4 катастрофічні помилки в роботі з Google Analytics

Прозвучить дивно, але часта причина невірних маркетингових рішень - в Google Analytics. Погодьтеся, враховуючи, що сьогодні маркетологам рекомендують використовувати аналітику завжди і всюди, теза спірне. Проте, інтерпретуючи звіти Google Analytics, треба бути гранично обережними: вибираючи найбільш ефективний канал комунікації з користувачами і приймаючи рішення вкласти в нього левову частку маркетингового бюджету, дуже легко помилитися.

Ось 4 найбільш дорогі помилки в інтерпретації даних Google Analytics.
1. Розглядати всі цілі відразу

Так робити не можна. Це табу. І крапка.

За замовчуванням Google Analytics відображає дані по всіх цілях (All Goals) в кожному звіті. Тобто ви бачите сумарна кількість цілей, і Conversion Rate розраховується виходячи з усіх досягнутих цілей. Це неправильно і тільки вводить в оману. Чому? Тому що не всі цілі рівнозначні. Ось найпоширеніші мети, які ставлять в Google Analytics:

  • Заповнення форми «Зворотній зв'язок».
  • Запит на консультацію.
  • Онлайн-купівля (транзакція).
  • Перехід на сторінку оформлення онлайн-замовлення.
  • Відвідування кількох сторінок сайту (3, 5 і т.д., в залежності від тематики).

Очевидно, що одні цілі важливіше інших. Наприклад, минулого місяця у вас було 20 повністю досягнутих цілей, але це не означає, що ваш маркетинг ефективний. Це може бути 20 цілей «Онлайн-купівля», а може - «Відвідування кількох сторінок сайту». І якщо онлайн-покупка приносить бізнесу реальні гроші, то відвідування більше 5-ти сторінок сайту говорить про ергономічність дизайну сайту і цікавому контенті, що безпосередньо не впливає на фінансовий результат минулого місяця.

Щоб отримати більш точну картину, використовуйте кнопку «Набір цілей» (Goal Set):

Щоб отримати більш точну картину, використовуйте кнопку «Набір цілей» (Goal Set):

Ми розібралися, як аналізувати цілі окремо, і переходимо до іншої серйозної помилки.

2. Розглядати всі дані відразу

Найпоширеніша помилка маркетологів в Google Analytics. Ймовірно, причина в тому, що перший екран, який ви бачите, зайшовши в статистку, відображає дані по відвідуваності, показник відмов, час на сайті і кількість переглянутих сторінок. Здавалося б, дуже зручно, тільки загальна статистика марна.

Якщо ви зараз дотримуєтеся тільки однієї маркетингової тактики, то неможливо зрозуміти, наскільки вона ефективна, аналізуючи відразу всі дані по сайту. Звичайно, приємно бачити, що ваш трафік виріс, тільки ви не зрозумієте, чому так сталося.

Використовуйте звіт «Канали» (Channels), перейшовши «Джерела трафіку»> «Весь трафік»> «Канали» (Acquisition> All Traffic> Channels).

Використовуйте звіт «Канали» (Channels), перейшовши «Джерела трафіку»> «Весь трафік»> «Канали» (Acquisition> All Traffic> Channels)

Цей звіт дає розбивку по всіх маркетингових каналах (органічний пошук, соцмережі, реферальний трафік і т.д.). Поєднуйте цю інформацію з даними по окремих виконаним цілям, і ви зрозумієте, наскільки ефективною є ваша рекламна кампанія і що з нею не так. Але не спокушайтеся: спроба зробити звіт «Канали» більш точним веде до наступної помилки.

3. Не використовувати Компоновщик URL

Щоб отримувати реальні дані в звіті «Канали», використовуйте компоновщик URL . В іншому випадку Google Analytics буде невірно визначати джерела трафіку: прямим трафіком (Direct) система буде вважати все, що їй не вдалося класифікувати.

Наприклад, коли користувач натискає на посилання в одному з ваших листів, і ця посилання відкриває нове вікно браузера, такий трафік буде автоматично віднесений до прямого. А за допомогою компонувальником URL ви можете показати Google Analytics, що ці переходи відносяться до email-маркетингу.

Ось, як виглядає Компоновщик URL:

Ось, як виглядає Компоновщик URL:

Ця форма дозволить створити новий URL з мітками, за якими можна відстежити джерела переходів. Використання цього простого інструмента зробить звіт «Канали» максимально інформативним і дозволить приймати правильні рішення в рамках маркетингової стратегії.

4. Ігнорувати типи пристроїв

Остання сувора помилка маркетологів в Google Analytics. Справа в тому, що десктопний трафік може бути для вас набагато важливіше, ніж мобільний і планшетний - якщо сайт не адаптований під мобільні пристрої. Зворотна ситуація, коли ви прямуєте трендам і робите ставку на Mobile .

За замовчуванням звіт «Канали" не сегментований в залежності від типів пристроїв, з нього не зрозуміло, користувачі яких пристроїв готові принести основний дохід вашому бізнесу. Десктопний трафік великий, а ось з мобільним якось не дуже - привід менше вкладати в користувачів десктопів, які і так охоче заходять на сайт, і виділити бюджет на просування через Mobile.

Щоб сегментувати звіт «Канали», натисніть «Додати сегмент» (Add Segment) і виберіть «Трафік з мобільних пристроїв» (Mobile Traffic) і «Трафік з планшетних ПК» (Tablet Traffic).

Щоб сегментувати звіт «Канали», натисніть «Додати сегмент» (Add Segment) і виберіть «Трафік з мобільних пристроїв» (Mobile Traffic) і «Трафік з планшетних ПК» (Tablet Traffic)

Вибравши ці сегменти, ви побачите, наскільки ефективні ваші рекламні повідомлення для користувачів смартфонів і планшетів і зможете оперативно оптимізувати рекламну кампанію.
Пам'ятайте, що набір цифр - це не привід приймати рішення. Тільки розуміючи суть даних і правильно їх інтерпретуючи, ви отримаєте потужний інструмент для оптимізації маркетингових активностей!

© CubeLine Agency

Чому?