Поділитися "5 кращих овочів для свіжих овочевих соків"
Користь овочевих соків незаперечна, але щоб почати їх робити і пити, потрібно запастися хорошими свіжими овочами. Серпень - ідеальний час для цього! Ми впевнені, що в вашому завжди присутні овочі - але які? Як показує практика, далеко не всі знають, з яких овочів виходять найкорисніші соки. Тим часом за ступенем корисності свіжі овочеві соки анітрохи не поступаються, а часом і дають сто очок вперед сокам з фруктів. Не будемо ж втрачати час і з'ясуємо, яким овочам саме місце в соковижималці!
брокколі
Брокколі незамінний для зміцнення імунної системи, особливо в періоди спалахів сезонних простудних захворювань. Клінічно доведено лікувальний ефект соку брокколі при захворюваннях виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Також виявлено зниження ризику онкологічних захворювань сечового міхура при регулярному вживанні соку з брокколі. Цей напій виводить солі важких металів, стимулює обмінні процеси і забезпечує організм антиоксидантами.
батат
Для багатьох це може виявитися новиною, але сік з батату - один з найкорисніших. У ньому міститься вітамін В6, зміцнює стінки кровоносних судин; вітамін С, який є потужним антиоксидантом; калій, що допомагає боротися зі стресами, а також багато інших необхідних нам речовини. І нехай вас не лякає те, що батат називають солодкою картоплею - схожість з картоплею у нього тільки зовнішнє! На смак сік батата нічим не нагадує картопляний. Спробуйте, він напевно вам сподобається! А якщо вам захочеться зробити його послаще, змішайте сік батата з яблучним соком.
морква
Морквяний сік, напевно, самий смачний з усіх овочевих соків. Однак крім приємного смаку він володіє масою інших достоїнств: наприклад, морквяний сік багатий бета-каротином, який сприяє зміцненню кісток і зубів, нормалізує рівень холестерину, а також благотворно впливає на зір і імунну систему. Але не захоплюйтеся: одного стакана в день цілком достатньо, інакше ви ризикуєте перенавантажувати печінку. Протипоказанням до вживання морквяного соку є діабет, виразка шлунка і гастрит з підвищеною кислотністю.
огірок
Огірковий сік теж не сильно поширений, і на смак він, звичайно, досить нудний, проте з точки зору користі він дасть фору багатьом іншим. Нормалізація калієво-натрієвого балансу, профілактика серцево-судинних захворювань, поліпшення травлення, підвищення життєвого тонусу - ось далеко не повний перелік переваг соку зі звичайного огірка. Ну і якщо вас все ж таки бентежить його смак, можете сміливо змішувати огірковий сік з будь-яким іншим (навіть фруктовим) соком або додавати в нього мед.
капуста
А ось капустяний сік, навпаки, дуже навіть популярний, і неспроста: у ньому містяться практично всі необхідні людині вітаміни і мікроелементи. Капустяний сік нормалізує обмін речовин, рекомендований при гастритах, безсонні, неврозах і вугрової висипки. Якщо у вас є захворювання підшлункової залози, перед вживанням капустяного соку проконсультуйтеся з лікарем.
Як бачите, у овочевих соків є безліч переваг. Почніть пити їх зараз, в сезон дозрівання, і зустрічайте осінь не депресією і загостренням хронічних болячок, а зарядом бадьорості і відмінним самопочуттям!
Поділитися "5 кращих овочів для свіжих овочевих соків"
Ми впевнені, що в вашому завжди присутні овочі - але які?