«Я - російська, я - патріот України». Хто така Ліза Богуцька. Погляд з Криму

  1. "НЕ відрікаються люблячи"
  2. Богуцька давала інтерв'ю не тільки українським і зарубіжним ЗМІ, а й російським медіа
  3. «Ось - є яскрава особистість, яка їздить і їй ніхто не заважає, ніхто не загрожує, і ніхто не чіпає ...»
  4. Досьє: Ліза Богуцький (Єлизавета Богуцька)

18:53 (Оновлено 05.11.2018 о 14:15)

Її чорний автомобіль з українським орнаментом став символом «російського» Криму. Вона, проживаючи в Криму, одягалася в кольори жовто-синього прапора і на всю гучність включала гімн України. Єлизавета Богуцька за час анексії Криму стала чи не найпопулярнішим блогером і громадським діячем на півострові.

Її чорний автомобіль з українським орнаментом став символом «російського» Криму. Вона, проживаючи в Криму, одягалася в кольори жовто-синього прапора і на всю гучність включала гімн України. Єлизавета Богуцька за час анексії Криму стала чи не найпопулярнішим блогером і громадським діячем на півострові.

Її замітки в соціальних мережах набирають тисячі «лайків» і перепис, а провідні інтернет-видання України постійно її цитують. Багато користувачів захоплюються тим, що вона відкрито демонструє свою позицію, дякують за сміливість, а деякі навіть беруть її в приклад. Опоненти, переважна більшість яких - прихильники приєднання Криму до Росії, намагалися або проявляти стриманість при вигляді цієї тендітної дівчини, або - тихо «строчили» на неї доноси в ФСБ за її позицію. Як підсумок, Ліза Богуцька, після обшуку і багатогодинного допиту вимушено покинула «сіру» зону - кримський півострів.

Як ця жінка з відомого у вузьких колах архітектора стала відомим блогером і активісткою, спробував з'ясувати FaceNews, проаналізувавши ряд її інтерв'ю і статей.

"НЕ відрікаються люблячи"

Широко відомою Ліза Богуцька стала в квітні нинішнього року. Тоді, відразу після так званого референдуму і підписання документа про входження Криму до складу Росії, вона написала у себе в сторінці в Фейсбук:

«Я російська і я - патріот України. Нас тут тисячі, десятки тисяч. Нас ламають, але ми тримаємося. Ми обов'язково повернемося. Але після того, як виконаємо свою високу місію.

Ми спочатку розберемося з кривдником. Ми змусимо його заплатити нам дорогами, мостами, хмарочосами ... Було злочин. Повинно бути і покарання. Прикро, що Крим виступає тут старою-лихварки ». (квітень 2014 року)

як повідомляють новини України , Після жінка стала розповідати про те, як живеться її землякам в умовах окупація, що необхідно зробити для того, щоб відмовитися від російського громадянства, яким кримчан насильно наділила самопроголошена влада.

«Я знаю точно, що влада робить все, щоб обмежити нас в наших правах, щоб не дати можливість всім висловити свою незгоду з чужими для нас правилами життя. На своїй рідній землі ми стали іноземцями. І нам пропонують жити тут, «сховавши розташування від усіх». (квітень 2014 року)

Потім на сході України почалися події, до яких також доклало руку сусідню державу, братський народ. І знову Ліза не змогла промовчати, і знову і знову вона продовжувала писати про своє ставлення до подій, що відбуваються. Про життя в Криму, про те, що відбувається на Донбасі.

«Дорогі мої друзі! Донецька народна республіка відбулася. І Луганська відбулася. І будувати своє спільне життя вони збиралися на трьох - ДНР, ЛНР, РФ. Причому - ДНР і ЛНР - з любов'ю, а РФ - з грошима. А ну-ка Росії двох цих дівчат прогодувати? Вони ж звикли одягатися в магазині «Богатир». Вони ж думали, що всю Україну годують. А тепер, дай Бог, себе прогодувати! »(Травень 2014 року)

Далі в Криму настало літо, пора, коли кримчани не відпочивають, а заробляють гроші «на зиму». Однак, в цьому році, і це вже ніхто не приховує - сезон не відбувся. «Нові» громадяни Росії залишилися без заробітку, а це означає, що зима у них буде сувора. Цю тему Ліза також не залишила без уваги.

Богуцька давала інтерв'ю не тільки українським і зарубіжним ЗМІ, а й російським медіа

«Всі спроби російської влади врятувати загублених туристичний сезон в включеному Криму будуються на старовинному російською принципі: авось спрацює! Державна машина в особі Ростуризму пише телеграми компаніям і холдингам, де вимагає відзвітувати про надіслані на відпочинок до Криму співробітників. Ті, в свою чергу, юлят, як можуть: всі літні путівки були закуплені ще на початку весни, кому в Європу, кому до Туреччини. І що тепер? Скасовувати путівки або посилати на відпочинок вдвічі більше співробітників ». (червень 2014 року)

У липні Ліза як блогер, була активно як ніколи. Саме в цей період її статті стають популярними, у неї беруть інтерв'ю, причому, не тільки представники українських і європейських ЗМІ, а й ... російських. Тоді вона жартома говорить про те, що ЗМІ Росії напевно зроблять з неї «круглу ідіотку», а то й зовсім обізвуть «фейком». Саме в цей період в Криму почалися серйозні проблеми з постачанням продуктів з материкової України.

«Увечері була в« Фоззі ». Купувала продукти наші, українські. Народу - тьма тьмуща. Машину поставити ніде. Тому що тут купують продукти все нові російські, все, хто чолом б'є Царю. Але тут вони раптом стають інтернаціоналістами. До речі, багато коштує російських машин. Ті ідолопоклонники теж в українському супермаркеті «скупляемся». (липень 2014 року)

Тоді ж, в липні, даючи інтерв'ю одному з кримських інформаційних видань, Лізі було поставлено питання про переслідування з боку ФСБ. Тоді на це питання вона відповіла так:

«Ось - є яскрава особистість, яка їздить і їй ніхто не заважає, ніхто не загрожує, і ніхто не чіпає ...»

«Мені так здається, що для ФСБ, підкреслюю, це моя особиста думка, я дуже яскравий представник України, для них я дуже демонстративна, я відкрито, відверто і навіть нахабно в деякій мірі проявляю свою українськість, хоча я - етнічна росіянка, і завжди говорила про це, але я люблю Україну. Якщо комусь незрозуміло, чому це так, нехай звернуться до історії. Катерина Велика була німкенею, але стала патріоткою Росії, ніхто ж не говорить, що вона Німчур погана, не має відношення до Росії. Так ось через мене, мою особистість можна демонструвати всьому світу, що Росія ні в якому разі не гнобить українців в Криму. Мовляв, ось - є яскрава особистість, яка їздить і їй ніхто не заважає, ніхто не загрожує, і ніхто не чіпає. І найголовніше, що мені ніхто не говорить грубого слова ». (липень 2014 року)

Однак, вже через пару місяців, ситуація в житті кримського блогера кардинально змінилася. У серпні Ліза взяла участь у святкуванні Дня незалежності України, хоча святом це було складно назвати - пам'ятник Т.Г. Шевченко був оточений щільним кільцем ОМОНу і співробітників поліції, поруч чергували автозаки і швидка допомога. Уже тоді до Богуцької підходили правоохоронці й вели розмову не найбільш дружнім тоном. І ось, на початку вересня новина, яка підірвала кримське інформаційне поле - в будинку у Лізи Богуцької обшук, після якого її забрали на багатогодинний допит. Тоді всі ці події активістка зв'язала зі своєю громадянською позицією.

«Заявили що мої публікації в Фейсбуці носять екстремістський характер. З цього приводу подано заяви моїми сусідками, яким не подобається моє ставлення до Російської Федерації. Одна з сусідок супроводжуючих нас, коли ми їхали. Вона посміхалася, раділа. Я помахала їй рукою. Були питання про моє ставлення до Росії, президенту Російської Федерації, громадянам Росії, не ображаю я їх ».

Зараз Ліза вимушено покинула півострів і знаходиться в Одесі, звідки продовжує писати свої пости і слова підтримки кримчанам.

Привіт, коханий Крим.

Привіт тобі від Одеси.

Я сьогодні вперше побачила, що означає чинити опір путінському режиму, що означає допомагати нашим воїнам, що означає самовіддано любити Батьківщину і її захищати. Я була в координаційному центрі, де збирають допомогу нашим батальйонам. Де волонтери формують замовлення на медикаменти, де пакують броники, гумові килимки ... Я побачила волонтерську роботу в відкриту. І я зрозуміла: Одесу не зламати. ...

Я дуже сумую за Кримом. Мені весь час здається, що ось зараз, за наступним поворотом я в люблю мій будинок. Я люблю Крим. Я люблю всіх вас. (12 вересня, Одеса, 2014 року)

Досьє: Ліза Богуцький (Єлизавета Богуцька)

практикуючий дизайнер з 1997 року.

У минулому - лікар-психіатр. Закінчила Кримський медичний університет ім. Георгіївського Основний напрямок - дизайн середовища. З 1992 р - приватна практика. З 2000 року - член Спілки дизайнерів України. Учасник численних виставок-конкурсів в напрямку средового дизайну. Друковані роботи в журналах «Дизель», «Кращі інтер'єри», «Domus design». Переможець конкурсу «Маєток» в 2008 році в аналогічній програмі на телеканалі ДТРК «Крим». Подача ескізів - тривимірна графіка. В інтер'єрі - декорування, предметний дизайн. На додаток до проектованого об'єкту - логотип, фірмовий стиль. Хобі: екстремальні подорожі, прикладне мистецтво.

А ну-ка Росії двох цих дівчат прогодувати?
І що тепер?