- Освіта за кордоном коштує дорого
- Необхідно вільно знати іноземну мову
- Зарубіжні університети не беруть російські дипломи
- Не можна вчитися і одночасно працювати
- Університети приймають документи до кінця весни
Незважаючи на різноманіття інформації про навчання за кордоном, ця тема, як і раніше оповита міфами. Прийняти рішення про вступ до іноземного університету не просто, з цим пов'язано чимало фінансових і академічних нюансів. Тому сьогодні ми постараємося розвінчати деякі з найвідоміших міфів. Ми будемо раді, якщо студенти магістратури доповнять наш список. Запрошуємо до обговорення.
Освіта за кордоном коштує дорого
Якщо в Оксфорд, Кембридж чи Гарвард ви не прагнете, то навчання за кордоном цілком доступно і не так уже й дорого. Вартість освіти в США і в Європі відрізняється. Вам необов'язково отруюватися вчитися в країни, де навчання і проживання коштує дорого. У таких країнах як Німеччина і Норвегія вищу освіту в державних вузах - безкоштовне. Крім того, студенти можуть фінансувати своє навчання за рахунок стипендій та грантів, яких зараз достатньо.
Наприклад, російська програма «Глобальне Освіта» - фінансування студентів, самостійно надійшли в провідні університети світу. Програма покриває не тільки навчання, але всі додаткові витрати (проживання, навчальні матеріали, проїзд).
Або Fulbright - програма грантів на навчання в магістратурі США протягом 1-2 років. Фінансується повністю американським Держ. Департаментом і спрямована на зміцнення міжнародних зв'язків з РФ. Конкурс проходить в три тури: подача заявки, співбесіду і здача TOEFL і GRE в форматі комп'ютерного тестування. Успішні кандидати отримують грант.
Детальніше про стипендії та гранти в нашій попередній статті.
Необхідно вільно знати іноземну мову
Іноземна мова знати необхідно, звичайно, але не обов'язково на рівні носія. Хоча високий рівень, безсумнівно, величезний плюс вам. Рівня трохи вище, ніж середній, для початку достатньо. Практично у всіх університетах існують курси для тих студентів, кому потрібно підтягнути іноземну мову. А далі у вас просто не буде іншого виходу, як вивчити мову досконало.
Однак, у багатьох вузах від іноземців все ж потрібно добре знати мову. У пакеті документів для зарахування повинен бути присутнім сертифікат, що підтверджує знання мови. Наприклад, сертифікати IELTS , TOEFL, DALF, TestDaF та ін. Деякі університети допускають «внутрішнє» мовне тестування.
Зарубіжні університети не беруть російські дипломи
Російський диплом про вищу освіту, скоріше, підтверджує, що якусь освіту є. Через відмінності навчальних програм потрібно буде позайматися по тій програмі, яка прийнята в країні планованого навчання. Тривалість Pre-Masters програми може зайняти близько року. На цьому курсі студенти вивчають необхідні для навчання в магістратурі предмети і підтягують рівень англійської. Однак, це далеко не завжди так, багато російських вузів відомі за кордоном і їх випускників зараховують до університету без додаткових курсів.
Не можна вчитися і одночасно працювати
Можна, можливо. Все залежить від візи, яку ви отримуєте при в'їзді. Якщо віза дозволяє працювати, то сміливо шукайте роботу. У деяких країнах студентська віза не дозволяє працювати. У США студентська віза не дає права на працевлаштування, а в Австралії студент може працювати кілька годин на тиждень. Крім того, можна спробувати знайти роботу при університеті. Не забувайте про віддалену роботу - можна влаштуватися в Росії і дистанційно працювати за кордоном.
Університети приймають документи до кінця весни
Дедлайни подачі документів залежать від обраного університету і програми. Наприклад, в Німеччині документи приймають двічі на рік: з червня до 15 липня - на зимовий семестр, з грудня по 15 січня - на літній семестр. Університети і коледжі Великобританії приймають документи до 15 січня. Університети Норвегії приймають документи на осінній семестр від іноземних студентів до 1 березня. У Франції документи приймаються з грудня до 31 березня.
Найголовніше, потрібно визначитися з університетом і магистратурой якомога раніше, щоб встигнути здати необхідні тести і правильно підготувати всі документи до дедлайну.
Таким чином, якщо університет мрії обраний, то обов'язково подавайте на цікаву вам програму. Обов'язково вивчіть освітню систему країни, куди плануєте вступати, можливі гранти та стипендії, програму навчання вузу і все, що потрібно для вступу, візове і трудове законодавство, а також норми, що стосуються освіти.
Успіхів і удачі!
Автор статті - Давиденко В'ячеслав, засновник компанії MBA Consult
" Повернутися назад
Теги: магістратура , освіту за кордоном , освіта