Я збираюся відкрити невеликий магазин. Як залучити перших клієнтів?

  1. Організація свята в день відкритих дверей
  2. Ефективність реклами через соціальні мережі

Відкриття невеликого магазину можна перетворити на яскраве уявлення, яке принесе радість першим відвідувачам. При цьому важливо залучити до себе увагу вже на старті, щоб з кожним днем ​​кількість покупців тільки додавалося. Ілля Дудієв, засновник флористичного бутика Amore + Fiori , Розповідає, як робити маркетингові акції, які допоможуть збільшити обсяг продажів, будуть залучати нових споживачів і підвищувати інтерес постійних клієнтів.

Перед відкриттям магазину необхідно заздалегідь підготувати рекламу продукції, програми з розіграшів, подарунки і ще зробити ряд інших кроків. Причому деякі з них треба впроваджувати на стадії ремонту приміщення. В такому випадку відкриття маленького бутика стане справжнім святом для керівництва і приверне увагу великої кількості відвідувачів.


Бутік площею близько 20 квадратних метрів дуже сильно потребує друкованій рекламі. Вона може бути представлена ​​в трьох варіаціях: зовнішні банери (стенди з рекламою про товар), листівки з рекламою, а також візитні картки.

Ще в процесі ремонтних робіт на зовнішні стіни приміщення можна повісити плакати з інформацією про те, що тут планується відкриття магазину. Наприклад, при відкритті нових бутиків ми вішаємо банери з текстом приблизно такого змісту «Скоро відкриється новий квітковий бутік» або «Новий бутик квітів чекає Вас 15 травня». Якщо планується урочисте відкриття, то обов'язково вказується дата і час початку урочистого заходу.

підписуйтесь на канал Rusbase в «Яндекс.Дзен» , Щоб нічого не пропустити

, Щоб нічого не пропустити

За 15 днів до відкриття можна повісити яскравий плакат з назвою закладу та пропозицією про запрошення на церемонію відкриття. Причому важливий заклик до ранньої реєстрації. Потенційному покупцеві потрібно до відкриття бутіка зареєструватися, щоб він міг взяти участь в розіграші подарунків.

Для нас перед відкриттям магазину вигідним рішенням виявилася роздача рекламних флаєрів. Такі листівки в основному роздавали чоловікам і молодим людям. На листівках зазначається знижка, вона дозволяє власникові зробити покупку за вигіднішою для нього ціною. Ця знижка може поширюватися як на весь асортимент, так і на окремі групи (наприклад, на букети, іграшки). Знижки особливо гарні для залучення перших покупців.

Зовнішні банери можуть розміщуватися в будь-якому зручному місці. Це звичайні конструкції типу рами, яка з легкістю демонтується і встановлюється на обраної території. Попередньо всі умови по установці зовнішніх банерів обговорюються з повноважними організаціями. Такі конструкції можна міняти в бажаний час в залежності від зміни асортименту продукції, що є у продажу.

Такі конструкції можна міняти в бажаний час в залежності від зміни асортименту продукції, що є у продажу

Хорошим рішенням стане роздача потенційним клієнтам візиток із зазначенням постійної знижки. Вона діє при кожному наступному придбанні. Не менш дієві розіграші, що проводяться на основі наявних товарів в магазині. Учасникам можна вручати призи у вигляді магнітів, сувенірів, канцелярських товарів з логотипом магазину, а також дисконтні карти. Зараз ми впроваджуємо таку практику: на листівках даємо посилання на електронну книгу з порадами щодо організації побачень. А для побачення часто потрібні квіти;)

Людині, яка не треба що-небудь купувати, але йому цікавий асортимент бутика, варто запропонувати звичайну візитку без знижки. Це дієвий спосіб утримати потенційного клієнта. Якщо знадобиться, він зможе зв'язатися за номером телефону, вказаним на візитній картці.

Важливо! Зовнішні банери і листівки допомагають залучати споживачів, а рекламні візитки призводять клієнтів вдруге, перетворюючи їх в постійних покупців.

Організація свята в день відкритих дверей


Захід по відкриттю невеликого бутіка має бути направлено на створення святкової атмосфери. Для цього необхідно придумати план і виконати кожен його пункт. Ми навіть розробили цілу схему, до якої увійшли:

  • Прикраса входу. Ми вибираємо декор виходячи із загальної колірної гами бренду. Наприклад, робимо його на основі гірлянд, повітряних куль, розкішних квіткових композицій. Ми вибираємо декор так, щоб він, з одного боку, був в наших кольорах, з іншого, щоб кидався в очі. При відкритті вибирайте колонки так, щоб голос ведучого чули всюди.

  • Програма з конкурсами. За сюжетом відвідувачам треба розповісти про мету їхнього візиту, про те, що їх чекає найближчим часом в магазині. Викликати інтерес у потенційних покупців можна за допомогою розважальної частини підготовленої програми. Тут немає єдиного рецепту - хтось влаштовує майстер-класи, хтось влаштовує лотерею.

  • Інформація про асортимент магазину. Після розважальної частини слід інформаційна, яка розповідає про різновиди продукції.

    Важливо! Великою перевагою буде нестандартний підхід до залучення потенційних покупців. Хороший хід - частування відвідувачів за фуршетних столиком. Можна використовувати солодкі напої, закуски, шоколад, а також фрукти.

  • Безпрограшна «лотерея». Не менш важливо в день відкриття надати всім відвідувачам знижки на товар. Ми робили розіграш на сертифікат на знижку - всі учасники отримували знижку від 5 до 15%. І головний переможець отримував знижку 20% на асортимент. Сценарій підготовки дня відкритих дверей повинен пройти максимально організовано і цікаво для відвідувачів. Це стане запорукою успішного початку роботи бутика і допоможе залучити більшу кількість покупців.

Ефективність реклами через соціальні мережі

Для залучення великої кількості клієнтів в невеликий магазин потрібна інформація про нього в соцмережах.

  • Створення власної групи. Цей крок має на увазі відкриття групи в соцмережах, а також інтернет-магазину, в якому буде представлена ​​тематична продукція. Тут повинні розташовуватися і кожен раз оновлюватися фото товарів із зазначенням цін, знижок. Для залучення відвідувачів також важливі зручні умови покупки. Це гнучка система оплати, кур'єрської доставки (і не тільки у власному районі).

  • Домовленість з блогером. Щоб більше людей дізналися про відкриття невеликого бутіка, варто привернути увагу громадськості за допомогою блогера. Він розповість про новий магазині, поділиться деякими секретами вдалої покупки в бутіку. До нас в магазини приходять до 30% клієнтів, які раніше бачили нашу рекламу у блогерів.

  • Розміщення контекстної реклами. Заявити про себе можна за допомогою реклами в «Яндексі» і Google. Це допоможе швидше вивести клієнтів на сайт.

  • Прес-реліз до місцевих ЗМІ. Не варто знімати з рахунків телебачення і радіо. Якщо у вас є хороший інфопривід, то ЗМІ з задоволенням розкажуть про нього.

  • Правильно оформлена вхідна група буде привертати увагу проходять повз людей до вашого магазину.


Якщо ви зможете виконати всі умови на старті, то це обов'язково призведе до швидкого розвитку вашого бізнесу.

Матеріали по темі:

Чому зростання продажів може вбити прибуток і весь бізнес

Як прискорити роботу маркетологів і підвищити продажі? Допоможе машинне навчання!

Ми вирішили заощадити на інтернет-рекламі. І залучили понад п'ять тисяч нових клієнтів

Як просувати компанію без великого бюджету на маркетинг

Маркетинг впливу 2.0: як підібрати правильного блогера

Фото на обкладинці надано прес-службою компанії.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?