Франція - це не тільки найромантичніше місце на землі, а й одне з найпопулярніших серед іноземних студентів. Щорічно у Франції навчається більше трьохсот тисяч першокурсників.
Іноземні студенти мають право працювати на території Франції тільки в тому випадку, якщо отримали посвідку на проживання, навчальну візу і навчаються в визнаних університетах, бізнес-школах і мовних центрах. Важливий фактор - приналежність навчального закладу до французької системи соціального забезпечення. Цю інформацію ви можете запитати у адміністрації установи або відправити запит на пошту.
Закон 1988 року дозволяє студентам працювати з першого року навчання. Відповідно до французького законодавства, річний ліміт по робочому часу не може перевищувати 964 години, що прирівнюється до 60% від офіційно дозволених робочих годин. Студент має право працювати 18-20 годин на тиждень. Винятки становлять канікули, протягом яких можна працювати за повним графіком.
Мінімальний розмір оплати праці у Франції становить 9,61 євро на годину, тобто 703 рубля, за курсом на сьогоднішній день. Потрібно пам'ятати, що із зарплати віднімуть 20% податків, які іноземним громадянам не повертаються.
Сільськогосподарські роботи і сфера послуг
Літній сезон триває до кінця вересня і багатий на пропозиції зі збору врожаю і сільськогосподарським роботам. Вакансії в сфері послуг (ресторани швидкого харчування, готелі та робота на пляжі) доступні і в зимовий сезон.
Французька національна служба зайнятості (ANPE) пропонує широкий вибір пропозицій по сільськогосподарським роботам і збору врожаю. Шукайте в пошуковій рядку вакансію, яка по-французьки звучить як "Aideagricolesaisonnier (ière)".
Міжнародна служба зайнятості Adecco з 5 800 офісами в 63 країн світу спеціалізується на тимчасових робочих місцях.
Сезонну роботу в сільськогосподарській галузі можна пошукати і тут .
Важливо пам'ятати, що тривалість сезонної роботи не повинна перевищувати 6 місяців. До робіт допускаються люди, які досягли 17 років. Якщо термін контракту становить менше трьох місяців, то вид на проживання не обов'язковий.
Пошукові системи з базами резюме і вакансій по тимчасовій і сезонній підробці у Франції:
Робота в Альпах
Робота в горах не обмежується зимовим сезоном, підробіток тут можлива цілий рік. Альпи приваблюють туристів з усього світу, тому на користь претендента на роботу буде володіння кількома мовами. Чим більшою кількістю іноземних мов ви володієте, тим більше шансів влаштуватися на високооплачувану посаду. Відправити резюме можна безпосередньо в готель, ресторан або в школу з підготовки спортсменів та навчання новачків катання на гірських лижах чи сноуборді в зимовий сезон.
Найбільш популярні курорти французьких Альп: Шамоні, Валь-Торенс, Мерібель і, звичайно ж, добре відомий Куршавель.
Великий сайт, на якому завжди з'являються нові пропозиції по роботі в Альпах - тут .
Au pair
Au-pair - можливість добре заробити, підтягнути мову і зануритися в культурне середовище Франції. Робота Au pair складається з двох складових: справи по дому (прибирання, прання, прасування) і нагляд за дітьми. Але частіше в пріоритеті догляд за дитиною. Сім'ї воліють наймати людей старшого віку, від 23 до 25 років, хоча віковий ценз - 18-26. Пол не має значення. Молодих людей частіше запрошують в сім'ї, де більше однієї дитини.
Під час програми тривалістю від 6 до 12 місяців проживання та харчування оплачуються сім'єю. Також працівникам надається можливість навчатися на мовних курсах за додаткову оплату, яка частіше нижче звичайної.
Пошукати роботу Au-pair можна тут . Це база даних з тисячею вакансій по догляду за дітьми та навчання.
Цей сайт російською мовою допомагає підібрати сім'ю самостійно, або скористатися послугами агентства. Не варто забувати, що на території Франції також функціонують фірми по підбору сімей.
До речі, традиція Au pair існує з часів закінчення Другої світової війни. У 1969 році Радою Європи було прийнято «Європейська угода про AUPAIR пристрій». До сих пір цей документ є головним і регулює програму Au pair в Європі. З текстом угоди можна ознайомитися тут .
Діснейленд
У високі сезони Діснейленд наймає до 12 тисяч осіб тимчасового персоналу. Охочих багато, але шанси є завжди. На вибір - 500 видів робіт, які діляться на чотири групи: технічна підтримка, обслуговуючий персонал, розваги та підбір кадрів. Мріяли стати Попелюшкою? Будь ласка. Але є одне «але»: необхідне знання не менше трьох мов.
Наостанок кілька порад від Abroadz, які допоможуть вам при влаштуванні на роботу:
Вивчайте і вдосконалюйте французьку мову
Англійська - всьому голова, але французи до свого mother-tongue відносяться навіть занадто шанобливо, тому шанси на отримання хорошої посади зростають в рази, якщо володієте хоча б основами французької мови.
Складіть своє резюме на французький манер
Від резюме роботодавець у Франції очікує короткий виклад минулого досвіду, який вміститься на одну сторінку. Не потрібно розписувати на п'ять аркушів все заслуги і шкільні грамоти. Важливо докласти фотографію. Зрозуміло, не з сімейного архіву. Підійде фото на документи.
Проявіть належну повагу
На співбесіді обов'язково витримуйте діловий стиль: не має значення, будуть це короткі переговори в кафе за чашкою кави або зустріч «у краватках». На відміну від англійської мови, французький має поважну форму Vous (Ви), не нехтуйте використанням цього займенника.
Зберіть документи заздалегідь
Працевлаштування затягнеться надовго, якщо в папці буде не вистачати хоча б одного папірця. Бюрократію ніхто не відміняв. Тому перевірте тричі документи, анкети, копії паспорта, фотографії, візу і, звичайно ж, резюме в роздрукованому вигляді.
Марія Сікорська
Мріяли стати Попелюшкою?