6 помилок з компресією, яких слід уникати при зведенні та мастерингу

  1. 1. Не грайте тільки «за правилами»
  2. 2. Не обмежуйте себе тільки контролем рівня
  3. 3. Не зациклюйтеся на настройках за умовчанням
  4. 4. Не бійтеся зробити це двічі
  5. 5. Не зациклюйтеся на послідовній обробці
  6. 6. Не перестарайтеся із стисненням синтетичної музики
  7. висновок

Коли проводиться зведення і продюсування музики з метою коректує і творчої обробки, одним з найбільш часто зустрічаються динамічних та інших плагінів є компресор. Нижче описуються 6 помилок, яких слід уникати.
В сучасних умовах при роботі зі звуком, починаючи від його записи, відомості і закінчуючи мастерингом, важливе місце займає використання динамічних засобів. Простими словами, компресори стискають динамічний діапазон інструментальних і вокальних доріжок, але їх також використовують для створення ефектів. В силу того, що практикується безліч способів застосування стиснення, зовсім не дивно, що є безліч можливостей по його неправильного застосування або щодо його використання не кращим чином. Описуються кілька моментів, на які слід звернути увагу при використанні стиснення при зведенні. Коли проводиться зведення і продюсування музики з метою коректує і творчої обробки, одним з найбільш часто зустрічаються динамічних та інших плагінів є компресор

Fairchild 670 - один з найстаріших і тому дорогих компресорів

1. Не грайте тільки «за правилами»

Коли люди тільки починають вивчати стиснення, вони часто отримують поради по «найкращим» налаштувань для різних областей застосування. Це часто рекомендації по конкретним співвідношенням або порогам для певних доріжок або інструментів. Наприклад, зазвичай в підручниках пропонується використовувати співвідношення (ступінь стиснення) 4: 1 для вокалу, 10: 1 для баса і т. Д. Інший поширений рада - встановити порогові значення тільки для найгучніших нот - призводить до зниження посилення. Ідея полягає в тому, щоб порадити новічкамне задавати занадто великі або малі значення, але такого роду рекомендації слід сприймати в якості відправної точки. Кожен виконавець і кожен запис трохи відрізняються з точки зору змін рівня і динамічних перепадів. Таким чином, одна доріжка може вийти цілком вдалою при використанні стандартних рекомендацій типу тих, що були згадані вище, а в інших випадках звучання виявиться здавленим або недостатньо контрольованим. Не слід боятися істотних змін установок співвідношень і порогів в залежності від ситуації, ви можете контролювати їх за допомогою приладів, але остаточне рішення слід прийняти після контрольного прослуховування запису.
Наприклад, якщо застосувати звичайні рекомендації, т. Е. При середньому співвідношенні (4: 1-6: 1) і порозі, який впливає лише на найгучніші ноти вокальної доріжки, вони можуть добре спрацювати, але, якщо задіяти більш низьке співвідношення (1.5 : 12: 1), то можна забезпечити більш м'яке застосування динамічного контролю. Ці два методи можуть подіяти по-різному на деякі моменти записи типу плямкання губами або шуму дихання, в залежності від різних партій один з них може забезпечити більш якісне звучання (більш плавне і натуральне).

2. Не обмежуйте себе тільки контролем рівня

Якщо розглядати чисто технічну сторону питання, то метою стиснення буде скорочення динамічного діапазону. Це зазвичай означає використання його для тих доріжок, де мають місце коливання рівня в широкому діапазоні або окремі ноти вискакують із запису. Тоді забезпечується більш послідовна динаміка. Однак, компресори застосовуються не тільки для усунення проблем. З їх допомогою можна створювати ефекти. При уважному застосуванні стиснення можна вплинути на щільність і презентабельність записи навіть в тих випадках, коли динамічний контроль і не потрібно.
Найбільш класичним прикладом такого використання стиснення служить його використання для зміни форми сигналів від барабанів. Можна використовувати спеціальні настройки наростання і спаду, щоб змінити баланс між наростанням звуку від удару барабана або будь-якого іншого ударного інструменту і його спадом. Наприклад, при відповідних значеннях порога і співвідношення (6: 1-8: 1 +) звук від барабанів може бути більш тугим, якщо застосувати більш повільне наростання або атаку (~ 15-20 мс або близько цього) і довший спад (~ 500 + мс). Це дозволить зробити перехід від початкового звуку без стиснення, але подальше звучання (бум) буде придушене, що забезпечить більш здавлений звук барабана, який характерний для загасання звуку. При прямо протилежних налаштуваннях, а саме при швидкому наростанні (≤ 1-2 мс) і швидкому спаді (<50 мс) відбудеться придушення перехідного процесу, що забезпечить більш дзвінку ноту (бум). Таким чином, можна взяти здавлений звук барабанів і надати йому більш відкритий дзвінкий характер, прибравши загасання. Це звичайний прийом, щоб зробити звук барабанів «крупніше». Деякі компресори знамениті саме цим, що дозволяє нам перейти до наступної ради.

3. Не зациклюйтеся на настройках за умовчанням

У більшості цифрових звукових станцій в стандартній комплектації є компресор, і початківці інженери і звукорежисери можуть намагатися використовувати різні можливості цього плагіна, особливо, після того, як вони освояться з ним. Однак, існує безліч компресорів у вигляді програмного і апаратного забезпечення, вони часто виконані на основі схем, які дуже відрізняються від тих, що застосовуються в класичних апаратних компресорах. Багато з них мають досить різняться характеристиками, т. Е. Однакові настройки призводять до абсолютно різних результатів. Деякі з них добре підходять для певних областей застосування.

Деякі з них добре підходять для певних областей застосування

Деякі класичні компресори та їх емуляція за допомогою програмного забезпечення

Найбільш відомі види схем різних компресорів:
Опто компресор: опто - це скорочення від слова оптичний. Застосовується внутрішнє джерело світла і датчик для виявлення рівня і зменшення посилення. Опто компресори типу Teletronix LA-2A працюють плавно, сигнали закриваються, замість того, щоб насправді стиснути їх. Це секретна зброя багатьох інженерів при роботі з вокалом, хоча вони хороші і для багатьох інших сигналів теж.
Компресор на польових транзисторах: Польовий транзистор забезпечує миттєву швидкість реакції, що дуже важливо для барабанів і перкусії в числі інших інструментів. Схема на основі польових транзисторів має приємними перевагами при інтенсивному використанні. Класичним прикладом є Urei 1176, який знаменитий тим, що «укрупнює» звук барабанів, як це було описано вище.
Компресор на основі підсилювача, керованого напругою: Сучасні стандартні схеми компресорів використовують цей підсилювач, так як він працює швидко і добре стискає. Компресори такої конструкції типу dbx 160 і SSL Buss Compressor гарні для динамічного стиснення, яке використовується повсеместновезде, візьмемо, наприклад, слеппінг, барабани, перкусію - це те, для чого вони реально застосовуються.
Ці види схем стиснення поряд з іншими доступні також в якості плагінів від різних постачальників, і вони навіть вбудовуються. Замість того щоб весь час використовувати знайомий компресор, який у вас є в наявності, варто все ж спробувати їх, особливо для певних доріжок. Ці альтернативні компресори будуть не тільки більш «музичними», але в силу простоти управління, з їх допомогою вам буде легше досягти найкращих результатів.

4. Не бійтеся зробити це двічі

Хоча можна досягти хороших результатів при використанні одного компресора, не так вже незвично виглядає ситуація, коли послідовно застосовують кілька компресорів для деяких джерел. Найбільш характерний приклад такого застосування - це кілька доріжок від ударної установки, коли зазвичай підбирають індивідуальний компресор до малого і басовому барабанів, причому компресори можуть бути різних типів, а іноді і до верхнього мікрофону, який розташований над цими барабанами. Всі ці окремі доріжки від барабанів зазвичай зводять в підгрупу через порт Aux, і можливе підключення ще одного компресора, який впливає на звучання всієї ударної установки. Можна застосувати такий же підхід до бек-вокалу або інструментів, кожної доріжкою управляє свій компресор, крім того, є компресор для підгрупи партій, щоб ущільнити запис.

Якщо задіяно кілька компресорів, вам, можливо, захочеться трохи спростити завдання для кожного окремого компресора, з точки зору зниження рівня посилення, щоб загальний ефект не перетворився на місиво. Іноді, якщо ви відчуваєте труднощі з приборканням динаміки в складній записи, то допоможе підключення одного компресора до іншого, при цьому один може бути налаштований на низький ступінь стиснення і поріг, щоб жорстко відсікати раптові динамічні зміни (гучні ноти), але в цілому доріжка не може постраждає.

5. Не зациклюйтеся на послідовній обробці

Послідовна обробка сигналу - це найбільш поширений спосіб, коли компресор вбудований в лінію обробки сигналу, що забезпечує 100% -ве стиснення. Паралельне або так зване Нью-йоркське стиснення служить альтернативою такому способу. При використанні даного способу компресор вбудовується або в дублюючу доріжку, або в Aux, а сигнал від оригінальної доріжки подається через цей Aux. Потім копія стискається, причому це часто виконується навіть в більш агресивній манері, ніж зазвичай, а потім стисла версія змішується з оригінальною незжатої доріжкою.
При такому підході виявляється ефект, що трохи відрізняється від ефекту, що має місце при стандартному послідовному підключенні, так як стиснута версія може реально схлопнуться, але оригінальна Незжата версія забезпечить переходи звуків і динамічні акценти, які, в іншому випадку могли бути загублені при сильному стисненні. Паралельне стиснення особливо популярно при роботі з барабанами, іноді з декількома вокалістами, і з ним реально варто експериментувати, так як в деяких компресорах ця процедура спрощена за рахунок додавання функції управління зведенням (%), яка змішує сиру, т. Е. Незжатими версію доріжки , і оброблений, т. е. стиснений, варіант доріжки без необхідності використання додаткових маршрутизаторів або входів Aux.

6. Не перестарайтеся із стисненням синтетичної музики

Остання порада відноситься до використання компресора зі звуками від синтезатора або іноді від семплера. Можна сильно стискати звуки від акустичних інструментів і найкращі емуляції від семплерів, керуючи при цьому змінами рівнів або гучності, не пригнічуючи при цьому музичні акценти і динаміку. Це відбувається з тієї причини, що коли виникають гучні і тихі ноти при грі на акустичному інструменті, це не означає тільки зміни гучності, але також проявляються важливі динамічні і музичні акценти, які створюють характер виконуваного твору. Змінюється тон і наростання гучних і тихих нот. Навіть якщо сильне стиснення і усуває зміни гучності музичної лінії, то все одно залишаються зміни в наростанні і тоні між гучними і тихими нотами, що зберігає всі варіації акцентів або динаміки. Це відбувається навіть у тих випадках, коли згладжені зміни гучності.
Однак, багато синтетичні звуки не мають подібних варіацій. Послідовність синтезованих звуків визначається тільки змінами рівня гучності ритмічних побудов або акцентів, а сильне стиснення придушить цю лінію внутрішнього ритму і більшу частину музики. Вам слід пам'ятати про таку можливість при використанні стиснення електронних звуків. Якщо вам здасться, що синтетичне побудова погано реагує на стиск, то можна або відіграти трохи назад, або, що навіть краще, додати трохи ADSR обвідної або змінити фільтр низьких частот, щоб будь-яка внутрішня динаміка не зникла при сильному стисненні.

висновок

Стиснення може бути одним і найбільш складних видів обробки сигналів, але коли ви вчитеся з ним справлятися, слід пам'ятати про дві речі. По-перше, не слід шкодити, ви повинні переконатися, що будь-який стиснення не зробить негативного впливу на музику. По-друге, ви повинні мислити нестандартно - різні настройки компресора, його види та додатки можуть забезпечити найкращий спосіб отримати все, що потрібно від цього важливого методу обробки.