

Мені-то якраз здається, що там все щиро. Ну принаймні у більшості. Хоча, звичайно, участь у всіх цих історіях дозволило таким артистам, як Чичеріна або 7Б нагадати всім про те, що вони як і раніше існують. Рок в усі часи боровся за мир. Рок був частиною пацифізму 70-х. В цьому сенсі - так, цих музикантів можна назвати «Не рокерами» в класичному його розумінні. Але знову ж таки, все так змінилося.

Ви знайомі з Захаром Прилепін? Що ви можете сказати про цього суперечливого суспільного діяча?

Особисто не знайомий. Хоча, судячи з деяких коментарів у Фейсбуці у якихось спільних друзів, у мене склалося враження, що він знає, хто я. Хоча, я можу і помилятися. Він відмінний письменник, популярний письменник. У нього є виразна ідеологічна база, якої він ніколи не зраджував, що в загальному-то викликає до нього повагу. Але, як неважко здогадатися, ця ідеологія мені категорично не близька. Але його величезною помилкою я вважаю участь в незаконних збройних формуваннях. Все-таки художник не повинен брати в руки зброю, адже в такому випадку він перестає бути їм. І якщо музикант дійсно бореться за мир (що заявляється всіма членами прілепінской агітбригади), то він не повинен це робити виключно на одній стороні конфлікту, тим більше виступати перед озброєними людьми. Це стосується всіх сторін конфлікту. На Україні теж вистачає мілітаристів.

У минулому інтерв'ю ви згадали, що вам цікава політологія. Можете окреслити свій погляд на поточну обстановку навколо Росії і її місця на політичній арені? Що відбувається на Донбасі і на Україні? У Сирії? Які ваші прогнози?

У мене зважена точка зору. Я вважаю, що світ не може бути абсолютно білим і абсолютно чорним. А саме такий підхід зараз популярний в масах. Що стосується України, то я вважаю, що питання є до всіх сторін конфлікту. Моя точка зору може викликати критику, але я так вважаю. Я абсолютно не є прихильником київської влади. Я вважаю, що дуже багато їх дії були відверто дурними, недалекоглядним і шкідливими. Начебто останніх рішень по блокуванню соціальних мереж, пошуковиків, поштових сервісів і інших російських інтернет-ресурсів або економічної блокади Донбасу. Крим Україна втратила через власну дурість та впертість. Я вважаю, що Крим Україна вже не поверне. На жаль, український радикалізм не знаходить належного стримування з боку офіційної влади. Багато хто вважає, що між Росією і Україною йде війна. Я так не вважаю. Я вважаю, що на Україні йде громадянська війна, в якій Росія підтримує одну зі сторін, що фактично робить її однією зі сторін конфлікту, хоч наша влада це і заперечує. Без найрізноманітнішої підтримки з боку Росії ніяких ЛДНР давно б не було. І був би світ, адже, ні в Харкові, ні ще десь, де не відбулося захоплення регіональної влади повстанцями-сепаратистами, ніяких руйнувань немає і мирне життя триває. Якщо чесно, я не бачу шляхів вирішення в доступному для огляду майбутньому конфлікту на Сході України. Всі сторони не готові не те що до компромісів, а навіть просто до діалогу один з одним. До речі, буквально сьогодні глава Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що офіційно Росія вважає Донбас частиною України. Тоді чому б не повернути Києву контроль над кордоном на сході, як це вимагають Мінські угоди? Але і Україна теж не поспішає їх виконувати бо це поставить під удар чинну владу на тлі радикалізації певної частини українського суспільства. Що ж стосується Сирії, то я взагалі не розумію, навіщо нам здався Асад! Тільки для того, щоб застовпити там наше військову присутність або не дати арабам побудувати газо і нафтопровід з Перської затоки в Європу? Щось підказує мені, що все через другого. У будь-якому випадку війна в Сирії вже коштувала нам двох літаків, з сотнями загиблих цивільних осіб.

Після того, як рік тому не підтримали грубі висловлювання Вадима в Інтернеті, на вас була організована травля шанувальниками Вадима. Сам Вадим не соромився загроз в смс-ках. Можете розповісти про це докладніше? Чого він домагався?

Ви ж не називаєте «цькуванням» публікації декількох екзальтованих панянок з якимись дурними знущання на рівні початкової школи? Ніяких загроз в смсках Вадима не було, було лише його крайнє розчарування в тому, що я написав з цього приводу. Так, вираження там були досить грубі, але що ж поробиш? Як сказав мені тоді Міша Козирєв: «welcome to the club»)) Мабуть, на його адресу Вадим теж сказав кілька колючих фраз. Як я тоді написав на Фейсубке: «Ти можеш розчаруватися в кумира, але буває і так, коли кумир розчаровується в тобі».

До нас дійшла інформація, що, можливо, Вадим або учасники його колективу могли координувати цькування вас і Гліба в Інтернеті. Як ви думаєте, чи міг Вадим якось вплинути на своїх рішуче налаштованих прихильниць, які заповнюють своїм негативом інтернет-простір Агат-матричного спільноти шанувальників?

Я не думаю, що Вадим буде опускатися до таких дрібних інтриг.

Агатаманской війні вже більше півтора року. В її ході фанати Гліба і Вадима проявляли себе по-різному. Можете намалювати збірний психологічний портрет тих і інших? Як краще вести себе порядній людині в ситуації?

Ну среди фанаток Агати всегда Було много дівчат з нестійкою псіхікою. Причем и Ранее в 90-е деякі з них з яких причин могли буті налаштовані вороже до братів. Було таке на концертах, коли стояли перед самою сценою з якімісь образлівімі плакатами. Все тому, что смороду могли вірішіті, что брати якось їх обійшлі Увага б або не помітілі. Справа в тому, что я будь-який прояв крайніх форм фанатизму вважаю дуже небезпечна явіщем. Не важливо, что це за фанатизм, но коли людина сліпо підпорядкованій будь-якої Ідеї, ВІН небезпечний и для себе, и для оточуючіх. Порядній людіні краще тримати на відстані. Що я і роблю велику частину часу і лише якісь вже зовсім кричущі приводи, на зразок пісні «На Берлін», можуть вивести мене з тіні.

Вадим Самойлов багато говорить про свою роботу з молодими групами, бажанні викладати. Скажіть, ви бачили результати його педагогічної праці? Як ви оцінюєте музикантів-учнів Вадима?

Я навіть брав участь в якості музичного критика в його проекті, отслушівал групи і писав на сайті проекту Рок-лаб свої рецензії. Якась робота тоді велася, але, судячи з усього, без особливих результатів, адже ми не знаємо жодної групи, яка б стала популярною.

Проте, зараз Вадим збирається брати участь в новому проекті, Ural Music School (так, назва дійсно чомусь англійською). Чи очікуєте ви якихось серйозних результатів? І як взагалі ставитеся до подібних «фабрикам зірок» для рокерів?

Негативно. Рок-музика - це голос волаючого в пустелі. Цьому не можна навчити. Це або є в душі людини, або ні. Хто з легенд рок-музиці ходив в музичні школи або училища? Думаю, що одиниці. Якщо ти хочеш бути по-справжньому оригінальним, ти повинен вчитися сам.

Як ви думаєте, хто дав Рок-музиці більше: Гліб, або Вадим? Хто може дати більше в перспективі?

Важке питання. Якщо ми говоримо про Агату Крісті, то, звичайно ж, без них, а також без Саші Козлова нічого б не було. Група - це завжди колективна праця. Хто знає, чим би взагалі займався кожен з них, якби вони не склалися в ВІА РТФУПІ?

Чийого альбому ви більше чекаєте тепер? І чого ви чекаєте від цих альбомів?

Я чекаю, що Гліб напише новий великий хіт. «Як у давнину»)))

Чи немає бажання зняти новий документальний фільм: АГАТА КРИСТИ. ВСЕ СУДИ?

Ні, категорично таке бажання не виникає.

Розкажіть про передачу "Музичний ринг" за участю Гліба і його групи Матриця. Як вам прийшла ідея провести передачу саме з Глібом і саме в битві з Ранетками? Як проходила підготовка? Яка була атмосфера на знімальному майданчику? Що сказав Гліб після зйомок? Чи були якісь кумедні моменти?

Ми тоді шукали найрізноманітніші несподівані тандеми для нашої програми. У Гліба тоді був непоганий бойовик «Ніхто не вижив» і взагалі вся історія з розпадом була свіжою, плюс на НТВ був показаний тв-версія мого фільму «Епілог» і ось ми вирішили покликати Гліба. Не пам'ятаю, як виникли Ранетки, але так уже склалося. До речі, про угоду про невиконання пісень, Ранетки хотіли заспівати з Глібом дуетом якусь пісню Агати. Я поцікавився у Вадима, чи буде це порушенням їх договору. Він сказав, що буде. І ми не стали цього робити. У Гліба тоді була зламана нога, але зйомки пройшли бадьоро. Це були останні зйомки в день (ми знімали від двох до трьох програм в день) і після їх закінчення ми з Глібом непогано випили в гримерці. У мене навіть на наступний день було похмілля і я ледве зміг поставити запитання Олегу Газманову))

Закінчити хотілося б якимось хорошим спогадом. Які були стосунки братів і Саші в 90-і роки? Як вони ладнали? Яке враження справляли на вас і на оточуючих?

Як мені взагалі зараз здається, Саша був сполучною ланкою, стрижнем і противагою групи. Як його не стало, все пішло в рознос. Саша був добрим чарівником колективу. Це-то і сумно, що тоді все було дуже завзято і потужно. Група гриміла, випускала хіт за хітом, ми багато разом їздили на гастролі, і не виникало навіть думки, що все може закінчиться так, як зараз. Люди, звичайно, змінюються. А зараз такий час, коли маски, які ми носимо як особи і особи, які у нас як маски, зникають або міняються місцями і ми стаємо іншими.

------------

Олександр Лесин
agata.rip

Як вам його пісні "На Берлін", "Що далі", перезапис забракованих для епілогу треків "Слова закінчилися" і "Інші", а так само участь у записі кавери "Темна ніч", а так само в зйомках кліпу?
І відеоряд вам сподобався?
Розкажіть, чию позицію ви поділяєте, Гліба або Вадима?
Як розцінюєте переробку оригінального матеріалу, яку демонструє Вадим на своїх поточних концертах?
Як ви оцінюєте внесок Вадима і Гліба в Ностальгічні концерти?
Що все-таки тоді відбулося насправді, що стало на заваді відродженню Агати?
Чому Гліб тоді не сказав "так, було круто"?
І чому ви тоді зрозуміли, що добром це все не закінчиться?
Чи обов'язково публіці знати, що тобі неприємно зараз знаходитися на сцені?