7 українських вузів, де готують бізнесменів та вчать підприємництву

  1. Харківський національний університет імені Василя Каразіна
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  3. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  4. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
  5. Київський національний торговельно-економічний університет
  6. Національний університет «Острозька академія»
  7. Університет «КРОК»

В Україні працює понад 800 вищих навчальних закладів. Згідно головному світовому рейтингу університетів QS World University Rankings, шість вузів України в 2018 році увійшли до топ -1000 всієї планети.

На основі рейтингів кращих вузів України редакція MC Today склала список навчальних закладів, де готують бізнесменів та вчать підприємництву.

Харківський національний університет імені Василя Каразіна

В університеті працює школа бізнесу (Karazin Business School). Школа працює за принципом європейської моделі освіти до міжнародних стандартів, готуючи бакалаврів, магістрів і аспірантів.

Великий плюс - наявність короткострокових програм управлінського розвитку, менеджменту, бухгалтерського та управлінського обліку, управління персоналом та ділової англійської мови.

Для студентів бізнес-школи часто організовують лекції і зустрічі з успішними підприємцями і топ-менеджерами.

Для студентів бізнес-школи часто організовують лекції і зустрічі з успішними підприємцями і топ-менеджерами

Харківський національний університет імені Василя Каразіна

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

На тлі інших університет виділяється не просто можливістю здобути бізнес-освіту: тут можна стати магістром бізнес-адміністрування (МВА: Master of Business Administration) з дипломом як українського, так і італійського (університет Мачерата) вузів.

У програмі - три види дисциплін, проходження п'яти ступенів освіти. Через рік і десять місяців ви зможете отримати звання функціонального менеджера (середнє управлінська ланка) або управлінця компаній (вища управлінська ланка).

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Крім економічних і бізнес-спеціальностей, в КПІ є стартап-школа «Sikorsky Challenge». Вона створена для залучення творчої молоді і навчання інноваційного підприємництва. Після формування бізнес-ідеї школа допомагає знайти інвестора і «заточити» той чи інший проект під «бізнес-ангела».

У числі викладачів-тренерів - висококваліфіковані фахівці. Наприклад, Ігор Пеєр (керівник ізраїльського бізнес-інкубатора Be Next IT), Інна Малюкова (директор Інституту післядипломної освіти КПІ, project manager в сфері трансферу технологій), Олексій Струцінскій (керівник проектів і програм з розробки програмного забезпечення та автоматизації бізнесу) та інші.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

КНЕУ увійшов в топ-6 бізнес навчальних закладів України згідно з французьким рейтингу «Eduniversal Ranking» і посів третє місце в списку.

Тут готують фахівців у сфері економіки, менеджменту і права. В Інституті бізнес-освіти КНЕУ доступні тридцять магістерських програм і МВА. Також є чотири англомовні програми.

За двадцять років Інститут бізнес-освіти випустив 12 тис. Фахівців.

Фахівців

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Київський національний торговельно-економічний університет

У КНТЕУ також є можливість отримати МВА-освіта в трьох напрямках: бізнес-адміністрування (МВА), міжнародне бізнес-адміністрування (ІМВА) і маркетинговий менеджмент.

Для вступу потрібно надати диплом про вищу освіту, а також мати дворічний досвід роботи в сфері бізнесу на управлінських посадах.

Тривалість навчання залежить від обраної вами програми і складає від одного року десяти місяців до двох років трьох місяців.

Тривалість навчання залежить від обраної вами програми і складає від одного року десяти місяців до двох років трьох місяців

Київський національний торговельно-економічний університет

Національний університет «Острозька академія»

Один з найстаріших університетів Східної Європи, єдиний вуз України, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

В Острозькій академії працює кафедра економічної теорії, менеджменту і маркетингу, створена ще в 2003 році. Крім цього, економічний факультет університету співпрацює з вузами і бізнес-школами Польщі, Великобританії, США та Португалії. Для студентів організовують спільні обмінні, наукові конференції та дослідження.

Також при академії діє бізнес-клуб, мета якого - знайомити студентів з реальними кейсами в сфері бізнесу, медіа та технологій.

Також при академії діє бізнес-клуб, мета якого - знайомити студентів з реальними кейсами в сфері бізнесу, медіа та технологій

Національний університет «Острозька академія»

Університет «КРОК»

Приватний університет заснували ще в 1992 році. Тут навчаються близько 5 тисяч студентів, серед яких 650 осіб - представники 32 інших країн. 70% викладачів мають ступенем PhD.

При університеті діє і бізнес-школа BSK. Тут можна вчитися всією сім'єю: діти в ліцеї, коледжі, університеті, а батьки в бізнес-школі.

В основному, освіту бізнес-школи КРОК розраховане на тих, хто хоче змінити профіль своєї діяльності, кого цікавить кар'єрний ріст у своїй професійній області, а також на підприємців. Серед основних програм: магістерські програми, МВА і програми управлінського розвитку.

У школі також є спеціалізовані програми для компаній, заточені під потреби того чи іншого бізнесу. BSK вже працювала з такими компаніями як «Київстар», KAN Development, «Агрорегіон», Всеукраїнський фонд «Соціальне партнерство» (ВБФ) та інші.

Університет «КРОК»

Нещодавно ми розповідали історію 18-річного Микити Смотрова, який запустив перший бізнес в 10-му класі, а зараз робить успішний проект «Будинок юриста». Радимо прочитати.

Підписатися на Telegram-канал