25 жовтня народилася оперна співачка Галина Вишневська

Галина Вишневська, 1963 рік

Володарка унікального сопрано, прима Великого театру і всієї світової сцени, прекрасний педагог, яка присвятила всю себе учням, і розмінявши дев'ятий десяток, жила так, що дух захоплювало.

Вона викладала, режисирувала, знімалася в кіно, займалася благодійністю, при цьому завжди прекрасно виглядала і тримала форму.

"Треба жити, раз я прийшла в цей світ, і жити якомога красивіше, більш достойним",

- говорила Вишневська. Вона обожнювала життя ...

Галина Павлівна Вишневська народилася 25 жовтня 1926 року в Ленінграді, в сім'ї Павла Іванова. Дитинство провела в Кронштадті. Мала від природи поставлений голос.

Пережила Ленінградську блокаду. У шістнадцять років служила в частинах ППО.

У 18 років вступила до Ленінградського обласний театр оперети. Незабаром стала виконувати сольні партії.

Прізвище Вишневська залишила від першого чоловіка. Другим чоловіком був директор театру оперети Марк Ілліч Рубін.

Втретє вийшла заміж за знаменитого віолончеліста М. Л. Ростроповича, в ансамблі з яким виступала на найпрестижніших концертних майданчиках світу.

Працювала в Великому театрі, виконала понад 30 партій.

У сімдесятих роках Вишневська була змушена виїхати з чоловіком на тривалі гастролі за кордон. У 1978 році Указом Президії Верховної Ради СРСР Вишневська і Ростропович були позбавлені громадянства, почесних звань та нагород.

Незабаром вони поїхали в Америку, куди Ростроповича запросили головним диригентом Національного симфонічного оркестру США.

Галина Вишневська співала на всіх найбільших сценах світу (Ковент Гарден, Метрополітен опера, Гранд Опера, Ла Скала, Мюнхенська Опера і ін.). У числі її записів, зроблених в період вимушеної еміграції, повна редакція опери Прокоф'єва "Війна і мир", п'ять дисків з романсами російських композиторів Глінки, Даргомижського, Мусоргського, Бородіна і Чайковського.

У 1982 році, після тріумфального виконання партії Тетяни на сцені "Гранд опера" в Парижі, Вишневська залишила професійну оперну сцену і зайнялася викладанням. Коли вона закінчила співати - все дивувалися, але Галина Павлівна вважала, що краще піти раніше на кілька років, ніж хоч на день пізніше.

Але зовсім концертну діяльність вона не залишила, виступала як драматична актриса, а також записувала платівки, проводила майстер-класи, написала автобіографічну книгу «Галина», яка була видана на багатьох європейських мовах.

У 1990 році Вишневська і Ростропович були відновлені в громадянство, і на початку 1990-х років Галина Павлівна повернулася в Росію. Вона стала почесним професором Московської консерваторії, вийшла на сцену МХАТу в якості драматичної актриси.

Знялася в головних ролях у фільмах «Провінційний бенефіс» і «Олександра».

Народна артистка СРСР і РРФСР, кавалер ордена «За заслуги перед Вітчизною» II і III ступеня і французького ордена Почесного легіону, почесний доктор ряду університетів, лауреат різних премій, Галина Павлівна Вишневська нагороджена багатьма державними та громадськими нагородами.

В останні роки вона керувала Центром Оперного співу Галини Вишневської в Москві. Була головою журі Відкритого міжнародного конкурсу оперних артистів Галини Вишневської, президентом Всеросійської ярмарки співаків в Єкатеринбурзі, патронувала дитячий Музичний театр.

11 грудня 2012 року Галина Павлівна Вишневська померла на 87-му році життя в Москві, в колі сім'ї.

calend.ru