7 прийомів, які використовуються в сучасній рекламі та ЗМІ, щоб маніпулювати нашим сприйняттям

  1. 1. Новина, яка точно вас здивує
  2. 2. Історії успіху
  3. 3. Історії про вас
  4. 4. «Я поверну вам гроші»
  5. 5. Помилкові цифри
  6. 6. Внутрішня валюта компанії
  7. 7. Гра з вашим сприйняттям

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Кожен день ми вбираємо нову інформацію, яка вже стала продуктом. Її можна купити або продати: цим і займаються так звані інфобізнесмени. Вони заробляють гроші своїми знаннями: продають вебінари, інтенсиви, курси. Популярні напрямки - психологія, підвищення продуктивності, фінанси та інші. Але, як і скрізь, в сфері Інфобізнес з'явилося багато шахраїв, які продадуть вам тільки красиву обгортку.

Звичайно ж, якісних онлайн-курсів і лекцій теж багато, а ошуканців можна виявити за особливими ознаками. AdMe.ru розповість читачам, якими прийомами нас намагаються обвести навколо пальця в інтернеті і ЗМІ.

1. Новина, яка точно вас здивує

Цей прийом можна зустріти як в безкоштовних газетах, так і в інтернеті. Зазвичай їм користуються шахраї, що рекламують товари і послуги в сфері здоров'я, краси, харчування. Уявіть, що ви читаєте статтю з інтригуючою заголовком «Чим небезпечні гриби». Вам повідомляють, що хтось Петров М.М., іменитий вчений і директор Світового центру довгожителів, виявив неймовірну. Виявляється, гриби викликають виразку шлунка. У статті прямим текстом стверджується: якщо у вас виразка, то це від грибів. І навпаки: якщо ви часто їсте гриби, то у вас обов'язково буде виразка.

Подібні повідомлення побудовані на простих правилах пропаганди : Більше постулатів, менше подробиць. Створюються такі статті в рекламних цілях, щоб залякані читачі купили потрібний товар або звернулися за допомогою до потрібного «професіоналу». Інформація зазвичай подається з емоційними метафорами й страшними прикладами: історіями хвороб, вигаданої статистикою смертності та ін.

Не варто сліпо довіряти всьому, що пишуть в інтернеті і говорять по телевізору, особливо якщо справа стосується здоров'я. Якщо ви хочете звернутися до певного фахівця, перевірте кваліфікацію і статті вченого (наприклад тут ), Дізнайтеся, де він здобував освіту і які роботи публікував в наукових виданнях.

2. Історії успіху

У вашій стрічці новин напевно зустрічалася ненав'язлива реклама-історія. Наприклад, молода людина розповідає, як не міг знайти гідну професію, працював мийником посуду, вантажником, але потім ... відкрив свою справу, почав грати на біржі, в загальному, зробив щось. Тепер у нього дорога машина, квартира в хмарочосі і відпустку за кордоном 5 разів на рік. Цей рекламний прийом називається сторітеллінг , І, на жаль, в більшості випадків історії вигадані. Споглядання чужого подорожі з грязі в князі змушує людину думати, що і у нього вийде так само. Ми не сперечаємося, вийти може у кожного, але для цього зовсім не обов'язково купувати дорогі лекції або консультації бізнес-коучів і вже тим більше грати на біржі або в онлайн-казино.

Пам'ятайте, що на кожен зліт є тисяча падінь. А багатство людини, чию історію ви читаєте, може бути побудовано якраз на доходи з платних курсів. Вірте в себе і не віддавайте свої гроші і життя в руки будь-якого оповідача.

3. Історії про вас

У рекламних постах ви можете зустріти і історії іншого типу. У них автор чудесним чином описує вас і ваше життя. Він тонко підмітив ваші почуття, яскравими фарбами змалював ваші проблеми з фінансами, вільним часом, особистим життям. Не поспішайте дивуватися пророчому дару і записуватися на курси до автора-чарівникові. Це не що інше, як ефект Барнума : Загальні фрази, які підходять будь-якій людині, ви сприймаєте як особистий прогноз, звернення конкретно до вас. Тому вам здається, що автору знайома ваша історія і що дані курси вам дуже потрібні. Цим прийомом користуються псевдоекстрасенси, а тепер і бізнесмени, що рекламують свої послуги.

4. «Я поверну вам гроші»

Автори платних курсів можуть стверджувати, що після виконання всіх завдань ви обов'язково прийдете до мети: заробите певну суму, отримаєте передплатників блогу, знайдете чоловіка-мільйонера. Вони навіть дають гарантії: якщо цього не станеться, вам повернуть гроші, витрачені на курс. Але не поспішайте вірити: недобросовісний маніпулятор, швидше за все, доведе, що ви не виконували його інструкції, або просто закриє свою справу через рік і видалить акаунти.

5. Помилкові цифри

Помилкові цифри

Всі шахраї знають, що людина - ліниве створення. Це означає, що вони можуть надати вам будь-які цифри, знаючи, що ви не будете їх перевіряти. Щоб змусити вас повірити в їх успіх, вони покажуть вам фотографії з пачками грошей, скріни документів або простий текст: «Дохід фірми N за минулий рік: $ 5 000 000».

Пам'ятайте, що будь-яка людина може сказати і написати що завгодно, але перевірити доходи якої б то не було фірми зараз можна в інтернеті. А цифри із завидною числом нулів потрібні для однієї мети: затуманити ваш ясний погляд пеленою захоплення.

6. Внутрішня валюта компанії

Внутрішня валюта компанії

Зазвичай цим прийомом користуються компанії, що займаються мережевим маркетингом. Щоб завербувати вас в «бізнес», вам пояснюють прості правила. Продайте товар на певну суму і перейдіть на наступний рівень, де більше дохід і багато інших бонусів. Ось тільки продажу ваші вважають не в рублях, а в спеціальній внутрішній валюті фірми. Наприклад, 100 рублів - це 1 бал. Ви бачите, що вам необхідно продати товар не на 30 тис. Рублів, а всього на 300 балів, тому вам здається, що все легко і ви швидко просунетеся далі. І тільки згодом ви виявите, що впарювати непотрібний товар на велику суму дуже непросто.

7. Гра з вашим сприйняттям

Тепер повернемося до друкованих та онлайн-видань. ЗМІ можуть не тільки довести до відома читачів інформацію, а й відкоригувати їх відношення до новин. Наприклад, повідомлення про підвищення цін можна подати по-різному: «Ціни знову підвищують. Грабіж серед білого дня »або« Жителям доведеться заплатити трохи більше, щоб відремонтувати дороги в країні ». Тема і стиль статті можуть суттєво вплинути на сприйняття читачів, і один автор буде виправдовувати вбивцю благими намірами і нещасною долею, а другий - повністю заперечувати ці аргументи.

А ви завжди помічаєте виверти в рекламі та ЗМІ?

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

А ви завжди помічаєте виверти в рекламі та ЗМІ?