35 есе написали батьки про вчителів Туви

35 есе надіслали батьки школярів на конкурс, організований Міністерством освіти і науки Туви в переддень професійного свята освітян - Міжнародного дня вчителя 35 есе надіслали батьки школярів на конкурс, організований Міністерством освіти і науки Туви в переддень професійного свята освітян - Міжнародного дня вчителя. Мета конкурсу - зрозуміти, яким бачать батьки сучасного педагога, розкрити його образ і образ професії - досягнута, вважають члени журі. Незважаючи на те, що жанр есе дотриманий тільки в значенні спроби, проби.

Про педагогів середньої школи № 2 селища Мугур-Акси Монгун-Тайгінского району творча робота переможця конкурсу Тамари Тондар.Тамара Салчаковна пише: «Невимовної краси пейзаж, поруч хвойний ліс, де дзвінко тече річка Карго. За нею величаво підноситься найвища священна гора Ак-Баштиг. Найголовніше - кришталево чисте повітря і величезний простір для дітей. Ось так можна описати місце розташування наймолодшою ​​школи кожуун, яка в цьому навчальному році випустить зі своїх стін свій 9-й випуск учнів. У цій школі багато відданих своїй справі, люблячих дітей, свою роботу вчителів.

До них сміливо можна віднести дивовижну Салбакай Дугаржаповну Маадир, вчителі російської мови і літератури, вимогливу і ерудований Жанну Молдургаевну Салчак, вчителів-ветеранів Єлизавету Бадиевну Сайин-оол, вчителі математики, Любов Санчатовну Дада, вчителі російської мови і літератури, Чечек Калдравну Салчак, за багато років випустила зі стін школи сотні вихованців початкової школи. Вони не тільки діляться знаннями, а й вчать наших дітей гідно жити. У постійних працях директор школи, невгамовна учитель фізики, Радіна Багай-ооловна Ерес-оол. І багато інших, які шукають, активні, добрі ...

А головне - вони передають своїм випускникам естафету професії. Багато випускників молодий школи, класного керівника Надії Миколаївни Тейнін повернулися в своє рідне гніздо, улюблену школу - вже молодими фахівцями. Але на цьому список благородних людей, що вплинули на виховання і навчання моєї дочки, учениці 11 «а» класу Шончалай Казирик, що представляють учительство в найкращому і яскравому розумінні, не завершений. Для моєї дочки прикладом працьовитого, творчого людини стала Рада Бадиевна Успун-оол, учитель історії, гаряче любить своїх учнів і обраний предмет. Саме вона навчила мою Шончалай основам науково-дослідницької роботи у звичайній сільській школі і підтримала участю, доброзичливим ставленням до різних республіканських, всеукраїнських науково-практичних конференціях учнів.

У 2010 році моєї дочки пощастило стати дипломантом фіналу конкурсу дослідницьких краєзнавчих робіт учнів «Отечество» зі своєю науково-дослідною роботою «Екологічне пристосування юрт кочівників в Центральній Азії», що проходив в місті Москві. І зараз я бачу постійна праця невгамовної Ради Бадиевни, яка в постійному пошуку, в будь-яку погоду, в будь-який час року супроводжує своїх учнів на наукових експедиціях студентів, викладачів ТувГу і вчителів, учнів школи №2 с. Мугур-Акси.

Я думаю, що робота педагогічного колективу школи по етнічній культурі і природоохоронним традиціям тувинців дала величезний результат.

Я щаслива тим, що мою дочку оточують дивовижні, які не знають спокою творчі люди. Тому легко і просто можу описати портрет вчителів моєї дочки - віддані своїй справі, спокійні, відповідальні, доброзичливі, і в той же час вимогливі педагоги, з якими тепло і затишно будь-якому учневі. Уроки доброти, інтелігентності, порядності, хороших манер моя дочка отримала саме у них.

І, нарешті, є ще одна ланка в їх професії, без якого вони, вчителі, просто не відбулися б. Це їхні діти, їхні учні. За кожним з них - цікаві, всюдисущі, хитрі, кмітливі, вигадувати, веселі, яскраві наші діти.

Нехай хтось не так успішний в навчанні, але відрізняється неймовірним життєлюбством, відкритістю, відданістю, добротою. Адже справа зовсім не в тому, відмінник ти або «тихий» трієчник. Виховати і випустити зі стін школи культурного, душевно багатого і просто успішної людини - це теж величезний кропітка праця вчителя.

Таким чином, для мене складові успіху вчительської професії саме в ретельному, невтомній роботі. І з гордістю можу сказати про те, що в портфоліо моєї дочки більше 60 грамот і дипломів різних науково-практичних конференцій від шкільного до всеросійського етапів і особистих подяк, - це показник співтворчості дітей і дорослих, вчителя і учнів.

Саме тому адресую свою вдячність, повагу і вдячність усім тим, хто причетний до вашої професії, хто не втомлюється віддавати і вчитися, хто зберігає і передає все краще, чого навчився сам. Моїм донькам і синам, онукам, дітям моїх земляків. Саме для вас - все перемоги моєї дочки і в навчанні, і у вихованні. Спасибі всім вам ».

Лориса Бальчірова, член батьківського комітету Хутінской середньої школи Пій-Хемского району, яка зайняла друге місце, пише про директора школиЧайзуме Байир-ооловне Шалик: «Героїня мого твору - педагог за покликанням. Вона легка на підйом, хоч і важить чимало, з відкритою, доброю душею, весела і цікава. Вона - шукає, енергійний, демократичний, чітко усвідомлює завдання, поставлені сучасним суспільством, керівник. Чайзумаа Байир-ооловна - магніт, вона вміє створити творчий, дружній колектив. Вона - ініціатор багатьох цікавих справ, і своєю захопленістю «заряджає» дітей і вчителів.

Вона - людина сильна, не боїться перешкод і труднощів, терпляче і гідно долає негаразди. Виростила двох синів, бабуся двох онуків, надія і опора сім'ї, улюблена «Газета-тітка» для всіх племінників і племінниць.

За покликом серця вона приїхала до нас, у віддалений, тайговий сумона Хут, де немає дороги, немає електрики - і відразу перейнялася тайгових побутом, віддає всі сили, знання, вміння на благо школи, села, для гідного виховання підростаючого покоління. Батьки відгукуються про неї як про вірного друга, хорошому співрозмовника ».

На почесному третьому місці - Олена Ондар, яка розповіла про вчителя початкових класів Айланме Кошкар-ооловне Монгуш, класного керівника сина: «Щоранку легкою ходою йде на роботу елегантно одягнена жінка. Вона відрізняється від інших перехожих неквапливістю і несуєтного.

Про своєї трудової діяльності в школі Айланмаа Кошкар-ооловна згадує так: «Мені пощастило, що на початку трудового шляху я зустріла прекрасних людей - педагогів від Бога. Яскравим прикладом стала моя мама -Ніна Уйникпановна Ховалиг, вчитель російської мови та літератури. Я пам'ятаю себе маленькою дівчинкою, коли в перший раз виявилася в стінах школи, де працювала моя мама. Сидячи за останньою партою, я чула знайомий голос матері, яка на незрозумілій, хвилюючому мене мовою щось пояснювала своїм учням. Друга мама - моя тітка Галина Уйникпановна Ховалиг, теж учитель - початкових класів, відмінник народної освіти Протягом багатьох років вона працювала в школі № 3 г.Чадаана. Вони навчили мене багато чому: працювати творчо, по-материнськи любити дітей ».

Якщо у людини є душа, то вона втілилася саме в образі Айланми Кошкар-ооловни. Добрішими, розумнішими, терплячі цю людину, щедріше душею, безкорисливіше я просто не зустрічала. І, мабуть, не випадково Айланмаа Кошкар-ооловна пов'язала свою долю з дітьми. Вона чиста серцем і красива доброю посмішкою ».

Грамоту за розповідь про вчителя Орлані Хомушку вручать батькам 8 «г» класу МОУ СЗШ №1 с. Мугур-Акси Монгун-Тайгінского району республіки. «Учитель веде учнів крізь роки дитинства, отроцтва, юності, здійснює щоденний непомітний подвиг: віддає свої знання, вкладає в учнів частинку свого серця. Велике щастя - зустріти вчителя, який стане для дітей дороговказною зіркою, навчить доброті і справедливості, допоможе стати людиною. Нам, батькам 8 «г» класу МОУ СЗШ №1 с.Мугур-Акси пощастило. Вчителем російської мови та літератури наших дітей став чудовий педагог - Орлан Дастан-ооловіч Хомушку.

У Орлана Дастан-ооловіча є все: талант педагога, душевна теплота, зовнішня краса, розум, чуйність, терпіння, невичерпна енергія, душевна щирість. Орлан Дастан-ооловіч вчить наших дітей російській мові з 5 класу. Він, як учитель дає нашим дітям міцні знання, розширює їх світогляд, допомагає визначити своє місце в житті. Він звертається до душ наших дітей, направляє своїх учнів по правильному шляху, пробуджує прагнення до істини і добра. Орлан Дастан-ооловіч, як чарівник, дарує нам, батькам, і нашим дітям частинку своєї душі. Хороший письменник живе в книгах. А хороший учитель - в серцях і душах своїх учнів. Ми, батьки і діти, завжди вдячні Орлану Дастан-ооловічу ».

А ось що пише Урана Ондар, мама Айирани і Ай-Урани, учнів в Чаданского школі № 3, про першу вчительку дочок сподівання Сат: «У 2006 році її ученицею стала моя старша дочка Айиран. Протягом чотирьох років я бачила, який це енергійний, цілеспрямований чоловік, як вона любить свою справу і дітей. Вона нескінченно добра, розумна, талановита, красива. Чаяна Дугаржаповна намагається знайти шлях до душі дитини, обережно і дбайливо намагається допомогти розкритися всім своїм учням, вселити в них впевненість. Моя Айиран зараз в 6 класі, у неї гарний почерк, відмінна пам'ять, вона любить спорт, багато читає, пише вірші, дуже завзята, відкрита, чуйна і добра дівчинка. Разом з сподіванням Дугаржаповной моя дочка пройшла частина навчального шляху. Попереду ще багато нового та цікавого. Але як важливо добрий початок - в цьому, безперечно, заслуга першого вчителя.

Я з легким серцем віддала в клас Чаяни Дугаржаповни свою зніжену, ласкаву молодшу дочку Ай-Урану, коли їй було всього 6 років. Моя дочка як ми не старалися, чи не була налаштована на навчання. Коли я повела її в підготовчий клас, вона пішла знехотя. Але природа щедро нагородила нашу вчительку даром розуміння. Побувавши на її уроці, моя улюблениця повернулася зі школи з сяючими очима, захоплена і щаслива. Не змогла підібрати слів, щоб висловити захоплене думку про вчительку. Сказала тільки: «Моя вчителька схожа на тебе, мамо! Я кохаю її! Я буду вчитися!".

З 2010 року Чаяна Дугаржаповна використовує в роботі новий ФГОС. На батьківських зборах вона ознайомила батьків з метою введення цих стандартів. Ми - і батьки, і діти почали вчитися за новими підручниками. Передзвонювалися, звіряючи рішення. Були, звичайно, і труднощі і негаразди, які ми з сподіванням Дугаржаповной спільно долали. Наші діти за підсумками моніторингу показали високі бали.

Сім'я змінюється разом з суспільством, вона хворіє на ті самі хвороби і досягає тих же успіхів, що і суспільство. Необхідно формувати в дитині вміння не тільки брати, але й віддавати, вміння радіти, що зробив добру справу. А шлях - вміння любити свою дитину. Вона навчила моїх дочок поважати і цінувати батьків, дбайливо з любов'ю ставиться до навколишнього.

Їй всього 38 років, її педагогічний стаж 15 років. Але як багато чому наші діти і ми батьки навчилися у неї, як багато чому ми навчили її! Моя дочка в цьому році пішла до другого класу. Знову колектив батьків і дітей почав роботу під командуванням Чаяни Дугаржаповни - як бджоли в своєму вулику. Недарма мої Айиран і Ай-Урана по черзі будинку «стають» сподівань Дугаржаповной в своїх іграх «в школу». Недарма моя Ай-Урана малює портрети Чаяни Дугаржаповни. Вона для них - незабутня цікава казка з букв і чисел. Учитель, усіма улюблений і люблячий ».

Аржаан Куулар, мама учениці 3 «б» Чаданского школи № 3 Аеліти Куулар про вчителя Айланме Куулар: «Ми - багатодітна сім'я, у нас четверо дітей. Наймолодша - Аеліта, єдина дочка. Моя дівчинка в дитинстві не ходила в садок за станом здоров'я. Вона була домашнім ребенком.Первого вересня, коли наша вчителька зайшла в клас, вона відразу сподобалася нам: красива, елегантна, усміхнена, вона розмовляла так, ніби завжди була знайома з нами і з нашими дітьми. Айланмаа Кошкар-ооловна навчила мою дочку не тільки читати і писати, вона вчить дітей бути дружними, розумними, чесними, сучасними, які вміють стежити за собою, самостійними людьми.

Наш клас завжди в усьому встигає. У шкільних конкурсах завжди займає перші місця. Айланмаа Кошкар-ооловна проводить батьківські університети, ніколи не шкодує часу для роботи з нами і дітьми. Я вірю, що в подальшому моя дочка буде приблизною дочкою своїх батьків і гідним громадянином своєї Батьківщини ».

Роля Оюн, мама випускника і учениці Оюн Дая Межегейской середньої школи: «У мене троє дітей. Старший син - студент 2 курсу Новосибірської державної академії водного транспорту, дочка вчиться в п'ятому класі, молодшому синові 1, 4 місяці. Перша вчителька моїх дітей - Тетяна Салчаковна Сенги, що працює в школі 39 років !!!

Тетяна Салчаковна - багатодітна мати. У неї шестеро дітей. Життя склалося так, що вона виростила і виховала дітей одна (чоловік помер). Тетяна Салчаковна бабуся 17 онуків. Я думаю, що вона найщасливіша мама на світі, тому що вона вчить і своїх онуків. Я дивуюся її енергії, силі, не дивлячись на всі негаразди долі вона завжди бадьора і весела. Учні Тетяни Салчаковни дуже дисципліновані і самостійні. Я думаю, що молодим вчителям треба повчитися та перейняти досвід у Тетяни Салчаковни. Вчителі середніх класів дуже задоволені випускниками початкових класів, яких випускає Тетяна Салчаковна, тому що у них є і дисципліна і знання. Я вдячна першій вчительці своїх дітей за те, що вона дала міцні знання моїм дітям, виховала в них доброту, чуйність, чуйність і розуміння. Завдяки їй старший син вчився тільки на «4» і «5» до 11 класу, а дочка відмінниця ».

І багато ще робіт, в яких батьки постаралися самі, не вдаючись до розхожим штампам з Інтернету, розповісти про вчителів своїх дітей. Зверніть увагу - в цих творах мами і тата з різних районів Туви відзначають вчительську доброту, душу, терпіння, любов до професії, строгість, намагання, особистість. Вони не розглядають поки вчителі як «особа, яка надає освітні послуги». І це дуже добре, дуже цінно, тому що з російської педагогічної школи не повинна піти душа.