9 вересня в Московській області пройде опитування жителів про впровадження в Підмосков'ї роздільного збору сміття

Застаріла система збору відходів впливає не тільки на ситуацію навколо полігонів, а й псує атмосферу і вигляд прибудинкових територій. Як провести роз'яснювальну роботу з жителями і сформувати звичку розділяти побутове сміття, йшла розмова на прес-конференції в «Інтерфаксі».

З ініціативою провести опитування жителів, почути їх думку і пропозиції про організацію процесу утилізації сміття виступила всеукраїнська громадська організація «Зелений патруль». На думку її виконавчого директора Андрія Нагібін, проблема сміття сьогодні на піку актуальності. «Ще кілька років тому ми уявити не могли, що екологічна тематика буде так політизована. Для Московської області це найбільш чутлива тема. Щорічно близько 10 млн тонн вивозиться на полігони в Підмосков'ї. Регіон готовий до роздільного збору. Фактично зараз створюється нова галузь - галузь з переробки відходів, - вважає Андрій Нагібін. - Що стосується жителів, то їм потрібно буде мати під раковиною два пакети, умовно кажучи, «сухий і мокрий»: один - для сухої тари і відходів, інший - для харчових залишків. У нас є унікальний шанс - провести опитування 9 вересня паралельно з виборами губернатора, включивши мільйони громадян в обговорення цієї проблеми ».

З 1 січня 2019 року набирає чинності закон, який встановлює правила поводження з відходами та закріплює роздільний збір сміття в Росії

На думку Нагібін, проведення опитування важливо ще й тому, що з 1 січня 2019 року по закону жоден полігон не прийме сміття без попереднього сортування.

Еколога підтримує керівник робочої групи з екології та природокористування Експертної ради при уряді Російської Федерації, член громадської ради при Мінприроди Росії Рашид Ісмаїлов: «До 2024 року ми повинні переробляти відходи на 80%. Це амбітний показник, але все буде орієнтоване на його досягнення. Перший етап - це роздільний збір на рівні домогосподарств. Я б назвав його поділом на «чистий» і «брудний» сміття. До Московської області - особлива увага. Тут найбільш яскраво загострилася вся проблема поводження з відходами. Звичайно, впровадження нової системи вимагає часу, але у нас «еволюційний шлях» повинен пройти швидше, ніж в тій же Німеччині, де роздільний збір впроваджений 30 років тому ».

У Підмосков'ї вже формується практика роздільного збору сміття. У пілотному проекті в Підмосков'ї беруть участь 13 муніципалітетів.

У Івантєєвці, Митищах, Дубні більше 30-40% жителів регулярно збирають побутове сміття розділеного схемою, їх успішні практики громадські працівники готові поширити на всю країну.

Всі розуміють, що найважливіше - донести до кожного жителя Підмосков'я необхідність розділяти сміття у себе в домашньому господарстві, що, як не крути, для всіх справа нова, за великим рахунком - формування нової культури, якщо хочете, ломка менталітету. Це повинно стати природним, як бажання дихати свіжим повітрям.

«Нам важливо залучати людей до екологічної культури, - висловила свою думку керівник інформаційно-консультаційного центру підготовки спостерігачів на виборах і референдумах« Голос молодих »Анна Легум. - Ми переконані, що опитування допоможе обласному уряду прийняти зважене рішення, знайти опорні точки в реалізації такого важливого і актуального проекту ». Молодь готова зайнятися просвітою людей починаючи зі школи, проводити роз'яснювальну роботу, влаштовувати агітаційні пікети, крім того, у наших активістів на службі є інтернет.

По темі

По темі

1474

У 2020 році податкова ставка на нерухомість, що розраховується за кадастрової вартості, в Московській області зросте до 1,7 відсотка, а не до 2 відсотків, як планувалося раніше.

Жителям, які скептично ставляться до поділу сміття, мовляв, все одно все в одну купу вивантажили, відповів заступник голови координаційної ради «Асоціація голів рад багатоквартирних будинків Московської області» Олександр Ісаков: «Ми готові контролювати роботу операторів з вивезення відходів. Ми не дозволимо звалювати відсортовані жителями відходи в одну машину. При цьому ми готові стати посередниками між громадянами і обласним оператором. Ми вважаємо, що дуже важливо вибудувати ефективну систему на рівні двору ».

У Підмосков'ї планується побудувати 29 сміттєсортувальних станцій. Вся відповідальність за вивезення сміття ляже на регіональних операторів. Вони відповідають за зональним принципом, кожен за свою територію. Регіональні оператори вже визначені на найближчі 10 років, з ними підписані контракти. У них передбачені серйозні зобов'язання і санкції, в тому числі можливість розірвання контракту з виплатою значної компенсації. Тобто сьогодні операторам більшою мірою доводиться переживати, як не втратити свій статус.

Опитувальник, який запропонують заповнити жителям області 9 вересня, буде складатися з чотирьох-п'яти питань, до кожного з яких буде додаватися кілька варіантів відповідей. У підсумку організатори отримають картину по муніципалітетам, побачать, де готовність вище, де які ідеї і думки домінують.

За підсумками опитування будуть підготовлені рекомендації органам влади. «Нам дуже важливо провести це опитування, залучити максимальну увагу до проблеми роздільного збору відходів, - каже Андрій Нагібін. - Якщо вийде у Підмосков'я, то вийде у всій Росії ».

КОНКРЕТНО

У пілотному проекті з роздільного збору сміття в Підмосков'ї беруть участь 13 муніципалітетів: Балашиха, Подольск, Шатура, Озери, Долгопрудний, Красногорськ, Сонячногірське, Химки, Домодєдово, Ивантеевка, Митищі, Дубна та Ногінський район.