Залишився всього місяць до закінчення прийому заявок на кастинг, який повинен змінити долю 12 маленьких танцюристів в Примор'ї. Перегляд, на якому відберуть майбутніх Уланова і Баришнікова, ректор Академії Російського балету імені Агрипини Ваганової Микола Цискарідзе проведе вже 29 серпня. Запис на кастинг триватиме до 20 серпня.
Як розповіли в департаменті культури Приморського краю, до участі в перегляді запрошуються діти - жителі Приморського краю, які закінчили початкову школу, тобто переходять з четвертого до п'ятого класу загальноосвітньої школи.
«Звичайно, умови відбору суворі і на перший погляд можуть здатися нездійсненними, однак на сьогоднішній день в Академії успішно навчаються близько 300 талановитих хлопців. А випускники стають без перебільшення справжніми "зірками" провідних російських і зарубіжних театрів. Участь в перегляді для дитини - не тільки шанс навчатися російському балету в кращій академії, а й колосальний досвід спілкування з метрами танцю, можливість отримати конструктивну критику і стимул для подальшого розвитку в цьому виді мистецтва », - відзначили фахівці.
Академія російського балету імені А.Я. Ваганової відноситься до числа найстаріших балетних шкіл світу. З її ім'ям пов'язані розквіт і всесвітнє визнання російської балетної школи. Заснована імператрицею Анною Іоанівни в 1738 році «Танцовальная Ея Імператорської Величності школа» до сьогоднішнього дня не припиняла роботу ні на один день, навіть в роки Великої Вітчизняної війни і блокади Ленінграда тут йшов навчальний процес. У цьому році - 274-й за рахунком випуск.
Для запису необхідно завантажити форму заявки , Заповнити її та надіслати на електронну адресу [email protected] .
Батькам необхідно уважно ознайомитися з умовами перегляду і підготувати необхідні документи. Детальну інформацію про перегляд можна дізнатися тут . Консультацію фахівців можна отримати і за телефонами: 8 (423) 2412684, 8 (423) 2412782, 8 (423) 2412759. Вони працюють з 9.00 до 18.00 по владивостоцьким часу.
І якщо ви ще не впевнені, чи варто Вашій дитині взяти участь в перегляді 29 серпня, вашій увазі «мотиватори» - видатні випускники Академії Російського балету імені Агрипини Ваганової, яким, здавалося б, спочатку доля готувала зовсім інші повороти.
Російська артистка балету, одна з найбільших балерин XX століття Анна Павлова народилася в 1881 році в дачному селищі Лигово під Петербургом. У 1899 році, після закінчення академії була прийнята в трупу Маріїнського театру. Танцювала партії в класичних балетах «Лускунчик», «Коник-Горбоконик», «Раймонда», «Баядерка», «Жизель». У 1906 році стала провідною танцівницею трупи.
Російська артистка балету, одна з найбільших балерин XX століття Анна Павлова народилася в 1881 році в дачному селищі Лигово під Петербургом. У 1899 році, після закінчення академії була прийнята в трупу Маріїнського театру. Танцювала партії в класичних балетах «Лускунчик», «Коник-Горбоконик», «Раймонда», «Баядерка», «Жизель». У 1906 році стала провідною танцівницею трупи.
З 1910 року Павлова гастролювала в багатьох країнах світу разом зі своєю власною трупою. Останній виступ балерини в Маріїнському театрі відбулося в 1913 році, а в Росії - в 1914 році, після чого вона влаштувалася в Англії. Під час австралійського турне Анна Павлова справила на публіку таке враження, що її ім'ям назвали дуже популярне тістечко, яке і донині подають на десерт у багатьох ресторанах світу. Іменем «Анна Павлова» названий і один з літаків MD-11 національної авіакомпанії Нідерландів. На честь найбільшої балерини названий також вінець Павлової на Венері.
Радянський і російський артист балету, балетмейстер, хореограф, педагог, професор, головний балетмейстер Великого театру Юрій Григорович з'явився на світ 1927 року у сім'ї службовця. Він став першим виконавцем партії Дона Карлоса в балеті Леоніда Якобсона «Кам'яний гість». Після закінчення училища в 1946 році був прийнятий в трупу Ленінградського театру опери та балету імені С. М. Кірова, де танцював сольні характерні і гротескові партії.
Одночасно з артистичною кар'єрою Григорович почав ставити в балетній студії Ленінградського Палацу культури імені А. М. Горького. Його першими балетами були «Аістёнок», «Слов'янські танці», «Семеро братів».
Юрій Григорович - автор восьми оригінальних балетів і власних редакцій практично всіх класичних балетів, що складають основу репертуару Великого театру. Народний артист СРСР, Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської премії, двох Державних премій СРСР і Премії Уряду РФ.
Радянський і американський артист балету, балетмейстер, актор Михайло Баришніков народився в 1948 році в родині офіцера Радянської армії в Ризі. Займатися балетом почав в Ризькому хореографічному училищі. Навчався в одному класі з Олександром Годуновим. Продовжив навчання в Ленінградському хореографічному училищі.
Юрій Григорович - автор восьми оригінальних балетів і власних редакцій практично всіх класичних балетів, що складають основу репертуару Великого театру. Народний артист СРСР, Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської премії, двох Державних премій СРСР і Премії Уряду РФ
У 1967-1974 роках танцював в Ленінградському театрі опери та балету імені Кірова. У 1974 році, під час гастролей в складі трупи Великого театру в Канаді, отримавши запрошення від свого давнього знайомого Олександра Мінца в трупу «Американського театру балету», залишився працювати в Канаді. Номінант на премію «Оскар» і «Золотий глобус».
Уляна Лопаткіна - прима-балерина Маріїнського театру з 1995 року, лауреат Державної премії РФ (1999), Народна артистка Росії (2006) народилася 23 жовтня 1973 року в Керчі, в сім'ї вчителів. У дитинстві займалася в танцювальних гуртках і секціях спортивної гімнастики. У 1991 закінчила Академію російського балету імені А. Я. Ваганової, після чого була прийнята в балетну трупу Маріїнського театру. У 1995 році стала прима-балериною трупи. Лауреат балетного конкурсу Vaganova, володар премій «Золотий софіт», «Золота маска», «Балтика», премії лондонських критиків Evening Standard, Державної премії Росії, призу «Бенуа танцю».
Діана Вишнева - прима-балерина Маріїнського театру з 1996 року і Американського театру балету з 2005 народилася 13 липня 1976 року в Ленінграді в родині інженерів-хіміків. У шестирічному віці почала займатися в хореографічному гуртку в Палаці піонерів, в 1987 році вступила в Ленінградське хореографічне училище імені А. Я. Ваганової. Народна артистка Росії, лауреат Державної премії РФ, переможець конкурсу «Приз Лозанни», лауреат театральних премій «Бенуа танцю», «Золотий софіт» і «Золота маска».
Катерина Голєва, goleva _ ei @ primorsky. ru
Фото - Приморська сцена Маріїнського театру