Абітурієнтам - Кафедра «Технологія машинобудування»

Рекламний буклет кафедри "Технологія машинобудування" для абітурієнтів

можна завантажити тут

Приймальна комісія


Кафедра "Технологія машинобудування" веде підготовку:

  • бакалаврів за напрямом: 15.03.05 "Конструкторсько-технологічне забезпечення машинобудівних виробництв" (профіль - "Технологія машинобудування")
  • магістрів за напрямком: 15.04.05 "Конструкторсько-технологічне забезпечення машинобудівних виробництв" (магістерська програма - "Технолоігія машинобудування")
  • аспірантів у напрямку 15.06.01 "Машинобудування" спеціальності 05.02.08 "Технологія машинобудування"

Про направлення «Конструкторсько-ті хнологіческое забезпечення машинобудівних виробництв»

(Профіль - «Технологія машинобудування»)

Технологія машинобудування - це основа промислового виробництва в будь-якій країні світу Технологія машинобудування - це основа промислового виробництва в будь-якій країні світу.

Сучасна технологічна підготовка виробництва пов'язана з використанням програмних засобів нового покоління.

Вітчизняне машинобудування переходить на новий рівень продуктивності праці, пов'язаний з впровадженням програмованого обладнання та технологічних систем високого ступеня автоматизації.

Це призводить до різкого збільшення попиту на випускників напрямки 150305 Це призводить до різкого збільшення попиту на випускників напрямки 150305.

Виробництво виробів машинобудування на рівні кращих світових зразків вимагає підвищення інтелектуального потенціалу кадрів, цілеспрямованої підготовки бакалаврів і магістрів, які володіють такими ефективними інформаційними та програмними інструментами, як CAD / CAM / CAE / PDM - технології. Виробництво виробів машинобудування на рівні кращих світових зразків вимагає підвищення інтелектуального потенціалу кадрів, цілеспрямованої підготовки бакалаврів і магістрів, які володіють такими ефективними інформаційними та програмними інструментами, як CAD / CAM / CAE / PDM - технології

Ці технології дозволяють оперативно вирішувати технічні завдання, в десятки разів скорочуючи витрати часу на розробку нових виробів і технологічну підготовку виробництва при високій якості робіт.

Зміст навчального процесу за профілем «Технологія машинобудування» охоплює широку базу знань в галузі фізико-математичних наук, забезпечує набуття студентами практичних навичок вирішення складних технологічних завдань на базі комп'ютерної техніки.

Випускає кафедра оснащена сучасним технологічним обладнанням: верстатами з ЧПУ, робототехнічними комплексами, комп'ютерної і вимірювальною технікою.

Випускає кафедра оснащена сучасним технологічним обладнанням: верстатами з ЧПУ, робототехнічними комплексами, комп'ютерної і вимірювальною технікою

На кафедрі створено Центр комп'ютерного проектування «Далекому-Пенза» (філія англійської фірми «Delcam plc»).

Це дозволяє вести підготовку висококваліфікованих кадрів та направляти студентів під час навчання на практику і стажування на передові промислові підприємства міста Пензи, ВАТ «АвтоВАЗ», комбайновий завод «Ростсільмаш» і Виробничий центр Бірмінгемського університету (Великобританія).

В процесі навчання студенти навчаться проектувати процеси виготовлення найрізноманітніших машин і виробів в умовах комп'ютерного автоматизованого і традиційного проектування технологічних процесів.

Випускники будуть підготовлені до організації виробництва, як в умовах цехів великих заводів, так і підприємств малого і середнього бізнесу, набудуть навичок розробки технології для гнучких автоматизованих виробництв і для умов промислових підприємств з універсальним технологічним обладнанням, навчаться експлуатувати механообробні комплекси, верстати з числовим програмним управлінням і роботами, освоять сучасні програмні продукти для моделювання та проектування виробів та технологій в машинобудуванні і приладобудуванні.

Кращі студенти беруть участь у винахідницькій та науковій діяльності в студентському конструкторсько-технологічному бюро кафедри.

Випускники мають можливість продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі на кафедрі «Технологія машинобудування» і знайдуть застосування своїм знанням на підприємствах будь-якої форми власності, оскільки їх готують до різних видів трудової діяльності: виробничо-технологічної, проектно-конструкторської, науково-дослідної, організаційно-економічної і управлінської.

З програмою навчання і робочими програмами дисциплін можна ознайомитися в розділі ООП ФГОС-3

Про направлення "Технологія машинобудування"

Значення і роль технології в економіці країни безперервно зростають.

Об'єктами патентування і винаходів все частіше стають не конструкції механізмів і обладнання, а технологія їх виробництва.

Технологічні прориви, виробництво виробів на рівні кращих світових зразків вимагають підвищення інтелектуального потенціалу інженерних кадрів, цілеспрямованої підготовки фахівців.

Кафедра «Технологія машинобудування» запрошує отримати спеціальність 151001 всіх, хто вирішив пов'язати свою трудову діяльність з машинобудуванням і отримати сучасну цікаву спеціальність зі створення ефективних технологій Кваліфікація випускника Бакалавр техніки і технології, інженер.

Підготовка дипломованих фахівців здійснюється відповідно до державного освітнього стандарту по напрямку 151000 - Конструкторсько-технологічне забезпечення машинобудівних виробництв.

Області професійної діяльності

  • створення нових і застосування сучасних технологій, засобів автоматизації виробництва і методів проектування, математичного, фізичного та комп'ютерного моделювання;
  • використання сучасного програмного забезпечення для автоматизованого проектування конструкцій і технологій;
  • створення технологічно орієнтованих систем різного службового призначення (виробничих, інструментальних і керуючих);
  • проведення наукових і маркетингових досліджень

Види професійної діяльності

  • виробничо - технологічна;
  • проектно-конструкторська;
  • організаційно-управлінська;
  • науково-дослідна;
  • експлуатаційна

Освітня програма

передбачає вивчення наступних циклів дисциплін:

  • цикл загальних гуманітарних і соціально-економічних дисциплін, що включає правознавство, культурологію, вітчизняну історію, психологію і педагогіку, іноземна мова, філософію, економіку, фізичну культуру;
  • цикл загальних математичних і природничо-наукових дисциплін, спрямований на вивчення математики, інформатики, фізики, хімії та екології;
  • цикл загально-професійних дисциплін, що включає накреслювальну геометрію і інженерну графіку; теоретичну механіку; опір матеріалів; теорію механізмів і машин; деталі машин та основи конструювання; гідравліку; матеріалознавство; технологічні процеси в машинобудуванні; електротехніку та електроніку; метрологію, стандартизацію та сертифікацію; безпека життєдіяльності; організацію виробництва і менеджмент; теорію автоматичного управління; управління системами і процесами і основи технології машинобудування; · Цикл спеціальних дисциплін, що формує професійні знання, вміння, навички і включає: технологію машинобудування, автоматизацію виробничих процесів в машинобудуванні, проектування машинобудівного виробництва, технологічне оснащення, САПР технологічних процесів, різання матеріалів, ріжучий інструмент і металорізальні верстати;
  • цикл факультативних дисциплін.

Цінні практичні навички студенти набувають, займаючись науково-дослідницької та винахідницької діяльністю в студентському конструкторсько-технологічному бюро кафедри, працюючи над вирішенням конкретних виробничих проблем на основі договорів з промисловими підприємствами.

Підготовку інженерів здійснює досвідчений висококваліфікований колектив кафедри «Технологія машинобудування», що включає 5 докторів технічних наук, професорів; 8 кандидатів технічних наук, доцентів і 12 осіб навчально-допоміжного персоналу.

Кафедра оснащена сучасним технологічним обладнанням та комп'ютерною технікою з новітнім ліцензійним програмним забезпеченням, що дозволяє вести підготовку висококваліфікованих інженерів.

На кафедрі створено центр комп'ютерного проектування, який підтримує тісні зв'язки і має сертифікати, видані англійською фірмою «Далекому».

На кафедрі працює аспірантура за науковою спеціальністю «Технологія машинобудування», для надходження в яку направляються найбільш перспективні випускники.

Інформація для підготовки до співбесіди ю

Предметна область: «Машинобудівне виробництво».

Розділ 1 Загальна характеристика машинобудівного виробництва і роль інженера спеціальності «Технологія машинобудування» на підприємстві. Серійність виробництва. Характеристика машинобудівного підприємства. Області застосування комп'ютерної техніки в машинобудуванні. Спеціалізація і кооперація в машинобудівному виробництві. Роль інженера в створенні конкурентоспроможних виробів машинобудування. Професійна діяльність інженера.

Розділ 2 Роль технології в підвищенні якості машинобудівної продукції. Точність і продуктивність механічної обробки. Стандарти та стандартизація в машинобудуванні. Технологічні процеси в механічній обробці. Якість і конкурентоспроможність машинобудівної продукції. Види креслень і нормування точності. Спеціалізація і кооперація для підвищення якості виробів в машинобудівному виробництві. Види механічної обробки різних поверхонь (циліндричних, конічних, плоских, фасонних, різьбових, зубчастих профілів, шліцьових та ін.). Параметри якості поверхні і їх позначення на кресленнях. Види з'єднань деталей в машинах і механізмах. Характеристика CAD / CAM / CAE-технологій.

Розділ 3 Технологічне обладнання: універсальні і спеціалізовані верстати, верстати з ЧПУ, робототехнічні комплекси і гнучкі виробничі системи, автоматичні лінії. Верстати з ЧПУ і можливі області їх застосування. Роботизовані комплекси і гнучкі автоматизовані виробництва. Характеристика верстатів по методам обробки, ступеня автоматизації, точності. Характеристики пристроїв ЧПУ. Відмінні риси оперативної системи ЧПУ. Вибір верстатного обладнання для різних типів виробництва (одиничного, серійного, масового).

Розділ 4 Машинобудівні і інструментальні матеріали. Ріжучі інструменти та режими обробки. Машинобудівні матеріали. Оброблюваність матеріалів при механічній обробці. Технічні характеристики металів і сплавів. Термічна обробка. Види термічної обробки. Інструментальні матеріали. Методи підвищення зносостійкості робочих поверхонь металорізальних інструментів. Період стійкості і термін служби металорізального інструменту. Зуборізний інструмент. Різьбоутворюючі інструмент. Пластичні маси в машинобудуванні. Термообробка пластмас і особливості обробки різанням. Абразивні, алмазні і ельборние інструменти. Матеріали надтверді для виготовлення лезових інструментів. Режими різання для різних видів механічної обробки. Чистові методи обробки пов'язаним абразивом (шліфування, хонінгування, суперфінішірованіе).

Література для підготовки

  1. Довідник технолога-машинобудівника. У 2-ч т. Т.1 / За ред.А.М.Дальского, А.Г.Косіловой, Р.К.Мещерякова, А.Г.Суслова. - 5-е изд., Исправл. - М .: Машинобудування-1, 2003. - 912 с.
  2. Довідник технолога-машинобудівника. У 2-ч т. Т.2 / Під ред.А.М.Дальского, А.Г.Суслова, А.Г.Косіловой, Р.К.Мещерякова. - 5-е изд., Исправл. - М .: Машинобудування-1, 2003. - 994 с.
  3. Технологія машинобудування: У 2 кн. Кн.1.Основи технології машинобудування: Учеб.пособие. для вузів / Е.Л.Жуков, І.І.Козарь, С.Л.Мурашкін і ін .; Під ред.С.Л.Мурашкіна. - 2-е изд., Допр. - М .: Висш.шк., 2005. - 278 с.
  4. Технологія машинобудування: У 2 кн. Кн.2. Виробництво деталей машин: Учеб.пособие. для вузів / Е.Л.Жуков, І.І.Козарь, С.Л.Мурашкін і ін .; Під ред.С.Л.Мурашкіна. - 2-е изд., Допр. - М .: Висш.шк., 2005. - 295 с.
  5. Якість машин: Довідник. У 2 т. Т.1 / А.Г.Суслов, Е.Д.Браун, Н.А.Віткевіч і ін. - М .: Машинобудування, 1995. - 256 с.
  6. Якість машин: Довідник. У 2 т. Т.2 / А.Г.Суслов, Ю.В.Гуляев, А.М.Дальскій і ін. - М .: Машинобудування, 1995. - 430 с.
  7. Технологія обробки конструкційних матеріалів: Учеб. для вузів / П. Г. Петруха, А. І. Марков, П. Д. безорної і ін. / Под ред. П. Г. Петрухи. - М .: Вища. шк., 1991. - 512 с.
  8. Колесов І.М. Основи технології машинобудування: Підручник ... - 2-е изд., Испр. - МС .: Висш.шк., 1999. - 591 с.
  9. Технологія машинобудування: в 2 т. Т.1. Основи технології машинобудування: Підручник для вузів / В.М.Бурцев, А.С.Васільев, А.М.Дальскій і ін .; Під ред.А.М.Дальского. - М .: Изд-во МГТУ ім. Н. Е. Баумана, 1999. - 564 с.
  10. Технологія машинобудування: в 2 т. Т.2. Виробництво машин: Підручник для вузів / В.М.Бурцев, А.С.Васільев, О.М.Деев і ін .; Під ред.Г.Н.Мельнікова. - М .: Изд-во МГТУ ім. Н. Е. Баумана, 1999. - 640 с.
  11. Баранців В.І., Жариков А.В., Юдіна Н.Д. та ін. Прогресивні ріжучі інструменти та режими різання металів: Довідник. - М .: Машинобудування, 1990. - 400 с.

Дата створення: 01.11.2015 12:12
Дата поновлення: 17.05.2019 13:35