- ПОЯВА ГЕРМАНА Дьяконова В СУДІ
- ДОПИТ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ «БРОНЯ ПЕ»: А ЧИ БУВ «розпил»?
- «Підпиши давай! Що ти сперечаєшся? Підпиши, а то заберуть зараз »
18.12.2018
Неймовірні пригоди екс-ректора КНІТУ-КХТІ: кричав приставу «Забирай, сука!», Приставав до журналістки і дістав адміністратівку. Частина 3-тя
Сьогодні Герман Дьяконов шокував учасників процесу у справі про розкрадання в КНІТУ-КХТІ появою в суді в нетверезому вигляді. Він вимагав від судді порушити справу стосовно дружини колишнього проректора Ельміри Абдулліною, а після засідання влаштував скандал, відмовившись підписувати складений відносно нього адміністративний протокол. Під гарячу руку потрапила і кореспондент «БІЗНЕС Online».
ПОЯВА ГЕРМАНА Дьяконова В СУДІ
Скандалом закінчилося чергове поява в суді колишнього ректора КНІТУ-КХТІ Германа Дьяконова. Сьогодні він і ще шестеро фігурантів справи про шахрайство в КХТІ з'явилися в будівлю Вахітовского райсуду, де проходить процес про розкрадання в університеті. Екс-ректор, який зазвичай приходить на процес заздалегідь, сьогодні припізнилися. Така можливість у нього є - запобіжний захід, пов'язана з обмеженням свободи, йому не призначена, так що не положено і спеціального конвоїра з УФСІН. У призначені суддею Алмазом Мухаметшиним 10 годині ранку занепокоєння почав проявляти навіть його адвокат, колишній міністр юстиції РТ Мідхат Курманов, який почав дзвонити батькові Дьяконова - теж колишньому ректору КХТІ Сергію Дьяконову, мабуть, щоб поцікавитися, де знаходиться його син. Сам же Герман Сергійович, за словами Курманова, слухавки не брав.
Нарешті, з 15-хвилинним запізненням екс-ректор в суд все ж прийшов, але поводився до крайності тихо і непомітно. На куртці підсудного наш кореспондент помітила брудні плями. До того ж Дьяконов сів на лаву в протилежному кінці коридору суду, хоча до цього не менш десяти разів приходив на процес по своїй справі в один і той же кабінет. На обличчі його панувала повна безтурботність і відстороненість.
Коли учасників процесу запустили в зал, Дьяконов в числі останніх зайшов, поширюючи запах, який ні з чим неможливо сплутати. Інші фігуранти справи відразу все зрозуміли, одна з них показала характерний жест, постукавши себе пальцем по шиї. Дьяконов ж незворушно сів за останню лавку, але раптом запропонував присісти поруч кореспондентці нашого видання, на що отримав відмову. Екс-ректор посміхнувся і звернувся до адвоката Курмановим з проханням заявити якесь клопотання.
- Стривай, не треба, сиди. Розберемося, - попросив Дьяконова «Не буянити» його захисник. Про що конкретно йшлося, стало зрозуміло тільки в кінці засідання
Юлія Тимошина (праворуч), Наталія Тихонова (в центрі), Катерина Сергєєва (зліва) Фото: Регіна Шафієв
ДОПИТ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ «БРОНЯ ПЕ»: А ЧИ БУВ «розпил»?
Саме засідання почалося буденно. Суддя Мухаметшин допитав двох нових свідків - професора кафедри конструювання одягу і взуття КНІТУ-КХТІ Наталю Тихонову і доцента кафедри плазмохимических і нанотехнологій високомолекулярних матеріалів КНІТУ-КХТІ Юлію Тимошин.
Тихонова повідала суду, що в 2014 році Сергєєва просила її знайти кандидата на участь в проекті ОКР «Броня ПЕ». Нагадаємо, за версією УБЕЗ і ГСУ МВС, роботи в рамках проекту були фіктивні, гроші (в справі фігурує сума в 54 млн рублів) переводилися в готівку і передавалися керівництву вузу. Тихонова, як випливає з її показань, запропонувала Сергєєвої якусь співробітницю вузу Вероніку Безгодова.
- Спочатку сказали, що просто зарахування, ніяких робіт робити абсолютно не треба, - сказала свідок.
Тихонова, як випливає з її показань, знімала гроші з картки раз в місяць по дзвінку Сергєєвої і передавала їх професору і якоїсь Безгодова, яка також проходить у справі в статусі свідка. «Сергєєва дзвонила, відправляла повідомлення СМС або WhatsApp, повідомляла, що надійшли грошові кошти і в якому розмірі», - зачитав пізніше зі свідчень Тихонової суддя. Загальна сума грошових коштів склала близько 400 тис. Рублів. За словами свідка, переклади закінчилися із завершенням реалізації проекту.
Наступною на допит викликали доцента кафедри Тимошин, яка дала протилежні свідчення. Як випливає зі свідчень 29-річної симпатичної дівчини, для роботи над проектом ОКР «Броня ПЕ» її запросила Сергєєва (науковий керівник Тимошин). Тоді ще аспірант, з липня 2014 по квітень 2015 року Тимошина займалася оформленням звітної документації, результатів досліджень, теоретичних досліджень. За 10 місяців роботи вона отримала солідну для вузу суму - понад 600 тис. Рублів. Ці гроші, за її словами, вона витратила тільки на себе і свою сім'ю - з'їздила з рідними до В'єтнаму і розрахувалися з кредитом. «Там суми були різні, чи не були фіксовані суми щомісяця. Щось ми відкладали, щось витрачали на особисті потреби, у нас там кредити були незачинені сімейні », - сказала Тимошина. На питання прокурора Руслана Габитова, просила її Сергєєва передати грошові кошти будь-кому, свідок відповіла негативно.
- На сьогоднішній день будь-якої позов щодо вас, щодо 600 тисяч рублів в будь-якому суді є? Що вам переплатили або щось вам зробили? Від товариша Осипенко (Олег Осипенко, представник потерпілої сторони, юрист КНІТУ-КХТІ - прим.ред.) Є позов? - задав Тимошин питання адвокат Дьяконова Курманов.
- Ні, - відповіла дівчина.
Ельміра Абдулліна (праворуч) Фото: Регіна Шафієв
«Підпиши давай! Що ти сперечаєшся? Підпиши, а то заберуть зараз »
В кінці засідання, коли суддя вже оголосив перерву до завтра і здавалося, що несподіванок не станеться, Дьяконов сам скочив з лави. «У мене є клопотання!» - голосно і виразно оголосив він. Врятувати становище спробував Курманов, але зупинити Дьяконова було не в його силах. А сам підсудний почав говорити «ми» - наче Курманов до його клопотанням вже приєднався.
- Ми вимагаємо порушення кримінальної справи стосовно подружжя Абдулліна за дачу завідомо неправдивих показань, - голосно вигукнув підсудний. Здається, у нього в душі все ще не вляглися емоції після вчорашнього засідання , На якому Абдулліна розповіла про загадкових пакетах, які передавали її чоловікові, і заявила, що його шеф погрожував «звільнити всіх».
- Ви щось неадекватно себе почуваєте, чи що, Дьяконов? - суддя Мухаметшин уважніше звичайного подивився на Дьяконова і припустив. - Ви зараз тверезий?
- Я адекватний і тверезий, - відповів Дьяконов і продовжив. - Вчора Абдулліна дала завідомо неправдиві показання. У відповідь на моє запитання про те, що до нього не приходили додому і в лікарню наші співробітники, вона сказала немає. Це неправда, і це як би ...
- Конкретно що хотіли? - здивовано перервав його Мухаметшин.
- Ми вимагаємо порушення кримінальної справи за дачу неправдивих свідчень ... - наполегливо відчеканив Дьяконов.
- У вас адвокат є - будь ласка, всі питання до нього, - відрізав Мухаметшин і запитав, чи є у кого-небудь ще клопотання. Сил на продовження у Дьяконова вже не знайшлося, і учасники процесу потягнулися до виходу із залу.
Курманов в коридорі почав вселяти своєму клієнтові, що не варто так заявляти клопотання. Однак відплата за неприпустиму поведінку вже стало перед Дьяконовим в особі судового пристава. Виявилося, на екс-ректора склали протокол про порушення порядку суду. У присутності приставів, адвоката, кореспондентки «БІЗНЕС Online», прес-секретаря суду Тетяни Салов та інших цікавих Дьяконов голосно заявив, що відмовляється погоджуватися з протоколом. Він великими літерами написав на документі, що не згоден з ним і поставив підпис. Співробітники ФССП потягнулися натиснути на тривожну кнопку.
- Дивись, він відмовляється від підпису, я викликаю співробітників ... - заявив один пристав іншому. Курманов ж намагався заспокоїти всіх, перш за все свого клієнта, просив нікого не викликати.
- Що ми його, просто так відпустимо, чи що, зараз? - дивувався пристав.
- Навіщо, він же написав ... - заспокійливим голосом промовив Курманов.
- Навпаки! Відмовляється від усього, то, що він не в п'яному стані! Я зараз передаю співробітникам МВС - і все! Далі нехай швидку викликають, там з'ясовують те, що він так і так ... Він відмовився - все! Я ж вам сказав уже - все! - підвищував тон співробітник ФССП. - Він сам поставив в трьох місцях, я ж попереджав вас.
Співробітник ФССП запевнив захисника, що, якщо Дьяконов підпише документ, його відпустять, і ситуація буде вирішуватися світовими суддями, а екс-ректор відбудеться судовим попередженням. А в разі, якщо він буде протестувати, його зараз же затримають.
- Все, підпиши давай - попросив Курманов Дьяконова.
Але Дьяконов не збирався нічого підписувати. Він був вкрай розгніваний ситуацією, що склалася. Здавалося, ще кілька секунд - і він остаточно перестане себе контролювати.
- Я нормально говорю йому, він не розуміє, - звернувся до адвоката пристав.
- Я розумію, я рік у в'язниці відсидів, - заперечив Дьяконов.
- Я ж нічого не кажу, сиділи або не сиділи, мене ж це не стосується, - пристава ця ситуація вже втомила.
- Підпиши давай! Що ти сперечаєшся? Підпиши, а то заберуть зараз, - не залишав спроби напоумити Дьяконова Курманов.
- Ні, ***, - літературна мова вже не висловлювала емоцій Дьяконова.
- Зараз заберуть ... - приречено промовив Курманов.
- Забирай! - зажадав екс-ректор. - Забирай, сука! Останні слова були звернені до приставу.
Тут через хол першого поверху повели арештанта, треба було звільнити приміщення. Курманов, Дьяконов, кореспондент «БІЗНЕС Online» і пристав пройшли в коридор.
І тут Дьяконов раптово зробив «хід конем». Він раптово змінив гнів на милість і звернувся до кореспондента «БІЗНЕС Online» з проханням підписати документ.
- Регін, Регіна, підпиши, - ласкаво попросив підсудний.
- Скажи, щоб підписав, - приєднався до цього прохання і Курманов.
- Я не можу підписувати, - відповіла кореспондентка «БІЗНЕС Online». Це викликало новий напад злості у Дьяконова.
- Я йому зараз шию зверну, ***, - заявив він і переконливо подивився на пристава.
- Та не треба згортати шию. Давай, тобі ще не вистачало цього. Давай підписуй. На, ручку бери. Регін, скажи, - з останніх сил почав благати Курманов.
І тут поведінка Дьяконова перейшло всі межі.
- Давай питання поставимо конкретно: ти погодишся зі мною намалювати близькі стосунки? - Дьяконов з посмішкою і часткою надії подивився в очі кореспондентці «БІЗНЕС Online».
- Ні, поки що не готова, - відповів за нашого кореспондента Курманов. А Дьяконов після сперечань все-таки підписав протокол і спокійно попрямував до виходу, як ніби нічого не сталося. «Треба ж було розуму набратися п'яним прийти в суд!» - прокоментував подію Курманов в бесіді з кореспонденткою «БІЗНЕС Online».
За інформацією нашого видання, щодо Дьяконова складено протокол за статтею 17.3 КоАП, а саме - «Невиконання законного розпорядження судового пристава щодо забезпечення встановленого порядку діяльності судів про припинення дій, що порушують встановлені в суді правила». У протоколі судові пристави вказали: «Прибув до суду з ознаками алкогольного сп'яніння: сильний запах алкоголю з рота, невиразна мова і т. Д. Намагався всіляко пройти в суд, на вимоги судових приставів по ЗВПДС не реагував». Про вчинення адміністративного проступку пристави вже повідомили судді, сказало джерело нашого видання. Відповідно до КоАП Дьяконову загрожує штраф від 500 до 1 тис. Рублів.
Наступне засідання у справі відбудеться завтра, 19 грудня.
Що ти сперечаєшся?На сьогоднішній день будь-якої позов щодо вас, щодо 600 тисяч рублів в будь-якому суді є?
Що вам переплатили або щось вам зробили?
Що ти сперечаєшся?
Ви щось неадекватно себе почуваєте, чи що, Дьяконов?
Ви зараз тверезий?
Конкретно що хотіли?
Що ми його, просто так відпустимо, чи що, зараз?
Що ти сперечаєшся?
Давай питання поставимо конкретно: ти погодишся зі мною намалювати близькі стосунки?