15 березня Інститут Конфуція НГТУ провів Х Регіональний російсько-китайський конкурс пісні "Голос дружби".
Ювілейний студентський конкурс зібрав близько 35 учасників з 11 вищих навчальних закладів. Крім представників семи вузів міста - НГТУ, НГУ, НГУЕУ, МДПУ, СІМОР, СИУ РАНХиГС, СГУПС - на захід прибули гості з Омського і Алтайського Госпедуниверситета, Гірничо-Алтайського і Томського держуніверситетом.
Почесним гостем та головою журі стала консул у справах освіти Генерального консульства КНР в Єкатеринбурзі пані Чжао Янь.
У числі суддів була і директор Класу Конфуція, викладач ЦЯіКК пані Ван Лін.
Привітальні слова пані Чжао Янь, проректора МДПУ з міжнародних зв'язків В.В. Некрасова і директора ІК НГТУ І.Г. Хрипунова продовжило барвисте виступ ансамблю танцю "Сибір". Пізніше між виступами учасників конкурсу блиснув танцювальний колектив "Так Фанки Стайл", зобразив не тільки бійців ушу і ніндзя, але і улюбленого в Китаї танцюючого лева. Ще два виступи подарували глядачам учні гімназії № 4, де ведеться вивчення китайської мови під керівництвом ІК НГТУ. Один з дитячих номерів пов'язав воєдино дитячу пісню "Де мій друг?" і завзятий півнячий (точніше, циплячьих) новорічний танок.
У конкурсній програмі від імені НГУ були представлені шість номерів. Серед солістів виступили Вікторія Кралин і Анастасія Панова (сходознавство, 3-й і 2-й курси), Вікторія Калюжна (лінгвістика, 2-й курс), Анна Костів (слухач ЦЯіКК) і студентка з Китаю Еделі Цзядела, а всю конкурсну програму завершив дует китайських стажерів У І - Яо Сун.
Обійти безліч гідних конкурентів і завоювати перше місце зумів студент СІМОР Іван Плетньов c піснею "Фуцин" ( "Батько"), що з'явився на сцені передостаннім з сольних виконавців. Відзначимо, що І. Плетньов - недавній призер регіонального конкурсу усних виступів на китайській мові. Виступ Івана в парі з Дарією Айсеновой принесло йому і другий кубок за пісню "Бейцзяер хупань" ( "Берег Байкалу"). Головними призами стала двотижнева поїздка в літній мовний табір Даляньського університету іноземних мов. Друге місце отримала слухач курсів ІК НГТУ Олександра Охотнікова. Нашої Вікторії Калюжної дістався третій приз за виконання пісні " Бей дуй Бей юнбао "(" Обійми спиною до спини "). Крім того, приз глядацьких симпатій було присуджено слухачеві Інституту Конфуція Максиму Демидову, який зважився піднятися на сцену, незважаючи на застуду, і не втрачав духу в процесі тривалого очікування своєї" мінусовки ".
Сольних виступів російською мовою було п'ять, єдина дівчина - Еделі Цзядела з НГУ з піснею "Білі янголи" стала другою, поступившись першим місцем Е Іхену з МДПУ. Третє місце зайняв харизматичний китайський студент з Томського держуніверситету Юй Сіньбо, чия пісня "Запитай мене як я люблю" виконувалася на основі мелодії відомої китайської пісні " Юеля дайбяо у Де синь "(" Місяць розповість, що в серці моєму "), з якої виступила на китайському Анна Костів, і куплетом якої рідною мовою соліст закінчив свій номер. Подібним виступом, що з'єднав в собі виконання російською та китайською мовами, був c захопленням сприйнятий глядачами номер Катерини Ніколаєвої з СИУ РАНХиГС, яка нагадала улюблену багатьма в СРСР, а також Японії, Кореї та Китаї пісню Алли Пугачової "Мільйон червоних троянд".
Серед російських дуетів друге і третє місця отримали студенти МДПУ Аніта Підгайна з Софією Юдіної і Олексій Романцов з Ігорем Садовим. Без статуетки не залишився і чудово виступив китайський дует з НГУ. Хоча в цьому випадку радість перемоги приглушує фактична позаконкурсних цього номера в зв'язку з відсутністю змагального моменту в номінації, і це до того факту, що Яо Сун не тільки вчиться в нашому університеті, але і є викладачем Інституту Конфуція НГТУ і навіть виконував функцію одного з провідних концерту ... Але зате завдяки цьому НГУ зібрав повний набір призових місць з першого по третє :)
В цілому ж, десятий пісенний конкурс Інституту Конфуція НГТУ знову звернувся в прекрасне свято, приніс масу вражень глядачам і учасникам. Абсолютно всі виступи були цікаві, яскраві, добре підготовлені. Від імені глядачів дякуємо всім конкурсантам і бажаємо їм подальших успіхів у навчанні та творчості!
програма конкурсу
Текст: Ю.А. Азаренко,
фото - китайські волонтери та стажисти НГУ
Остання редакція: 09.11.2017 1:23
Один з дитячих номерів пов'язав воєдино дитячу пісню "Де мій друг?