Театр імені Ленінського комсомолу - так розшифровується назва. Вже давно немає комсомолу, в країні не залишилося нічого ленінського, але короткий «Ленком» - це бренд, який приваблює тисячі людей, це «знак якості», це театр, в якому в різні роки виходили на сцену справжні «зірки» - з непідробним блиском
У 1974 році театр очолив Марк Захаров. Саме з цього часу можна вести відлік все зростаючої популярності «Ленкома». У роки, коли в Радянському Союзі можна було неслабо відповісти за одне слово «рок», Захаров наважувався ставити на сцені свого театру рок-опери композитора Олексія Рибникова - «Зірка і смерть Хоакіна Мур'єти», «Юнона» і «Авось» ... глядачі з боєм добували квитки і дивилися спектаклі десятки разів - це не могло набриднути.
Серед цілого сузір'я відомих артистів «Ленкома» важко когось виділити. Ми вирішили почати з Миколи Караченцова. Народний артист помер в п'ятницю, 26 жовтня, на 74-му році життя, напередодні свого дня народження ...
Микола Караченцов
Микола Караченцов в спектаклі «Юнона» і «Авось»
Починав Микола Караченцов зі шкільної самодіяльності та дитячого театру, в 1967 році закінчив школу-студію МХАТ, ставши одним з кращих випускників. «Ленком» став його другою домівкою. Його миттєво полюбили глядачі - на спектаклях за участю Караченцова ніби відбувалося диво, своєю експресією він буквально заворожував кожного.
Марк Захаров, прийшовши в театр, відразу зрозумів: це - зірка космічного масштабу, і задіяв Караченцова в повну силу. Постановка «Тіль» з Миколою Петровичем в головній ролі справив ефект бомби, що розірвалася. Артист тут виклався на сто відсотків - був і співаком, і хуліганом, і бунтарем, і мімом, і акробатом ...
Без Миколи Караченцова, може бути, не отримав би такої шаленої популярності спектакль «Юнона» і «Авось», що став культовим. Ця рок-опера на довгі роки стала візитною карткою «Ленкома». Були й ще десятки головних ролей в спектаклях, і - незмінний аншлаг.
Микола Караченцов у фільмі «Людина з бульвару Капуцинів», 1987 р
Здавалося, попереду ще багато незіграних ролей. Але 28 лютого 2005 року сталася біда: в автомобільній аварії артист отримав серйозну черепно-мозкову травму. Серйозна операція, кома ... Тривале лікування дозволило Караченцову повернутися до життя, але, на жаль, ні мова, ні рухові функції так до кінця і не відновилися.
Олександр Абдулов
Олександр Абдулов у фільмі «Звичайне диво», 1979 г.
Цього актора можна назвати іконою вітчизняного кіно. «Звичайне диво», «Карнавал», «Найчарівніша і найпривабливіша» і безліч інших картин зробили його супер популярним.
У «Ленком» Олександра Абдулова запросив Марк Захаров, що примітив його в дипломному спектаклі ГІТІСу «У списках не значився». Знаковим спектаклем для артиста можна вважати ту ж «Юнону» і «Авось».
У 90-х Абдулов створив фестиваль «Задворки» - благодійний захід, в якому брали участь багато акторів «Ленкома» і засоби від якого направлялися в дитячі будинки та на реставрацію храмів.
А в серпні 2007 року стало відомо про страшну хворобу, яка вразила актора. Рак легенів знаходився вже в 4-й стадії ... Він був вдячний мільйонам глядачів за щиру підтримку, але дива не сталося - в січні 2008-го Абдулова не стало.
Олег Янковський
Олег Янковський у фільмі «Той самий Мюнхгаузен», 1980 г.
Фактурний, високий, з мужніми скульптурними рисами обличчя, - цей красень однаково блискуче міг зіграти і графа, і роботягу-алкоголіка, і червоного командира. У «Ленком» Олег Янковський потрапив, вже будучи відомим кіноактором: Марк Захаров запросив його після того, як побачив у фільмах «Щит і меч», «Служили два товариші» та інших.
Олег Іванович, поєднуючи зйомки в кіно і роботу на сцені, миттєво став одним з провідних акторів Ленкома. Тут у нього були десятки блискучих ролей. Одночасно він знімався у фільмах Марка Захарова, які зробили його справжньою зіркою: «Звичайне диво», «Той самий Мюнхгаузен». Були і численні стрічки інших режисерів, які принесли акторові величезну популярність.
На сцені «Ленкому» Янковський продовжував сяяти до своїх останніх днів - артиста Герасимчука в 2009 році.
Інна Чурикова
Інна Чурикова у фільмі «Початок», 1970 г.
Талановита гострохарактерна актриса, без якої неможливо собі уявити ні театр, ні кіно, Інна Чурикова стала знаменитою після виходу на екрани фільму-казки Олександра Роу «Морозко». Потім були «У вогні броду немає», «Невловимі месники», «Початок»
У «Ленком» Чурікова прийшла в 1974 році, і через деякий час стала провідною актрисою. Вона грала головні ролі в таких постановках, як «Одруження», «Гамлет», «Чайка» і багатьох інших. Інна Чурикова і сьогодні продовжує виходити на сцену, як і раніше викликаючи оплески глядачів.
Олена Шаніна
Олена Шаніна в рок-опері «Юнона» і «Авось»
Олена Шаніна зіграла багато ролей в театрі і кіно, але глядачі, перш за все, пам'ятають і люблять її за пронизливе виконання ролі Кончити в рок-опері «Юнона» і «Авось», а також за Еллочку-Людожерку з «Дванадцяти стільців» і Мері з «Принцеси цирку». У «Ленкомі» вона виявилася в 1975 році. Рухома прагненням відразу ж показати, на що здатна, Шаніна буквально приголомшила колег і глядачів своєю грою у виставах «Тіль», «В списках не значився», «Зірка і смерть Хоакіна Мур'єти» ... Тендітні, зворушливі, щирі героїні викликали у всіх бурю емоцій.
Однак по-справжньому зоряною стала для Олени роль Кончити в рок-опері «Юнона» і «Авось» в дуеті з Миколою Караченцовим. Актриса і сьогодні активно грає на сцені «Ленкому» і знімається в кіно.
Звичайно, цими акторами зовсім не обмежується список зірок «Ленкома». У різні роки тут вражали і вражають уяву глядачів Леонід Бронєвой, Олександра Захарова, Олександр Збруєв, Павло Сміян, Андрій Соколов, Дмитро Пєвцов, Марія Миронова, Олеся Железняк. .. На одну сцену тут виходять відразу три покоління знаменитих акторів, і до цього дня «Ленком» продовжує залишатися театром-вибухом, феєрверком, продовжує дивувати і зачаровувати.